Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šuštenie a jemne chrčanie

maxo777 (28)|30.1.2008 23:03
Mam novu zakladnu dosku, vsetko nainstalovane tak ako ma byt. Zvuk funguje, vsetko je super. Ale ked nic nepocuvam, cize nemam pustene ziadne prehravanie zvuku tak mi v pripojenych sluchadlach susti a praska take to zvukove cosi v pozadi, s tym ze ked sa do nich pusti nejaky zvuk tak sa toto praskanie prehlusi a zanikne vo zvuku.

Co mi fakt ale vadi je to, ze ked scrolujem myskou alebo drzim back space pri mazani textu .. proste sa sustanie znasobi a praskanie zacne byt zretelnejsie a kontinualne. Co by mohlo znamenat ze zvukovka je nejako prepojena s nejakym posranym kondikom co by to mal filtrovat napatie .. alebo ja ti nevim Karle .. nie je to jedina
doska co mi taketo chrcanie robi alebo robila .. doska je ASUS P5E-VM HDMI . cim by to mohlo byt a ako by sa to mohlo odstranit ?? kupit nejaky super zdroj ? Netvrdim ze mam ten najlacnejsi zdroj na trhu ale zase ani ten najhorsi ..

mal uz niekto s tymto problemom nejake skusenosti ??

dakujem
pavel_p (993)|30.1.2008 23:30
Dát sluchátka z předního konektoru dozadu pomůže? Mě jo ... tuším, že to způsobují zemnící smyčky na desce...no možná taky ne.
maxo777 (28)|31.1.2008 08:43
Zlepsilo sa to o mnoho. .. vyskusam este na predne vedenie panelu umiestnit nefritove teliesko . alebo ako sa to vola .. :-) uvidime co z toho bude :-)
Zoidik (1405)|31.1.2008 09:03
Máš na mysli ferit. Jj odstínění by mělo pomoct
Pavel Boček (4169)|31.1.2008 09:32
Na některých deskách to dříve bývaly problémy s diskem. Když hrabal, tak šustěl zvuk...tipuji na podobný problém, už si nepamatuji řešení, ale zkusil bych pohledat, když už víš co :)

Ten zdroj je co...? jen tak pro jistotu...
maxo777 (28)|31.1.2008 09:38
pozriem sa na to .. ale dost ma zaraza pocutelny zvuk .. hlasnejsie sustanie . chrcanie pri scrollovani mysky ktora je bezdratova pripojena na usb . ako vravim .. da sa s tym zit .. ale na druhej strane by to tam nemuselo byt :-)
Zoidik (1405)|31.1.2008 11:27
mužou být i sluchátka nějak dojebané. Možná by třeba neškodilo vyměnit jejich káblik za nějaký se stíněním. Ono toho muže být mnohem více. Jestli mas kousek vedel napájecího kabelu zdroje tak taky muže dělat problemy.