reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s OL WL-5460AP jako repeater

Encore1106 (424)|25.1.2008 19:18
Zdravím,

máte někdo zkušenosti se zapojením OvisLinku WL-5460AP jako repeater?

Doma už jeden tenhle router mam, jenže signál mi nedosáhne po celém baráku (původní anténu jsem měnil za 5dBi, ale železobetonový strop přístavby je i pro 5dBi nepřekonatelný problém). Proto chci koupit druhý OvisLink WL-5460AP, nastavit ho jako repeater a umístit tak, aby přeposílal signál z prvního routeru "pod strop" přístavby.

Proto jsem se chtěl zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se zesilováním signálu tímto způsobem obecně i konkrétně u WL-5460AP.

Ještě jednu malou otázečku k tématu: V případě tohoto zapojení bude síť vidět jako jedna (a bude jedno, jestli jsem v dosahu routeru nahoře, nebo repeateru - automaticky bude zpracovávat signál ten, kterýmu budu blíž), nebo se ke každému budu muset připojovat zvlášť (to se mi moc nezdá, ale znáte to :-D ).

Dík
eraser (0)|25.1.2008 20:52
Volil by som kúpu sektorovej antény, aspoň 14 dBm, i keď repeater by ti mal fungovať a bude sa tváriť, ako píšeš. Inak wifi adaptér sa napojí na zariadenie, ku ktorému má lepší signál. Keďže to bude rovnaká krabička, resp. od rovnakého zariadenia, tak by nemal byť vôbec žiadny problém s kompatibilitou.
Encore1106 (424)|25.1.2008 21:14
Zapoměl jsem nahoře uvést, že dva OvisLinky jsou pro mě větším přínosem než jenom jeden se silnější anténou, protože když jedu ke známým, tak k notebooku přibalím i OL, kterej píchnu za jejich router a můžu být u nich online. Jenže teď to znamená, že když si odstěhuju OL, tak je doma bratr bez netu. Až budou dva OvisLinky, tak vždycky sbalim toho, co bude dělat repeatera pro přístavbu a bratra to téměř neovlivní. Sice mi za chvilku asi začne lézt na nervy přehazování módu AP/repeater, ale to jen tak aby řeč nestála ;) ...

BTW: Zatím to vypadá, že ho budu kupovat začátkem února (pokud mi to někdo nerozmluví), takže kdyžtak pak postnu nějaký postřehy, pokud to rozchodim.