Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé USB

M.Dragon (4)|28.1.2008 21:18
Zdravím,
mám desku MSI 7032 v.1, K8T Neo-V, bios A7032VMS V5.00 072605
AMD sempron 2600+,
můj problém spočívá v rychlosti USB, na flash disky, telefon,...a další pamětová zaříření stahuju max. přenosovou rychlostí asi 1,2MB/s nebo a to nejčastěji, kolem 80-300KB/s což je mnohdy neúnosné... na jiných počítačích tyho zaříření jeli bez problémů kolem 3,5MB/s a více... takže problém je jistě v mém PC.

jako řadiče sběrnice USB mám napsané 5x kořenový rozbočovač USB(pro každý port)
dále Řadič VIA USB Enhanced Host Controller a 4x Universální hostitelský řadič VIA Rev 5 a vyšší USB.
po připojení npř. flash disku mi to najde Velkokapacitní pamětové zaříření USB, po rozkliknutí specifikaci ovladače USB 2.0 USB Flash Driver USB Device. Ale rychlost, jak jsem již psal, je většinou kolem 100KB/s
zkoušel jsem hledat aktualizace biosu, či drivery k desce, nebo USB, ale nikde nic, co by pomohlo :(
předem děkuji za jakékoliv postřehy, tipy, rady...
johny__g (6387)|28.1.2008 21:21
Operační systém je jaký? Win XP SP2?
M.Dragon (4)|28.1.2008 21:28
[QUOTE=johny__g;85207]Operační systém je jaký? Win XP SP2?[/QUOTE]

jej, to jsem zapoměl...
ano, přesně tak. Microsoft Windows XP Professional, Verze 2002, Service Pack 2
johny__g (6387)|28.1.2008 21:33
Co třeba USB řadič odebrat ve správci zařízení a pak ho nechat znovu nainstalovat? Zároveň dej nejnovější VIA 4in1 a zkontroluj BIOS, někdy se v něm dá přepnout USB 1.1/2.0.

EDIT: dáváš to přímo dozadu do konektoru, nebo přes nějakou prodlužku, nebo na předním panelu case? Tady by mohl být také problém. Zkus různé konektory.
M.Dragon (4)|28.1.2008 22:59
[QUOTE=johny__g;85215]Co třeba USB řadič odebrat ve správci zařízení a pak ho nechat znovu nainstalovat? Zároveň dej nejnovější VIA 4in1 a zkontroluj BIOS, někdy se v něm dá přepnout USB 1.1/2.0.

EDIT: dáváš to přímo dozadu do konektoru, nebo přes nějakou prodlužku, nebo na předním panelu case? Tady by mohl být také problém. Zkus různé konektory.[/QUOTE]

v BIOSU mám USB 1.1/2.0 zaplé(enabled), konektory jsem také prozkoušel zadní i vyvedený přední(který jsem mimo jiné kvůli tomu před pár dny zapojoval) ovladač po odinstalování najde jako nejvhodnější o5 ten co tam byl. 4in1 jsem zkoušel, ale nepomohlo, respektive bych řekl, že to řadiče k USB ani neobsahuje ;)