Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 79

Téma: Pretaktovani Core 2 DUO E6300

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

V clanku na http://www.legitreviews.com/article/380/6/ popisuje autor pretaktovani z normalnich 1,86 na 2,68 GHz (odkaz je na stranku c.6 clanku, s prvnim z testu) jako vcelku legraci (krom chladice za peniz obdobny cene procesoru. Nejake zkusenosti? Popravde, nikdy jsem se neodvazil nic taktovat a ted, v priprave na nakup noveho PC, me to dosti laka... funguje to skutecne tak "jednoduse"? Neuhori mi procesor po mesici pouzivani? Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Neshoří, pokud na to půjdeš s rozmyslem, když nebudeš zvedat napětí až bůh ví kam, tak by se CPU poškodit neměl .

Jinak chladič seženeš snadno, ale pozor C2D docela topí po přetaktu (neplést se žere, jen topí ).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

na http://www.amd3d.com/overclocking/ov...endale)_5.html
    dostali Intel Core 2 Duo E6400 doskonce o 1200 Mhz nahoru... Mate nekdo predstavu, co znamena "solidni chladic" v nasich podminkach? Mel jsem za to, ze Core 2 topi podstatne min nez treba Prescotty (tusim ze peak prikon rozdil 65/115W?) Jak mam vybrat vhodny kousek?

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Presne tak, musis na to jit z rozmyslem a nezapominat, ze overclockingem se vzdy umerne zvysi teplota a vyssi teplota neprospiva polovodicum ani trosicku. Proto se snizuje i zivotnost.
    Tim, ze jsi nic jeste netaktoval, tak bych doporucoval zacit mirnym OC a az si to trosku osahas, postoupit dal. Urcite to ale po kazdym OC chce pustit na par hodin testy a zjistit, zda se system chova stabilne (Prime95-Torture test, apod.) Stabilne = system nezatuhne.
    Core 2 topi urcite mene nez Presscoty, proto na chlazeni Core 2 pri mirnem OC pohodlne staci i Arctic Freezer 7, pri vetsim OC bych volil asi Scythe Mine.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Hodně topí? Má někdo praktickou zkušenost? Budu si ho kupovat (konkrétně E6300 + Gigabyte 965P-S3), tak zvažuju jakej chladič Pokud nebudu brát Freezera, tak uvažuju o SCYTHE SCINF-1000 Infinity nebo SCYTHE SCMN-1000 Mine . Do OC se rozhodně pouštěť budu . Taky bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemá praktickou zkušenost s pamětmi GEIL DDRII 800MHz 5-5-5-15, 512MB (Tj, na kolika MHz maximálně dokážou stabilně fungovat). Předem díky za případné odpovědi.

Registrace
    May 2006

Praktickou zkušenost nemam, ale na jiném fóru po OC se dostali až skoro na 70°C, ale bohužel nevim nic o skříni, jinak bych IMHO počítal tak okolo 60+°C, záleží kus od kusu.

Registrace
    May 2006

To se mi nelíbí, já jsem zastánce extra tichých PC za rozumnej peníz. Provozuju Venice na 2,66GHz a maximálním napájením, chladím to AC Freezerem se sníženejma otáčkama v naprosto uzavřený skříni a nelezu nad 60°C ani v extrémní zátěži. Tak to jsem teď teda fakt na vážkách. Rád bych konečně slyšel mluvit někoho z vlastních zkušeností... Recenzí je spusta, ale domácí podmínky jsou nšco jiného...

Registrace
    May 2006

Mno já nevim jestli jde dohromady extrémní OC (což při C2D platí) a ticho, já myslim, že s freezer na max. otáčky to uchladíš nebo s ninjou a 2x silent 120mm fan a je to a řvát to rozhodně nebude. Navíc spousta desek s 965P nepoužívá ty malý větráčky, ale heatpipe, takže tam máš vystaráno.

Registrace
    May 2006

Mít výkonej PC když na to člověk má, to je jednoduchý, ale vycucnout maximum z PC kterej nestojí desetitisíce a zůstane extrémně tichej, to je už fuška Já věřím, že by třeba i kolem těch 70°C fungoval, ale to bych tomu malýmu křemíkovýmu chudinkovi, přece nemohl udělat

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Dobre a ake je maximum pri "domácom OC" pre Intel Core 2 Duo E6300 ? Pri E6400 som čítal že bez použitia extrémneho chladenia (či nejakého iného aktívneho monštra) sa dá isť z pôvodných 2100 MHz až na hrnicu 3800 MHz. To sa mi zdá až moc pri použití klasických aktívnych chladičov. Poprípade tá teplota može byť fakt nepekne vysoká pri 80% pretaktovaní.

Registrace
    May 2006

Koukni po netu, ale co jsem zatím viděl, tak od 2,6GHz (způsobena síš špatnou deskou) až myslim až po tak cca 3,3GHz (což už je stejně na hranici uchlazení). IMHO s vodním/peltiérem/apod. by ses dostal s dobrou deskou, dobrým kouskem tak na 3,8GHz.

Nejspíš záleží kus od kusu, v recenzích je to dost různě, jenže oni tam ani nenapíšou jakou měli revizi CPU, BIOS desky atd. tak se dá těžko porovnávat .

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od tequilla
    Presne tak, musis na to jit z rozmyslem a nezapominat, ze overclockingem se vzdy umerne zvysi teplota a vyssi teplota neprospiva polovodicum ani trosicku. Proto se snizuje i zivotnost.
    Tim, ze jsi nic jeste netaktoval, tak bych doporucoval zacit mirnym OC a az si to trosku osahas, postoupit dal. Urcite to ale po kazdym OC chce pustit na par hodin testy a zjistit, zda se system chova stabilne (Prime95-Torture test, apod.) Stabilne = system nezatuhne.
    Core 2 topi urcite mene nez Presscoty, proto na chlazeni Core 2 pri mirnem OC pohodlne staci i Arctic Freezer 7, pri vetsim OC bych volil asi Scythe Mine.
    a o to prave jde, chci na to jit s rozmyslem, ale nejsem si tak uplne jist, co to v pripade tohoto drobecka znamena - v mnou zminenych testech se tvarili, jako by overclock o 800 MHz byl (v tomto pripade) fakticky hracka - a benchmarky jejich snazeni reflektovaly skutecne solidnim narustem vykonu... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?

Registrace
    May 2006

To ti nikdo nemůže říct, ten CPU je tu teprv chvíli a jestli se časem dostaví nějaký porblémy, tak to se teprve uvidí .

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od jagged
    a o to prave jde, chci na to jit s rozmyslem, ale nejsem si tak uplne jist, co to v pripade tohoto drobecka znamena - v mnou zminenych testech se tvarili, jako by overclock o 800 MHz byl (v tomto pripade) fakticky hracka - a benchmarky jejich snazeni reflektovaly skutecne solidnim narustem vykonu... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?
    pokud zustanes u normalni voltaze a zjistis ze procesor snese treba 3GHz a ty s nim permanentne pojedes rekneme na slusne chazenych 2.6GHz tak se prakticky nema co stat a o zkracveni zivotnosti bych se nebal. pokud permanentne nepojedes na doraz a nebude se ti prehrivat bud v klidu

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od jagged
    ... Ja si prave neumim predstavit, co znamena ta snizena zivotnost... Procesor mi jeste nikdy neodesel (ono taky ze sestavy 486 DX/2 66MHz, P II 266 MHz, Duron 1,2 GHz bez pretaktu asi neni divu Posledni zmineny mam cca 4,5 roku s boxovym chladicem a vrstvou prachu... Mam sanci, ze mi takovou dobu vydrzi "rozumne" taktovany Dual Core E6300, samozrejme s lepsim chladicem a bez vrstvy prachu?
    podla mňa pretaktovanie procesoru na životnosti určite nepridá, ale ved procesor sa nekupuje ako auto alebo televízor, na niekoľko x rokov. Moralna životnosť počítača ako celku je dva a pol roka pri dennom využívaní.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. pretaktovani intel core 2 duo
    Od berat v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 13-09-2007, 23:26
  2. Deska pro Core 2 Duo E6300, kolem 3500Kč
    Od Rindos v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-12-2006, 21:32
  3. JAKOU ZD k I CORE 2 DUO E6300 ?!?