Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 79 z 79

Téma: Pretaktovani Core 2 DUO E6300

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Dobrý den, mám také tento procesor E6300 již od prodejce nataktovaný z původních 2.8 GHz na 3.16 Ghz. Počítač funguje bez problémů, jen při jediné aplikaci padá, někdy spadne jen aplikace, jindy se propadane až do bluescreenu. Jde o hru Company of Heros. Zkoušel jsem různá řešení nepomohlo nic. Na foru té hry jsem se dočetl, že časté padání způsobuje právě přetaktovaný procesor. Existuje snadný způsob jak ho vrátit do defaultních hodnot? Diky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Dobrý den,

ano, existují tři způsoby...

1) otevření skříně, vyjmutí baterie ze základní desky na několik minut a její navrácení - v takovém případě se ve všech ohledech vrátí tovární nastavení. Tento postup bych ale nedoporučoval, může dojít k velkému snížení výkonu.
    2) použití přetaktovacího software - snížení frekvence sběrnice případně násobiče (ačkoliv ten byl pokud se nepletu uzamčený?)
    3) vstup do BIOSu a ruční snížení frekvence sběrnice nebo násobiče frekvence procesoru, restart, a mělo by to fungovat.
    4) použití software s OC profily, které pro danou hru sníží frekvenci procesoru.

Osobně mám ale určité pochybnosti, jestli padání hry musí být způsboeno právě přetaktováním procesoru. Při blue screenu, jakou chybu Vám to hlásí?

Myslím tím označení typu 0x 000 000 00....... atd., podle toho se dá čas od času usoudit na konkrétní problém

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Vámi uvedené způsoby jsou pro mne příliš sofistikované (krom vyndání baterky). Pokusil jsem v bios nastavit default, poprvé stiskem klávesy F5 a nic moc se nedělo. podruhé jsem default setting našel ještě v jiné položce a to zabralo. Neznaje možné následky jsem potvrdil a nyní to vypadá že jsem zpět na 2.8 GHz. Zda to bude mít vliv na hru, nevím, od té doby jsem hrál jen dvakrát a to tak, že zcela bez potíží. Také jsem odpojil dva přídavné větráky na bedně a PC už si s vysavačem nikdo neplete. Při testech teplota vystoupila na prvním jádru na max 50 a na druhém asi 43 st.C. Doufám, že bude vše v poho. Jsem rád, že existují lidé, co nezjištně pomohou. Díky. (kliknu vám)

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Tak od té doby je vše jak má být a bez problémů při všech aplikacích. Děkuji.

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. pretaktovani intel core 2 duo
    Od berat v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 13-09-2007, 22:26
  2. Deska pro Core 2 Duo E6300, kolem 3500Kč
    Od Rindos v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-12-2006, 20:32
  3. JAKOU ZD k I CORE 2 DUO E6300 ?!?