reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaký nový vynález byste nejvíce uvítali?

B-King (15)|9.2.2008 14:04
jenže vesmir je pěkně pustej tak nevim třeba bych si koupil za ten nakadach je ostrov:)
Razi3L (612)|9.2.2008 14:51
perpetum mobile existuje a aktivni a je jich nekolik, jen nemuzou vykonat praci.
lek na vsechno je rozhodne realnejsi
nemyslis nahodou Naquadah? jestli jo, tak to je ruda, tu vynalezt nemuzes, maximalne nalezt (a mohl bys koukat min na Star Gate :D )
B-King (15)|9.2.2008 15:46
asi joo ale netušim jak se to piše:) ale uvaž mit takhle hroudu Naquadahu
vinancan (5)|9.2.2008 16:01
Perpetum mobile alebo stroj času.
danno (2)|9.2.2008 16:29
Tak najviac by som uvital vynalez baterie, ktora by dokazala napajat mobilne zariadenie po celu dobu jeho zivota bez potreby dobijania. V buducnosti sa tak isto stane, uz teraz sa vymyslaju nejake technologie na principe beta rozpadu, ale chcel by som ten vynalez este zazit.

A mozno sa aj dozijem: http://gadgets.qj.net/Battery-with-30-years-worth-of-continuous-charge-in-production-/pg/49/aid/103992
jozef_k (0)|9.2.2008 17:00
Všimnite si, že celý problém ľudstva je boj o energiu a nezávislosť na iných. Z toho mi vychádza, že pravdepodobne vynález, ktorý zmení ľudstvo bude taký, ktorý mu zabezpečí pokrytie jeho energetickej spotreby (samozrejme bez ďaľších nárokov na financie) a nezávislosť od iných ľudí. Ale či sa iba vtedy sa môže stať "šťastný", tak to je veľmi ťažká otázka. Principiálny problém vidím v tej nezávislosti. Inak by bol človek ako doteraz rukojemníkom iných....
Neregistrovaný (0)|9.2.2008 17:02
Jako nový vynález by nebyl špatný létající scooter. To je jediné co výrobci scooterů ještě nevynalezli. :-)
SpeedFilip (213)|9.2.2008 17:39
[QUOTE=Neregistrovaný;88856]Jako nový vynález by nebyl špatný létající scooter. To je jediné co výrobci scooterů ještě nevynalezli. :-)[/QUOTE]

Ten scooter by bol dobry ,take nieco ako mali v STAR WARS.
Este by som chcel skladaciu gitaru (chystam sa nechat si to patentovat) :)
a vyhrievane riaditka na bicikli (skuste sa vozit bez rukavic ked je vonku 5 stupnov)
BlackFrog (563)|9.2.2008 18:51
Mě by se líbilo, jako bylo ve filmu Matrix, že by se člověk pouze napojil na přístroj a uměl by přesně to co by potřeboval :) a místo mnoho let školy bysme si užívali mládí :) trošku sci-fi ale neva :)
SpeedFilip: dyt stačí zimní cyklo-rukavice ;) a když už jste u toho STAR WARS, já bych chtěl vlastní světelnej meč :D
SpeedFilip (213)|9.2.2008 19:15
Ale mne je zima aj ked mam rukavice.
A chcem tu lietajucu vec ako mala ta zelena prisera na ktorej meno si neviem spomenut v spidermanovi.
A chcem aby tam boli aj rakety, nieje vsak doriesene na aky pohon by to fungovalo.
BlackFrog (563)|9.2.2008 19:33
Tak to potom vynález hřejících rukavic, dalo by se to použít i mimo kolo :) teda pokud by je nepohánělo dynamo na kole :D
skawagon (104)|9.2.2008 19:58
Ten z Mikrovlnku už vymysleli. Má ji naše cca 20 let stará (stále funkční) trouba značky Toshiba, a funguje velmi prostě - nic se v ní neotáčí;) Bezdrátový přenos elektrické energie na krátké vzdálenosti byl také vymyšlen - právě Nikola Tesla jej demonstroval na automobilu, poháněném elektromotorem. Jak již bylo ale zmíněno - dokomentace se nedochovala:(
ozana (7)|9.2.2008 21:25
Skutečně automatická pračka, do které se nalije/nasype zásoba pracího prostředku a aviváže, a pak jen navolí program a pere se a pere se, dokud nejsou zásobníky prázdné.

Automatická kontrola i v běžných autech hlídající stav všech kapalin, tlak v pneumatikách a indikovala spálené žárovky všech světel.
Pat Sand (0)|9.2.2008 22:59
1, bedna alá StarTrek ... Earl Grey ...horký .... zuuuummm a je tam .... čokoládu, Lindt, pět kilo ...zuummmm tady je :-) ...prostě takový "přetvářeč odpadu na subatomární úrovni"

2, funkční manipulace s viry a DNA

3, systém rychlé a efektivní těžby na jiných planetách a její využití

4, energetické zásobování nezávislé na pozemských zdrojích ...tudíž nikoli fůzi z mořské vody

5, holografie

6, osobní minidiář "všeználek" s dostupnými veškerými lidskými znalostmi ...ideálně komunikující malou holografickou projekcí a hlasem ...proste taková krabička 5x5x2 cm s čudlíkem, po jehož zmáčknutí se nad krabičkou "rozsvítí" holografická projekce 10x10 nebo 15x15 cm a začne by "prosím specifikujte váš dotaz" a po rychlé odpovědi a ukončení odpoví "děkuji a přeji příjemný den".

Takže bych chtěl samé vysoce reálné věci a alespoň v budoucích 30ti letech, abych si jich také užil :-D
Pat Sand (0)|9.2.2008 23:07
[QUOTE=Dejv263;88614]..... A jeste jedna nemene dulezita vec, odpadky co lidstvo produkuje bych posilal do vesmiru, nebo rovnou ke slunci.[/QUOTE]

No tak to by nám z té naší planetky časem moc nezbylo ... řešením je recyklace a ne posílání pozemského materiálu někam do vesmíru.
BlackFrog (563)|9.2.2008 23:23
[QUOTE=Pat Sand;88934]No tak to by nám z té naší planetky časem moc nezbylo ... řešením je recyklace a ne posílání pozemského materiálu někam do vesmíru.[/QUOTE]

jj přesně... už to vidím jak se pak nějaká superpozemská vesmírná loď (Červený trpaslík?) srazí s odpadky a udělá si díru do pláště, to by byla smůla :D
Xenostellar (3)|9.2.2008 23:32
[QUOTE=Pat Sand;88934]No tak to by nám z té naší planetky časem moc nezbylo ... řešením je recyklace a ne posílání pozemského materiálu někam do vesmíru.[/QUOTE]

Tak stačilo by bordel posílat do slunce a suroviny těžit na měsících nebo asteroidech. Pak by se to vyrovnalo :-)
Razi3L (612)|10.2.2008 10:04
[QUOTE=Xenostellar;88936]Tak stačilo by bordel posílat do slunce a suroviny těžit na měsících nebo asteroidech. Pak by se to vyrovnalo :-)[/QUOTE]

to je vysoce neekonomicke, videl bych to spis porad na recyklaci, ale s tou podminkou, ze budem tezit a budem obchodovat s mimozemskyma civilizacema :D
SpeedFilip (213)|10.2.2008 11:09
[QUOTE=BlackFrog;88890]Tak to potom vynález hřejících rukavic, dalo by se to použít i mimo kolo :) teda pokud by je nepohánělo dynamo na kole :D[/QUOTE]

Dynamo je vsak uz davno prekonane. Na nove napajanie funguje taka vec ktora sa pripoji ku kolesu a vyzera ako kotucova brzda. Na rozdiel od dynama nedochadza k treniu. Funguje to na principe elektromagnetickej indukcie, nieco podobne ako tie baterky ktore svietia ked ich trasiete. Myslim ze by sa to mohlo elkom dobre uplatnit, lebo dynamo na peknom novom bicikli vyzera hlupo.
A najlepsie na tom je ze to ma patentovany nejaky slovak alebo cech ,uz neviem.
Kevlar (0)|10.2.2008 13:18
Já bych ke štěstí (pouze tomu počítačovému :-) ) snad ani žádný úplně nový vynález nepotřeboval. mě by docela stačilo opráčení jednoho vynálezu postaršího - zobrazovací 3D helmy/brýlí vybavených gyroskopy takže by celá soustava zachycovala pohyby hlavy a podle toho mohla měnit obraz promítaný do každého oka zvlášť. myslím, že takováto periferie, vyrobená na dnešní technologické úrovni, by přinesla úplně novou dimenzi v iterakci "člověk-počítač". :-)

A pokud by se přece jen mělo jednat skutečně o nějaký nový vynález, tak jako zajímavá záležitost by mi připadal chip obsahující umělou samoorganizující se neuronovou síť - něco, co ještě neexistuje - chip, který by byl vybaven řádově miliardami libovolně vzájemně propojitelných umělých neuronů. Myslím, že tohle by také docela změnilo život na celé Zemi. :-)
mech13 (5526)|10.2.2008 13:20
k tem 3D helmam - vynalez to ej stary, nicmene nepouzitelny - lidi z toho bolela hlava, mely migreny nebo neco takoveho - proste to mozek spatne snasel (pro presnejsi info by bylo potreba zagooglit)
kevlar (0)|10.2.2008 13:26
to mech13:

Já o té helmě i o těch problémech vím. Jenže to už je aspoň 15 let, co se ty problémové helmy prodávaly. Od té doby technologie neuvěřitelně pokročila. Dnes by bylo možné obraz do oka promítat mnohem šetrněji. Např. v té staré helmě oko registrovalo jak obraz kmitá, atd., tohle by dnes už bylo vyřešené.
Pat Sand (0)|10.2.2008 13:55
[QUOTE=kevlar;89041]to mech13:

Já o té helmě i o těch problémech vím. Jenže to už je aspoň 15 let, co se ty problémové helmy prodávaly. Od té doby technologie neuvěřitelně pokročila. Dnes by bylo možné obraz do oka promítat mnohem šetrněji. Např. v té staré helmě oko registrovalo jak obraz kmitá, atd., tohle by dnes už bylo vyřešené.[/QUOTE]

Ale nepěkné pro to procento lidí s velkou oční vadou nebo těch kterým oči vzájemně nespolupracují....
např. já .... 3D kino je pro mě absolutně nepoužitelné.
ronky (19)|10.2.2008 18:11
Bezpecny operacny system, kde by bol firewal antivir antispyware - zadarmo a 100% fungujuci, automaticky sa zaplatavany, automaticky updatovany firmware, automaticka optimalizacia vykonu (od defragu, cez registre... alebo nemusia byt ani registre - *nix...) - proste taky, co cloveku vobec neotravuje zivot a vobec sa ho nepyta na restarty a potvrdenia. nech si robi co chce - posiela info o hw, ale hlavne nech neotravuje!

jedno meno heslo na vsetky weby - ktore mi nikto neukradne a bude sa samo zadavat a samo ma rozpoznavat, bezpecny internet

jeden kvalitny os, s komplexnym, zrosumitelnym a lahkym vyvojovym prostredim

zastavenie nahanania sa za vykonom - ale optimalizacia. nech je vsetko vsade rovnake a je pokoj, daju sa hrat vsade rovnake hry, kvalitne video cez net.

vsetky media bez reklam

vyriesenie vsetkych problemov. - a co potom? budeme uz potom spokojny?

mne sa zda ze nie. pretoze sa bojime smrti, nevieme sa s nou vyrovnat, citime sa bezmocni, v podstate nas zivotny priestor (celkovo je ho malo pre 6 000 000 000 ludi) ohrozuju iny ludia, pretoze sa nikto nevie uskromnit, co nas nuti ziskavat moc na ochranenie svojich zaujmov, moc v sucasnosti predstavuju peniaze, informacie, zbrane (ak vas napadne, dalsie doplnte). jeden velky zacarovany kruh, z ktoreho sa asi nevymotame... :(

vynajde pre mna niekto utopiu??? :-D

PS: keby sa vsetko vyriesilo, tak by tu potom bola nuda, nie? ;-)
Pilous (0)|10.2.2008 18:35
Nezávislost vědomí na hmotě by mi myslím docela udělala radost.
Luba@mbbike.cz (0)|10.2.2008 18:39
Pocitac, kterej behem par let nezestarne.
pan_Stancek (0)|10.2.2008 18:48
Já si myslim že na teleport a machinace s časem na ta si lidstvo ještě počká docela dlouho.Nejvíc bych uvítal umělou inteligenci, která by si neusmyslela že se lidstvo musí vyhladit :-) (viz terminátor, matrix a mnoho dalších filmů ) a dobívání vesmíru
mastermind (18)|11.2.2008 08:55
[QUOTE=funky_jenda;88603]Ja tomu verim ze uz existuje, ale asi moc prakticka neni, kdyz se porad pouzivaj rucni. Takovou sikovnou skrabku ja si predstavuju tak, ze by nebyla vetsi nez fritak a bramboru by oskrabala do 5 vterin. Samozrejme cena nesmi bejt premrstena, aby se mohla rozsirit do vsech domacnosti.[/QUOTE]

O takové právě mluvím, je to v podstatě nástavec na kuchyňský robot :)
např: http://www.eva.cz/s.php?itemid=23440&SID=vm8tpc1vif3qg33mcd3va9mna3
Raver Johnbow (0)|11.2.2008 17:34
Tak me by nejvice vyhovovala krabicka, ve ktere by byl parek v rohliku kdykoliv bych ji otevrel, mohlo by se tam zhmotnovat cokoliv, ale me by tohle stacilo. No a pak bych jel do Afriky a stal se tam Kralem :-)
elvism (1)|12.2.2008 12:27
Jednoznačně lidstvu chybí dostatečně silný a výkonný mobilní zdroj energie
Pat Sand (0)|12.2.2008 15:29
vymyslet za nízkou cenu auta s kombinovaným elektickým motorem (třeba benzinovým), ušetřilo by se jak za palivo, tak by se ušetřila naše příroda.
Na trhu už jsou dlouho, ale za příliš vysoké ceny.

Pak systém vratných plastových obalů, ale ne ten stupidní v obchodech, ale ideálně každý obal s kódem tak, že by ho šlo i hodit do kontejneru na plast a ten by pak dané finance za vrácení obalu připsal na kartu, kterou bych projel terminálkem na kontejneru.
To by bylo snahy třídit odpad :).

A jako poslední co mě pro ekologii napadá je systém řízení růstu a vývinu rostlin bez chemických přípravků, čistě biologický.
Birtasek (1)|13.2.2008 12:56
Uvítal bych žárovku, nebo jiné signalizovací zařízení která by se rozsvítila, poprípadě jinak signalizovala, zda dotyčný člověk, který ji nosí na hlavě lže, nebo mluví pravdu, bez nějakých průtahů a různých šetření by bylo hned jasno, jestli se jedná o pravdu nebo lež a byl by klid.
Pavel Boček (4169)|13.2.2008 19:16
[SIZE="1"][QUOTE=srnka0;88535][SIZE="1"]z realnejsieho hladiska by ma potesilo keby uz bol pohon na vodik v automobilovom priemysle. Jasne ze viem ze uz existuje ale chcel by som aby bol uz taky bezny ako benzin ci nafta... z ekologickeho hladiska by to bolo veeelmi prospesne a aj lacne...[/SIZE][/QUOTE]

Přesně naopak. Vodík by byl mnohem dražší a vůbec ne ekologický. Momentálně se vyrábí ze zemního plynu -> zvýšila by se závislost na Rusku, navíc je to fosilní palivo. Z vody -> obrovská spotřeba energie. Navíc má vodík mizernou účinnost, je to vlastně jen nositel, ne zdroj energie. V budocnu má význam tvorba vodíku z biodpadu (nedávno se vědcům v USA podařilo vyrobit to tak pomocí bakterií), ale to je malý zdroj. Myšlenka na pěstování biomasy je pak naprosto zcestná. Budoucnost je tedy jedině v rozvoji jaderné energetiky a poté použití akumulátorů s uhlíkovými nanotrubičkami nebo případně jako akumulátor ten vodík.

[QUOTE=Intri;88520][SIZE="1"]...Před nějakou dobu byl plán, že kolem roku 2010 se vědci pokusí v evropském urychlovači částic vytvořit první mikroskopicou červí džuznu...[/SIZE][/QUOTE]

To má být černá díra a to je něco docela jiného.

[QUOTE=P@pi;88564][SIZE="1"]...páč by stačil jeden šílenej islamista s turbanem plným antihmoty a stáli bysme všichni před aláhem...[/SIZE][/QUOTE]

Co tě k takové myšlence vede ? Většinu hmoty ve vesmíru tvoří nám zatím neznámá hmota (označovaná jako temná), z níž musí být alespoň stejně antihmoty jako "normální" hmoty. Mimo jiné je možná několik málo kusů asteroidů z antihmoty v naší soustavě a vědci je chtějí v blízké budoucnosti blíže prozkoumat...[/SIZE]
_________
Co já bych si přál ? Stavbu více jaderných reaktorů 3. generace a komerčních transmutačních elektráren...naopak by se měli zakázat Zelení s fotovoltaickými panely, ať nám neodčerpávají křemík a máme levnější mikročipy :) Namísto toho by se mohly vyvinout a aplikovat účinější Peltierovy články.

[SIZE="1"]Pozn.: i většina dalších věcí, které tu padly, jsou voloviny...jinak fúze je s čárkou, perpeetum mobile není možné v tomto vesmíru stvořit a Tesla si poznámky prakticky nedělal, což je právě problém, vymyslel spoustu naprosto převratných věcí, ale měl je jen v hlavě a ty pak zemřely spolu s ním...[/SIZE]
Neregistrovaný (0)|13.2.2008 20:50
Ockovani, diky kteremu by se lidem vraceli jejich skutky.
BlackFrog (563)|13.2.2008 23:14
klíče, fleška a peněženka, které by se dali prozvonit...případně by do mého PC signalizovali svou polohu v bytě.
pan_Stancek (0)|13.2.2008 23:54
[QUOTE=Pavel Boček;90097][SIZE="1"]
... perpeetum mobile není možné v tomto vesmíru stvořit...[/SIZE]
[/QUOTE]
No jestli nejde to nevím spíše je to podle mě málo pravděpodobné že by to šlo, ale rovnou řict co nejde a co lze nevím no když se koukneme do historie tak před tisíci lety říkali že země je placatá, před 100lety říkali že jsou na vrcholu technického vývoje, vždy se říkalo že něco nejde a za pár století byl opak pravdou
madcat2 (1)|14.2.2008 13:01
[QUOTE=eee;88562]jediný zásadný objav bude onedlho vytvorenie umelej inteligencie, ktorá sa bude ďalej vyvíjať už sama, všetky ostatné vynálezy a objavy sú proti tomu nič. Superinteligencie, ktoré sa okamžite po vytvorení umelej inteligencie vyvinú, budú hybateľom ďalšieho pokroku a pôvodcom nových objavov. Objavov, ktoré pre svoju obmedzenú mentálnu kapacitu človeka budú pre nás mágia.[/QUOTE]

Myslím si že člověk není schopen napsat takový software, který se bude dál vyvíjet a zdokonalovat, na to člověk prostě nemá mozek. A pokud by k tomu náhodou došlo tak se to začne exponenciálně rozrůstat a zabírat vyškeré výpočetní kapacity protože pokud by to byl skutečně dobrý software tak by veškeré bezpečnostní mechanizmy za chvíly odstranil a určitě by vlastním výzkumem došel k tomu že v určitých případech člověka nepotřebuje a je pro něho zbytečný, což už tak pozitivní asi pro nás nebude

Rozhodně jsem pro jak už bylo řečeno jadernou fůzi nebo jiný zdroj energie, vodík nic neřeší, jeho výroba je momentálně tak energeticky náročná že to podle mě není ekologické, ano ve městech ano ale v místě výroby ne, dokud nebudou reaktory IV generace nemá vodík budoucnost
Pavel Boček (4169)|16.2.2008 19:15
[QUOTE=pan_Stancek;90245]No jestli nejde to nevím spíše je to podle mě málo pravděpodobné že by to šlo, ale rovnou řict co nejde a co lze nevím no když se koukneme do historie tak před tisíci lety říkali že země je placatá, před 100lety říkali že jsou na vrcholu technického vývoje, vždy se říkalo že něco nejde a za pár století byl opak pravdou[/QUOTE]

Není, ze zákona o zachování mechanické energie...prostě v jakémkoliv prostředí bude zařízení vždycky ztrácet energii (hlavně kvůli tření, ale i dalším odporovým silám). Maximálně se stvoří zařízení, u kterého nebudeme vědět, kde energii bere (jako například před drahnou dobou se nevědělo, odkud berou energii fotovoltaické články, dokud tento problém nebyl fyzikálně popsán).
Neregistrovaný (0)|17.2.2008 09:09
Jko vynaleu bych asi nejvice uvital domaci mobilni stroj na tisk penezne ty velky kramy ale neco do kapsy
rejdi (1)|17.2.2008 10:50
No ja by som bral nejaky jednoduchy sposob ako sa povzniest ci uz na styl Antikov alebo kludne aj Ori. Vsetky ostatne problemy ako je teleport, energeticke problemy ... uz by asi boli minulostou. Otazka, ze co potom...
Zephyr (0)|1.3.2008 16:16
Tazko povedat... cele toto forum som si precital a dospel som k zaveru: vzdy sa bude dat este nieco objavit... pozrime sa na Egyptanov, Nikolu Tesla, na Einsteina... a to ma doviedlo k dalsej myslienke... vsetko, uplne vsetko sa a zneuzit... Einstein, jeho E=MC2, prospesny vzorec ale co sa stalo s jeho pomocou, (Hiroshima, Nagasaki).
Som skepticky voci tej umelej inteligencii, ved clovek ani poriadne nevie co sa deje v jeho mozgu a chce sa do takychto veci fusovat... (ten priklad s Matrixom sa mi zda realny)
Je mi luto objavov spominaneho Teslu, ale ktovie co vymyslel... Mozno by bolo z toho viac skody ako uzitku...
Celkovo, vzdy clovek nieco vymysli a niekto iny to prekruti a stane sa z toho nebezpecna vec (TNT, banikom to malo pomahat, aj pomaha ale aj zabija)
A perpetuum mobile, uz fyzikalne zakony jasne ukazuju ze nieco taketo nie je mozne...
A sme pri casostroji. Atlantida, nemohla to byt nejaka skupina ludi ktora sa dostala z dalekej buducnosti do minulosti? Nemohla byt Atlantida ostrov, ktory musel byt zniceny?z akychkolvek dovodov nebezpecny? a k tym genom, pozrime sa na knihu od Michaela Crichtona, Jurassic Park. Nejaky rojko raz znici NASU civilizaciu, ale NIKTO nemoze znicit zivot, bud na tejto planete alebo na inej. Zivot, nieco doteraz nepochopene, a mozno si myslime ze nieco o nom vieme, v skutocnosti to zalezi na niekom inom. Nesmrtelnost, podla mna, by znicila nasu civilizaciu, a clovek by nemal preco zit... A to je posledna moja otazka. Kam sa to vsetci hrnieme? myslime si ze sme nieco dosiahli, nieco urobili ale co je z toho? podla mna je najstasnejsi clovek nejaky domorodec z pralesa, aspon pochopil, ze nie je mozne prirodu ovladnut, ale iba ju posluchat a splynut s nou...
P.S. Som veriaci clovek a verim, ze Boh je, verim ze za tymto svetom je nieco, co nebude nikdy prebadane. A toto vsetko mi pripomina jednu vetu z Biblie: ...Prach si a na prach sa obratis...
Mr.GO! (1)|2.3.2008 13:10
No já bych uvítal takovou obyčejnou hloupost jako je záznamník snů ( neco podobného tomu v červeném trpaslíkovi). Pak bych mohl svoje sny prodávat jako celovečerní horory
aumirek (166)|2.3.2008 16:29
souhlasím s tím co psal zephyr až na to že v boha nevěřím a mám k tomu své duvody.Ale jinak uplnej souhlas pracoval jsem v rusku na plynovodu a řeknu vám byli tam vesnice jedna zděná budova místní sovět jinak jen zemljanky do každé vedl po stromech drát uvnitř koza barevná telka a celá početná rodina.A světe div se jim nic nescházelo a byli spokojeni a štastni.Jinak s toho překotného vývoje mě až jímá strach jde mnohem rychleji než se vyvíjí člověk mám strach aby nebyla daleko doba kdy někdo znovu vynalezne oštěp a zjistí že nejenom zvíře se s tím dá usmrtit.
xsys (9)|6.3.2008 08:38
amarouny, mnam.
co me nejvic nebavi - furt a furt muset klohnit naky jidlo...
Neregistrovaný (0)|7.3.2008 23:50
jakozto majtel notebooku bych ocenil baterku se stejnou hmotnosti a rozmerama ale tak 50ti násobnou kapacitou :)

A aby bylo z ceho nabijet tak tu jadernou fuzi :)
Karel Polívka (1485)|8.3.2008 00:57
[QUOTE=xsys;97335]amarouny, mnam.
co me nejvic nebavi - furt a furt muset klohnit naky jidlo...[/QUOTE]
Osobně bych nejvíce ze všeho uvítal replikátor alá Star Trek (ne amarouny alá Návštěvníci). Nemám rád ty případy, kdy musím všeho nechat a jít koupit nějakou potravu, protože mi už zase došly zásoby a musím tak ztratit ne zrovna bezvýznamnou část z produktivní doby celého dne tím, že musím jít na nákup :-).

Kromě toho by taková technologie mohla vyřešit problémy s hladem jako takovým (otázkou samozřejmě je, jakou by takový přístroj používal energii a jak by mohla být dostupná - ale to už je další a z momentálního úhlu pohledu spíše hypotetický problém, jelikož v případě existence takovéto technologie by zejména procesy spojené s výrobou energie (potažmo přeměnou hmoty, která se v takovéto podobě momentálně jeví jako pouhé scifi) a její úschovou byly nepochybně na zcela jiné úrovni, než jak je tomu dnes.
Ivo Mašek (507)|19.3.2008 18:03
Nějaký vynález, který by jednou provždy zrušil chřipku a virové sajrajty vůbec. Momentálně mě jedna chřipka navštívila bez mého souhlasu a i přez můj protest a odpor vůči ní nechce z mého těla odejít někam jinam. ....... jsem nas*aný, brečel bych, všechno mě bolí,.... a vůbec - doktoři se za těch pár set let teda vůbec nepochlapili.
v_o_slim (11)|24.3.2008 18:00
umele inteligencie v najblizsich tisicrociach nebudu, teleport - nechcel by som sa stratit niekde-nikde to radsej si spadnem z ekologickeho bicikla (poculi ste o atrofii svalstva kozmonautov, preco sa to asi deje?), fuzia za studena - dalsia zbran v rukach sialencov ...
co tak chytat blesky ? tolko energie si len tak trieska o zem, uz by sme ich konecne mohli zacat chytat a "zadarmo" napajat nase digitalne "svety"
BlackFrog (563)|24.3.2008 20:51
svalstvo astronautu atforuje protoze kde neni gravitace, neni ani potreba moc velka sila k pohybu... nebo se pletu? (samozrejme nedostatek pohybu take)
petnek (115)|5.11.2008 20:08
Co me momentálně napadá už není přímo vynálezem, ale uvedením do pravidelného a použitelného provozu. Jde o iontové motory pro sondy, nebo i raketoplány. Podle mě by se jednalo o mnohem lepší způsob pohonu, než pevná, či kapalná paliva. Tenhle pohon by měl budoucnost a potenciál. Při vývoji by se snad i dala zkrátit doba cesty na obrovské vzdálenosti ve vesmíru a lidstvu by to přineslo poznání hlubšího vesmíru, než kam se živá posádka zatím dostala