Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalacia Visty 64bit

sheira (164)|28.1.2008 14:02
Instalacia prebehla normalne, na konci instalacie sa PC restartoval-no potom ked bootoval novy windows naskocil hned bluescreen a PC sa restartol. Nasledne som skusal instalovat 32bitovu Vistu, a vsetko ide vporiadku. Ja ale nevidim problem, preco by 64bitova vista nesla. Nenapada vas nieco?
cool.user (2822)|28.1.2008 14:35
bsod ti hazelo jakou chybu?

Nejspise se jedna o nejaky spatny ovladac, ale bez informace o bsod tezko pomuzem...

edit: ted me napada, zkus x64b vistu nainstalovat jen s jednim pametovym modulem a pokud se instalace zdari, zkus aplikovat tento patch http://support.microsoft.com/kb/929777
sheira (164)|28.1.2008 14:58
Jj, cital som nejake fora a presne v tomto by mal byt problem. Mam totizto 4GB pamete.

Musim sa priznat - toto co som skusal nebola original verzia Visty.
Bude tento problem pretrvavat, aj ked si kupim original? (budem musiet vybrat pamet atd atd.?)
cool.user (2822)|28.1.2008 15:15
[QUOTE=sheira;85110]Musim sa priznat - toto co som skusal nebola original verzia Visty.
Bude tento problem pretrvavat, aj ked si kupim original? (budem musiet vybrat pamet atd atd.?)[/QUOTE]
Reknu to takhle, v pripade orig verze aspon muzes servat microsoft "proc to sakra nefunguje"...
sheira (164)|28.1.2008 15:18
Nemam problem pobezat do obchodu a kupit si original, ale ak to nepojde, je to zbytocne vyhodenych 6 litrov. A tu ramku by som vyberal len v krajnom pripade, lebo mam stale stroj v zaruke. Keby to dam spravit im, tak to trva aspon tyzden, ja to potrebujem hned.
cool.user (2822)|28.1.2008 15:29
[QUOTE=sheira;85115]Nemam problem pobezat do obchodu a kupit si original, ale ak to nepojde, je to zbytocne vyhodenych 6 litrov. A tu ramku by som vyberal len v krajnom pripade, lebo mam stale stroj v zaruke. Keby to dam spravit im, tak to trva aspon tyzden, ja to potrebujem hned.[/QUOTE]

Mas na nem pecet? Pokud ne tak ho klidne otevri. Ale koupi originalni verze bych ti rozhodne doporucoval, prinejmensim si pak muzes zazadat o novejsi verzi instal cd, kde by mohl tento patch byt integrovanej, pripadne by mozna slo tento patch integrovat pres vlite.
sheira (164)|28.1.2008 16:14
No uz pisem z 64bitovej. Odstranil som 1 ramku. Teraz idem stiahnut ten update. Dufam ze to potom pojde.

Casom si urcite kupim original (ak budem spokojny).
pcmaker (354)|28.1.2008 20:27
Pokud instalujes x64, mel bys v BIOSu zapnout v nastaveni chipsetu MEMORY REMAP na Enable. Nekde to tak je, nekde je to disejblovany. Ty pameti jsou jinak OK? Projel jsi je aspon MEMTESTem? S pametma byva nejvetsi svizel, co se tyce kompatibility. Co je to za ramky, jen tak pro zajimavost? 4 RAMKY neni dobry napad. Byvaji s tim casto problemy. Tuhle jsem se trapil s ASUS P5E. Jedna pamet OK, 2 pameti OK, 3 pameti OK, ale jak jsem dal ctvrtou, uz to zacalo hazet v MEMTESTu chyby. A to pri jakekoliv kombinaci slotu a pameti (Kingston 800/CL5). Muzes zkusit zvednout napeti o 0,05V, zkus 1,85V. Ale jestli ti pomohla ta zaplata, tak jsem se aspon vykecal.
sheira (164)|29.1.2008 01:40
@pcmaker: su to konkretne tieto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neskusal som memtest, ale vidim ich vo windowse, takze vsetko vporiadku. Tento fix pomohol (thx cool.user).
Zoidik (1405)|29.1.2008 06:26
Windows ti chybu pamětí neukáží. By jsi musel mít celý modul nějak poškozený že by neviděli jeho kapacitu. Ten MEMETEST je na to, že ti otestuje v pamětové chipy, kam se zapisují data a odhalí případné chyby v nich odhalí. Je to něco jako 3DMark na testování výkonu PC, jen je to specializované na něco jiného ( jinak jestli se to někomu zdá být blbé přirovnání, tak se omlouvam, ale nic lepšího mě nenapdalo )
cool.user (2822)|29.1.2008 09:48
[QUOTE=Zoidik;85318]Windows ti chybu pamětí neukáží. By jsi musel mít celý modul nějak poškozený že by neviděli jeho kapacitu. Ten MEMETEST je na to, že ti otestuje v pamětové chipy, kam se zapisují data a odhalí případné chyby v nich odhalí. Je to něco jako 3DMark na testování výkonu PC, jen je to specializované na něco jiného ( jinak jestli se to někomu zdá být blbé přirovnání, tak se omlouvam, ale nic lepšího mě nenapdalo )[/QUOTE]

Ale on nema problemy s pametma :rolleyes:
Zoidik (1405)|29.1.2008 10:34
cool.user : jsem neřikal že má, jen jsem se mu snažil přiblížit jak ten soft funguje, jelikož napsal že ve woknech vidí plnou kapacitu paměti, tak si trochu pozorněji čti
cool.user (2822)|29.1.2008 11:39
[QUOTE=Zoidik;85343]cool.user : jsem neřikal že má, jen jsem se mu snažil přiblížit jak ten soft funguje, jelikož napsal že ve woknech vidí plnou kapacitu paměti, tak si trochu pozorněji čti[/QUOTE]
Nejak mi unika smysl proc mu vysvetlovat jak funguje memtest kdyz problem s pametma nema, ale budiz, tvuj boj... :rolleyes: