reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2x ATI Radeon X1950 Pro 512MB v CrossFire-půjde to?

mech13 (5526)|31.1.2008 03:06
doufam ze ji mas odjinud a podstatne levnej... protoze za ty prachy uz mas skoro 8800GTS 512 a to je zase jina liga

davat 1500 za chladic a OC mi zrovna stastny neprijde, to mnohem radsi nejlevnejsi 3870+accelero + OC sam nebo tu 88GT(S)

jestli jsi za ni dal 6700,- tak ji zrovna posli zpatky a obednej neco za rozumny penize. nebo mi na te karte jeset neco unika?
fanynek (2048)|31.1.2008 04:07
Ee. Myslím, že ti nic neuniklo. Tvoje noční můra se stala skutečností. Mám ji odsud a co mně k tomu vedlo?:notsure

1.Momentální dostupnost slušné karty HD3870.
2.Podle všeho, co jsem četl, účinné a tiché chlazení (něco na způsob Thermaltake TMG AT1 CL-G0076, co jsem měl na tom Radeonu)-pasiv Accelero S1 je dobrá práce, ale já mám rád, když jde teplo hned ven.
3.Předpokládám, že k tomu továrnímu OC budu moct ještě přidat svůj. Nevím jaká je hranice u ostatních karet s HD3870, ale myslel jsem že oproti těm ostatním bude pořád výš.
......a k té 8800GT(S).....je zase o něco dražší.......a jsi si jistý, že se ta 3870 nemůže s 8800 rovnat?

Tak a teď mi otevři oči a řekni, v čem jsem se mýlil.:mistake (Ať si můžu hned nakopat zadek:runaway)
speedsnail (4876)|31.1.2008 08:06
1. Dostupnost myslim ze uz neni problem u zadne karty.
2. Je to učinné chlazení, ale na Accelero S1 vykonem ani hlučností nemá. Teplo do skříně neni tak zásadní problém, ty karty nemaj o moc vyšší spotřebu jako 1950pro
3. Předpokládáš blbě. Jádro nad cca 860 nedostaneš ani heverem. A pokud s modifikovanym biosem ano, tak potom se ti to samé povede na jakékoliv kartě s S1. Paměti netušim, ale všechny karty budou mít stejné čipy DDR4 a kolem 2400 je hromadný strop.

Já bych koupil buď tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za 4900 - má menší (levnější) chladič, a díky tomu si zachovala pasiv na napájecí kaskádě - nemusíš tam nic dolepovat.
A jako srovnatelná a výkonem možná ještě lepší nabídka (menší propady s vyhlazováním) je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za 5300, s chladičem platí to samé jako u ATI. Navíc tenhle vypadá celkem solidně a třeba nebude za S1 vůbec potřeba doplácet.

Suma sumárum. HIS je exkluzivní karta za exkluzivní cenu, ale nenabízí nic navíc proti základní kartě + S1. Jen tučný příplatek. Já bych vrátil a vybral Sapphire, nebo 8800GT. :slug
pas!k (3765)|31.1.2008 09:14
Prosla mi ted rukama 3870 powercolorka [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na kterou jsem daval accelero takze ten chladic co je na tom obrazku mi zbyl .. vcera sem kupoval sapphirku za nejakejch 4900 a jelikoz jsem za posledni mesic vykoupil asi vsechny accelera v brne ;) byl jsem nuceny tam dat ten chladic a musim rict ze me celkem prekvapil .. samozrejme je to hlucnejsi reseni nez accelero ale hluci daleko min nez referencni dvouslot a teploty ? Karta na tom byla dost podobne jako s accelerem .. teploty v zatezi kolem 57 stupnu coz je dobry vysledek .. bedna je samozrejme dobre vetrana .. Pro ty kteri nechteji investovat do chladice si myslim ze je tato karta resenim .. Jedine co bylo trosku problem ze ten chladic mel dva dratky od vetraku a sapphire dvouslot 4 ale jde to propojit proste se staci podivat kde je cervenej a cernej ..

Kazdopadne accelero beru jako nejlepsi chladic co se ted da namontovat na 8800 nebo 3870 .. jeho ucinek je za ty penize proste famozni .. a zvladne v dobre vyvetrane skrini chladit naprosto pasivne ..
Pavel Boček (4169)|31.1.2008 09:26
[quote=speedsnail;85886]3. Předpokládáš blbě. Jádro nad cca 860 nedostaneš ani heverem. A pokud s modifikovanym biosem ano, tak potom se ti to samé povede na jakékoliv kartě s S1. Paměti netušim, ale všechny karty budou mít stejné čipy DDR4 a kolem 2400 je hromadný strop.[/quote]


Upřesnil bych formulaci. Nad 862 MHz to dáš s modifikovaným BIOSem, ale tak karta už opravdu dost topí a ačkoliv je ten IceQ evolovaný Silencer (vskutku ho vyrábí AC, naspodu je jejich logo :) ještě ho trošku zlepšili), tak S1 je prostě jiná liga. Díky tomu, že na S1 můžeš dát dvě dvanáctky a hlavně má ten chladič heatpipes, je chladící potenciál trochu jinde...
Smeli (2302)|31.1.2008 09:55
[QUOTE=Pavel Boček;85898]Upřesnil bych formulaci. Nad 862 MHz to dáš s modifikovaným BIOSem, ale tak karta už opravdu dost topí a ačkoliv je ten IceQ evolovaný Silencer (vskutku ho vyrábí AC, naspodu je jejich logo :) ještě ho trošku zlepšili), tak S1 je prostě jiná liga. Díky tomu, že na S1 můžeš dát dvě dvanáctky a hlavně má ten chladič heatpipes, je chladící potenciál trochu jinde...[/QUOTE]

Dva kvalitní 120mm fany a jsme s HD3870 na ceně skoro stejné, jako za HIS s IceQ3...
Za další, není problém s modnutým biosem dostat HD3870 s jádrem přes 1GHz (uživatel Flegy na pctf dostal s S1 jádro přes 1GHz, s vodou přes 1,1GHz). Čímž sem posvětil tuto OT diskuzi a zamykám ji

Odemknuto, v případě rozvoje OT diskuze poputuje téma rovnou na skládku!