Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Částečně nefunkční USB

Hero (5)|25.1.2008 07:40
USB má problém rozpoznat některá zařízení. Flash 128 MB a 512 MB v pohodě načte. Problém má s takovým zařízením, jako je např. 1 GB MP3 přehrávač, foťák s 2 GB, USB hard disk (180 GB). Měl by někdo nějakou radu než vyrazím pro nový USB řadič? (Pentium 4 3,2 GHz, XP SP2...)
Děkuji.
mech13 (5526)|25.1.2008 08:21
nekdy se stava ze zlobi zarizeni pripojovana pres USB huby. proste to nekdy zlobi a nekdy ne.

ty problemy mas s hubem? nebo zarizeni zapojujes primo do desky? nebo do nejakeho pridavneho PCI radice?
Hero (5)|25.1.2008 08:25
USB zařízení připojuji přímo, bez Hubu.
mech13 (5526)|25.1.2008 08:33
je system ve slusnem stavu nebo uz nekolik let jede a dosluhuje?

jaky je presne typ zakladni desky? je v ni nejnovsi bios?
Hero (5)|25.1.2008 08:43
Systém cca 3 roky starý, základní deska MSI Neo... číslo nemám teď k dispozici, uvedu večer. Bios jsem, pravda, delší dobu neaktualizoval...Provedu nápravu a uvidíme.
Petr S. (1220)|25.1.2008 09:09
Toto dělá dost často pokud připojuješ přes hub a ten do toho zařízení pak nedokáže dostat potřebnou šťávu, ale s tím, aby to dělalo takhle přímo, jsem se, pravda, ještě nesetkal. Ale stejně zkus po připojení zařízení mrknout do správy počítače - řadiče sběrnice USB - Kořenový rozbočovač USB - Vlastnosti - Napájení, jestli ty zařízení nemají vyšší energetické nároky...

Jinak bych asi taky nejdřív vyzkoušel ten Bios...
Zoidik (1405)|25.1.2008 13:56
např pro disk co má 180GB tak k němu byly i daný nějaky drivery ne? Jestli jo, zkusil bych je přeinstalovat, ale foták s 2GB paměti by měl byt v pohodě. Nebo přeinstaluj cely system a je to jednodušší :-)
pcmaker (354)|26.1.2008 12:18
Pripojuj zarizeni do zadnich USB a nebudes mit problemy. Kabely, co vedou do prednich USB maji utlum a kdyz k tomu jeste prictes utlum kabelu k fotaku, nebo kamere, pak uz se zar. nerozpozna.
d.a.a.n (14)|26.1.2008 23:57
Jj přesně tak ty zařízení co jsi popisoval jsou jistě i energeticky náročnější. Vyzkoušej ty zadní USBčka uřčitě by by to mělo jet.
Petr S. (1220)|27.1.2008 17:33
Jj, máte hoši pravdu ;) Tady by mohl být zakopanej pes...

Až to vyzkoušíš, tak se dej prosím vědět, jak to dopadlo. Docela by mě to zajímalo...
Zoidik (1405)|28.1.2008 06:02
pcmaker : Na předních USB portech, který mám z desky vyvedeny kabelme, jsem nikdy žádnej problem neměl. Ten utlum jak ty říkáš by musel být i na kabelech zdroje. Jenže aby jsi tam něco takového měl, tak by ty kabely musely byt stašně dlouhé, další věc, pokud připojuje nějaké proudově náročnější zařízení, tak je k němu odán externí zdoroj. Jenže pod tím představí každej něco jienho. USB ti dá 500mA pokud to něčemu nestačí výrobce přibalí externí zdroj.Jinak foták vždy připojuji dopředu takže přes dva kablýky a vždy bez rpobelmu WEBcam taky, kamera taky.... Bud má ty dráty rezavý na sr..ku nebo má dojebany drivery pro USB, jinou možnost bych neviděl
mech13 (5526)|28.1.2008 07:50
Zoidik: treba externi 2.5'' disky maji odber cca 0.8A a vetsinou jim staci jedno USB ale na nekterych celnich panelech se nerozjede a je potreba pouzit pridavny napajeni z druhyho USB portu... (pritom primo z MB to utahne jedno USB)
navic u ceniho panelu mas jeden spoj navic, kvalita dratu byva vselijaka... nejjistejsi je vazne zapojovat primo do MB ale to Hero psal ze dela. takze problem bude jinde, nejspis asi ty ovladace

ale chtelo by to ted pockat nez se Hero zase ozve, mozna ze uz problem vyresil a my se tu hadame onicem, mozna ze ne... takze at to je jakkoli, Hero ozvi se a dej vedet jakto vypada
Zoidik (1405)|28.1.2008 14:04
mech13 : jsi měřil jejich spotřebu, nebo vychátíš z toho co je napsany ve specifikaci výrobce? Protože ono to nemusí být vždy pravda to co tam maj napsany. Jinak jak píšeš, kvalita kábliků je všelijaká.
d.a.a.n (14)|28.1.2008 19:41
Ja jsem už osobně zažil 2,5" USB disk co ve škole na stejnych sestavach někde jel a někde ne. Vice bylo těch kde tento disk zepředu nejel. Ze zadními USB problém nebyl. Stejný problém jsem měl taky s instalací tanečních podložek do USB. Když se zapojila ze předu tak se na ní tancovat nedalo :)
mech13 (5526)|28.1.2008 22:26
Zoidik: vychazel jsem z udaje uvedeneho primo na HDD. k tomu by se spravne melo pricist neco co zere redukce SATA->USB
zkousel jsem i 7.2k 2.5'' disk ktery ma zrat 1,1A a ten se s jednim kabelem neroztoci, ale po roztoceni ploten neni problem pridavne napajeni odpojit a jet jen z jednoho

uz jsme ale OT, mame tu resit proc to tazately nekdy nejde... ale on se nevyjadruje tak nevime jak na tom je, co zkousel a co ne... (a pritom jsem ho tu dnes videl)
Hero (5)|30.1.2008 07:55
Tak jsem trochu pokročil - Bios byl aktuální, v něm tedy problém nebyl. Podařilo se mi rozchodit rozpoznání MP3 přehrávače. Pomohla aktualizace Windows Media Playeru na verzi 11 s protokolem MTP, přehrávač se načítá i z předních USB a ve složce tento počítač se zobrazí jako tzv. "Jiné" zařízení. Ostatní zařízení jsem zatím neměl čas vyzkoušet. Až tak učiním, znovu se ozvu. Děkuji všem zúčastněným za snahu.
Hero (5)|14.4.2008 13:39
Po delší době jsem konečně učinil další pokus (asi už poslední, už mi dochází trpělivost...). Přeinstaloval jsem kompletně systém (XP), ve správci zařízení není vidět žádný problém - u USB taktéž "Toto zařízení pracuje správně". Vyzkoušel jsem zatím jen 128 MB flashku (na jiných počítačích funkční) a nic... Díky všem za snahu pomoci, už Vás s tímto problémem nebudu obtěžovat, vzdávám se, prostě zkusím pořídít nový USB řadič a uvidím...