reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký používáte messanger?

boboco (1987)|26.10.2006 10:18
[quote=mech13]ajo:) on to mozna je umyslne upgrade:) hodne lidi ho vypina, tak se zhodi samo:D jeste by mohly odstranit tu chybovo hlasku.... u nejakyho waru3, 3D a pod to chapu, ale ony to sou zrovna hry, ktery se dajo valit v okne a nepotrebujes kazdy FPS abys prezil[/quote]

O to nejde (zas tak pomalej PC nemám:D), ale když hraju, což není zas tak často, nepotřebuju aby se mě někdo na něco ptal atp. a pak byl naštvanej, že mu neodpovídám...
BlackFrog (563)|26.10.2006 10:22
tohle je provokace když píšeš s tim co máš v podpisu "zas tak pomalej PC nemám" :) já sem na icq skoro pořád invisible takže mi píšou jen hodně dobrý kámoši a kůli těm třeba i přestanu hrát:)
boboco (1987)|26.10.2006 10:36
Tak to já tam jsem dost málo, protože věčně někdo něco potřebuje a já prostě nemám čas:). Teď si malinko šplhnu... Já mám dobrý kámoše tady na SHW;) :D
BlackFrog (563)|26.10.2006 10:43
to já si na lidi co potřebujou pomoc čas většinou najdu, ale strašně moc lidí mi dělá to že se nejdřív ptaj a pak zkoušej...např. mi před chvílí přišlo "kde si můžu stáhnout azureus?" a vůbec si ty lidi nevšimli že je vždycky odkazuju na stejnej web...:( já teda nejdřív zkoušim a pak se ptám... a v tom asi tkví to že mě považujou za strašnýho PC inteligenta i když třeba tady si připadám jak uplně negramotnej:)
boboco (1987)|26.10.2006 11:00
Já moc rád pomůžu, ale když se člověku ozývaj lidi kvůli jedné hlouposti, kterou jsem jim vysvětloval už několikrát, připadá mi to jako ztráta času. nerad bych se někoho dotknul, ale s pár lidma co znám opravdu nemám trpělivost...:(. Jinak nikdo neví všechno, já když něco vím, (nebo si myslím že vím), rád poradím, dkyž nevím, rád se zeptám a něco nového se dozvím. Třeba v oblasti síťařiny mám velké mezery, programování jde taky mimo mě i když jsem se párkrát o něco pokušel. No, ale to už docela značně odbočuju od tématu. Zkrátka ICQ mě zatím nezradilo, tak uvidíme:)
BlackFrog (563)|26.10.2006 11:04
jo uplně souhlasim, ted nekdy sem někomu něco popisoval napsal sem že se objevila ikonka na liste (psal sem bez háčků) a on si otevřel excel a začal tam na listech hledat nějakou ikonku...:D no já kromě těch zablokovanejch odkazů taky nemám problém s icq...
Hps (107)|27.10.2006 21:43
Já používám Skype :-)
Taky messenger,není pouze k volání,je tam i chat a myslím že je to líp udělané než v ICQ.
Jednodušší než ICQ,sofistikovaný,jednoduchý.
Ritchie83 (369)|28.10.2006 12:06
Aneb z bláta do louže, gratuluji. Lidé se snad nepoučí, používat ke komunikaci uzavřený protokol je cesta do pekel.

Jako nejlepší volba pro IM mně přijde jabber. Klienta nechť si zvolí každý podle osobních preferencí.
Hps (107)|28.10.2006 13:59
[QUOTE=Ritchie83]Aneb z bláta do louže, gratuluji. Lidé se snad nepoučí, používat ke komunikaci uzavřený protokol je cesta do pekel.[/QUOTE]
Mohl by jsi mi to nějak osvětlit? Já v tom pro sebe nevidím žádné nevýhody a navíc jsou všechny přenosy dat šifrované.
Ritchie83 (369)|28.10.2006 23:34
Uzavřený proprietární protokol přináší tolik problémů, že nevím, kde dřív začít. Svázaní s jedním konkrétním klientem. Protistrana musí mít účet rovněž u Skype. Není zaručeno, že se chování sítě ze dne na den nezmění (jako se děje např. u ICQ). Změna licencování. Nelze použít v intranetu. Další a další nevýhody. Pro jednoduchost si představte, že by takhle měl fungovat email.

Šifrování považuji za samozřejmost. V případě IM, stejně jako u emailu nikoliv jen pomocí TLS/SSL, ale i pomocí gnupg.
Honny (262)|29.10.2006 08:47
tak sem byl nucen přejít na SIM, aspoň že je to Mirandě podobný...
Frog (510)|31.10.2006 22:32
Používate vôbec niekto Microsoft Live Messenger ? Ja zatial nie ale uvažujem nad tým. Ako ho tak teraz vidim na webe, vyzera graficky a funkčne vydarený, len či neni spomalený :)
Lamak (96)|6.11.2006 21:26
Nevim jestli ho tu nekdo zminoval (necetl jsem prispevky), ale pouzivam qip
Presel jsem ze simu, protoze porad padal a neni uplne odladenej.
XKrik (26)|6.11.2006 22:44
Od února 2006 kdy sem dostal pořádnej net(ADSL 2048/256 8GB FUP Telecom)sem začal s icq, asi 2měsíce sem kecal na icq 5, pak sem na netu četl zprávy o různých chybách atd...tak sem přešel na QIP kde sem byl až do září 2006.Qip mi vyhovoval hlavně kvůli suprovejm smajlíkům(ano sem smajlíko-maniak) ale poté mi začalo QIP padat a to dost solidně, tak sem přešel na Trilliana a můžu Vám říct, že bych Trilliana nevyměnil za nic na světě.
Petr S. (1220)|8.12.2006 16:43
Miranda, to je moje holka ;-)

Líbí se mi na ní snad prostě všechno - ideální partner :-D Můžu si ji nastavovat k obrazu svému ať už po vzhledové tak i po softwarové stránce. Kupa pluginů, možnost napsat vlastní (ač tohoto zatím nevyužívám a třeba se mi to ani nikdy nepoštěstí), vlastní úprava vzhledu, ... Co víc si obyčejný smrtelník může přát :-D

A nejlepší na tom všem je, že je toho mnooooohem víc :p
BlackFrog (563)|8.12.2006 16:44
přemejšlim o tom že si tuhle holku pořídim a trochu jí votestuju:D
Zeli (397)|8.12.2006 16:53
Toje zajimavy ... tyhle ankety sem si zatim vubec nevsim :notsure.
Ja si vystacim s aisíkjůčkem - vidim kdo je online, prijmu zpravu, odeslu zpravu, prijmu data, odeslu data a navic sem si na nej uz zvyknul. Bannery sem zavrazdil bannerkillerem a tak uz mi vadej jen novy smajlici. Nemyslim si ze bych potreboval jinej messanger.
Petr S. (1220)|8.12.2006 17:07
[QUOTE=BlackFrog]přemejšlim o tom že si tuhle holku pořídim a trochu jí votestuju:D[/QUOTE]

Můžu ti ji vřele doporučit... Jen doufám, že si někde vyhlídneš nějakou jinou Mirču než tu moji :-D třeba její sestru - není totiž zrovna jedináček :-D

Já jsem totiž totálně zamilovanej :inlove
first.indian (683)|8.12.2006 19:17
Hodlam presedlat na Trillian Astra. (teda az se bude dat nekde stahnout v plne verzi)
Kdyby to nekoho zajimalo tak at mrkne sem: http://www.ceruleanstudios.com/ap/

Kdyz to s rovnam s tim jak bude vypadat a co bude nebizet ICQ 6 tak mi ICQ pripada jako trapny pokus o radoby novodoby messenger ;) K Mirande se moc vyjadrovat nebudu, zkousel jsem ji ale ne a ne ji prijit na chut...
wolf007 (653)|8.12.2006 23:13
pouzivam mirandu im+ icq 5.1 verzi pro atlas.cz
BlackFrog (563)|10.12.2006 20:53
[QUOTE=Petr S.]Můžu ti ji vřele doporučit... Jen doufám, že si někde vyhlídneš nějakou jinou Mirču než tu moji :-D třeba její sestru - není totiž zrovna jedináček :-D

Já jsem totiž totálně zamilovanej :inlove[/QUOTE]
asi sem se taky zamiloval, ta holka ma neco do sebe:) ale mam problem, u jednoho uzivatele (u ostatnich ne:stupid) mam pozadi i pismo bily-necitelny... u ostatnich mi zustalo nastaveni jako sem mel na puvodnim icq 5.1 :turtle

edit: je to necitelny pro uzivatele na druhy strane, u me je to ok:)
Petr S. (1220)|11.12.2006 09:30
[quote=BlackFrog]asi sem se taky zamiloval, ta holka ma neco do sebe:) ale mam problem, u jednoho uzivatele (u ostatnich ne:stupid) mam pozadi i pismo bily-necitelny... u ostatnich mi zustalo nastaveni jako sem mel na puvodnim icq 5.1 :turtle

edit: je to necitelny pro uzivatele na druhy strane, u me je to ok:)[/quote]

Tak to je dost zajímavý problém... :notsure S tím jsem se ještě nesetkal... Jaký používáš pack? Nebo máš jen základní balík?

Na druhou stranu, vždycky můžeš v Mirče vytvořit nového uživatele a do něho si pak překopírovat kontakty a příp. i historii zpráv. K tomu slouží např. plugin Import contacts and messages 0.9.2.2.
BlackFrog (563)|11.12.2006 10:00
kamoš mi doporučil wolf's profi pack 1.3.0 takže jedu na něm:) ale je to fakt zvláštní problém...
Petr S. (1220)|11.12.2006 19:14
jj, máš recht! WPMP je fakt docela dobrej ;-) pro začátek... než Tě to začne bavit a začneš si Mirču upravovat :-D
first.indian (683)|26.1.2007 17:57
Tak jsem si pred par dny nainstaloval vehlasnej QIP... Krome toho ze me kazdy den pozada o autorizaci tak pet botu s reklamou na nejake ruske stranky tak me dneska dostala jedna hlaska:
"You are sending messages too fast. Please wait a few minutes or send messages slower, otherwise you will be disconnected." :stupid
Uz aby vysel Trillian Astra :inlove
Fox_VK (14)|30.1.2007 16:31
Tak jako asi každý jsem začínal na klasickém ICQ POzději jsem skoušel mirandu ale nějak se mi nelíbila tak letěla dva dny po istalaci. S Linuexm přišel Gaim a Nouzově kozolové Centericq.
POslez jsem na winech přešel na nátlak kámoša na QIP - ten je skvělý a dobře slouží, ale od té doby co spolu s ICQ provozuju Jabber mně nebavilo na widlích mít puštěné dva klienty a tak šel Gaim i na win.
Fox_VK (14)|30.1.2007 16:36
[QUOTE=first.indian]... tak me dneska dostala jedna hlaska:
"You are sending messages too fast. Please wait a few minutes or send messages slower, otherwise you will be disconnected." :stupid...[/QUOTE]Jo toto mně dělal taky - ale předchozí verze byly v pohodě.
DZer (52)|31.1.2007 00:00
[QUOTE=first.indian]Uz aby vysel Trillian Astra :inlove[/QUOTE]

JJ, taky se těšim až vyjde, podle tý prentace výpadá nejvíc lákavě. Vona už ta verze tři pro je takřka dokonalá.:D Jedíný co mi trošičku schází z časů, když sem měl mirandu je, ukazatel co kdo používá za messanger (což se hodí na to, když komunikují dva, jeden má Mirandu s nákym packem a druhej má Trilliana - při to se nák mlátěj znak. sady a ten druhej, národní abecedu[á,č...] pčečte jako paznaky, protože pak víš že tomu určitý člověku musíš psát bez háčků a čárek....a vůbec je to dobrá vlasnost)

Jo a to že Trilliana nezahrnuli do odpovědí v anketě, beru jako rasovou diskriminaci :D :D
DHride (47)|8.5.2007 12:54
Sem si teda stáhl ten qip a nejde se mi furt připojit! Mý icq nick i number mam vložený správně i heslo a prostě nic! Nevíte kde je chyba?
mech13 (5526)|8.5.2007 14:57
proste napis jen tvoje cislo a heslo a ono se to pripoji
SpeedFilip (213)|8.5.2007 20:02
ICQ 6 a Skype ak sa to počíta
BlackFrog (563)|8.5.2007 21:36
icq 6 se mi uz vubec nelibi je to jak vystrihnuty z casopisu pro deti.
wolf007 (653)|9.5.2007 13:51
takze momentalne to je: icq atlas verze,qip 2005 8020,miranda 6.8
DZer (52)|17.7.2007 22:53
Ted sem se zas vrátil k Trilianovi 3 pro... Nějakej čas jsem měl alfa verzi Trilliana Astry ale od tý doby co sem reinstaloval WIN, ses se s Astrou nemoh přihlásit.... vůbec nevim proč. Ale musim říct, že Astra je Good:thumb.
Jezevec (607)|18.7.2007 19:21
WIP Miranda IM 1.2.1

:)

Jen jsem ještě neošéfoval přepínání uživatelů.
BlackFrog (563)|18.7.2007 22:13
Zkoušel jsem víc Mirandiček, a tahle jediná mi padala :)
miskoboss (31)|10.9.2007 12:17
ja pouzivam ICQ 6

nekdy to spadne, nekdy se to odpoji, ale ze bych si stezoval, to nemuzu

zkusim ty ostatni co tady doporucujete, asi prvne Mirandu, s tou ma vice lidi zkusenosti nez s QiP
ll.stehlik (30)|10.9.2007 15:31
QIP, přestal jsem používat ICQ, protože strašně často padalo, někdy i každých 10min:angry. S QIPem to nevypadne nikdy, je prostě spolehlivější a má více protokolů než ICQ, hlavně Jabber, ten je perfektní:thumb
crasher.km (919)|10.9.2007 23:01
mně tu chybí ještě ICQ 6 a možnost více voleb :P
mech13 (5526)|11.9.2007 01:03
[QUOTE=crasher.km;48519]mně tu chybí ještě ICQ 6 a možnost více voleb :P[/QUOTE]

anketa uz je vic nez rok stara, tou dobou jeste nebyla ani beta ICQ6

a nevim jak ty, ale neznam moc lidi co by zaroven pouzivaly vic klientu... kdyztak hlasuj pro ten co pouzivas nejvic
miskoboss (31)|11.9.2007 09:47
tak jsem vyzkousel tu Mirandu, presneji verzi WIP MIranda IM 1.6 a je to fakt bomba
sice me trvalo asi pul dne, nez jsem si to jakz takz prizpusobil jak se me to libi, ale potom je to parada

chci se zeptat, jak se uklada vlastni nastaveni
ja doufam, ze to stejny nebudu muset delat znova
Klingacikx (1545)|11.9.2007 18:44
[quote=BlackFrog;34590]icq 6 se mi uz vubec nelibi je to jak vystrihnuty z casopisu pro deti.[/quote]

To si myslím aj a preto si vystačím s ICQ 5.1:thumb nič viac mi netreba:inlove
...No...Name... (586)|11.9.2007 18:54
ICQ 5,1(slovensky) a QIP(česky...né rusky;))
SpeedFilip (213)|11.9.2007 19:38
Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)
miskoboss (31)|11.9.2007 22:28
a co tam bylo primo napsany?
nejaky velky pecky?

jinak nechapu, jak jsem mohl tak dlouho byt na ICQ, kdyz ta miranda je fat super
zustava tam cela historie!! toho nastaveni a jak uz nekdo tady psal, pri reinstalu windows me to cely zustane!!!! to je fakt bomba

jde nastavit profil v mirande i pri jejim spusteni
myslim to jako kdyz ted na tom jedu asi 3 den, a chci si nekam nahrat/ulozit svuj profil
nebo treba kdybych chtel vytvorit profil pro nekoho jinyho
jak se to da udelat?
a8nr (176)|13.9.2007 11:34
[QUOTE=miskoboss;48719]jde nastavit profil v mirande i pri jejim spusteni
myslim to jako kdyz ted na tom jedu asi 3 den, a chci si nekam nahrat/ulozit svuj profil
nebo treba kdybych chtel vytvorit profil pro nekoho jinyho
jak se to da udelat?[/QUOTE]

No profil už máš uložený od prvního spuštění, ne? Jinak by to mělo jít nastavením ShowProfileMgr=yes v mirandaboot.ini //edit: a restartuj mirandu.
a8nr (176)|13.9.2007 11:49
[QUOTE=SpeedFilip;48686]Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)[/QUOTE]

Už se ti nelíbilo jejich dodržování, tak jsi je začal porušovat?
Weslo (234)|14.9.2007 20:14
[QUOTE=SpeedFilip;48686]Tak ja som presiel z ICQ 6 na QIP 2005. Presvedcil ma jeden kamarat tak ze mi ukazal licencene podmienky pri instalacii ICQ, Ved kto by ich pri instalacii cital ? :)[/QUOTE]
ElCondor to napsal docela hezky
k tématu:QIP - nic jiného už dlouho
Pavel Boček (4169)|15.9.2007 12:16
jabber > klient PSI (btw všichni kdopoužívají pro ICQ jinýho klienta než ICQ porušují pravidla a můžou být pozvání k soudu do Utahu nebo kam :p)
FAJN-TOM (63)|2.12.2007 13:17
QIP je pro mě nej...