reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech G51 vs. Genius SW-HF 5.1 5005 ??? toď otázka

Celofan (135)|27.3.2010 20:10
ÁÁÁÁÁÁÁ.... ja vůl....( pardon) už to chápu... to jak jsem uvedl klasika tak to nema byt zapojené.... Kurna to je Ostuda :-) Omlouvám se že jsem z takou prkotinou tu vlez....Omlouvam se :-)
Jandaskunk (2330)|27.3.2010 20:22
Stane se :), teď už to funguje po správném zapojení?
Celofan (135)|27.3.2010 20:30
jojo funguje... ale co me docela štve že pří muzice když pustím hudbu tak subofr nebasuje...
Jandaskunk (2330)|27.3.2010 23:55
A nemáš tam ještě takovej kabílek, jakoby prodlužku na jack s oranžovýma konektorama?
bren (108)|28.3.2010 00:17
kamos mel podobnej problem a vse zacalo slapat as po nastaveni na 7,1
Jandaskunk (2330)|28.3.2010 00:41
Já si myslím, že problém bude právě v tom kablíku podle tohoto článku je k repro soustavě dodáván takový krátký kablík "využitelný pro ty případy, kdy máte problémy se středním satelitem a subwooferem, kdy jsou kanály nejspíše přehozeny. Tento kabel je překříží, počemž by již vše mělo být v pořádku."
Celofan (135)|28.3.2010 11:40
No už zadnej další kablík u toho nebyl....Tak to ted???
A jak jsem nastavil 7.1 tak to nepomohlo...

A podle toho článku co jste tu daly tak tenhle kabel nemam (Pokud si chcete zprovoznit prostorový 5.1 zvuk, pak je zde připraven kabel s kulatým konektorem na jedné straně a třemi barevně odlišenými 3,5mm jacky na druhé straně)
Jandaskunk (2330)|28.3.2010 13:05
[quote=Celofan;363019]
A podle toho článku co jste tu daly tak tenhle kabel nemam (Pokud si chcete zprovoznit prostorový 5.1 zvuk, pak je zde připraven kabel s kulatým konektorem na jedné straně a třemi barevně odlišenými 3,5mm jacky na druhé straně)[/quote]

No to je ten, o kterým jsem mluvil předtím a tvrdil jsi, že to tam máš :D (to jsou ty tři jacky - oranžovej, černej a zelenej), pokud ho nemáš, tak budeš muset asi někde sehnat...to repro jsi kupoval nové nebo od někoho?
Celofan (135)|28.3.2010 13:32
Takže znova... Brevné konektory jsou zapojené takhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Napojené na Pc to mam takhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A tydle ty dva nemam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak je to kupované z obchodu..
Jandaskunk (2330)|28.3.2010 14:15
[quote=Celofan;363044]Takže znova... Brevné konektory jsou zapojené takhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Napojené na Pc to mam takhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A tydle ty dva nemam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak je to kupované z obchodu..[/quote]

Copak o to, do PC je to zapojené správně (samozřejmě u Realteku záleží, jak je to nastavené, ale to jsi už minule upravil - oranžová = střední/subwoofer, černá = zadní, zelená = přední.....pak jde o to, jestli jsou ty cinch kabely správně zapojeny do repro soustavy a k tomu správně připojeny ty jacky.

No a pak pokud už to jde 5 repro v poho a nefunguje subwoofer a tam bude nejspíš ten problém, že jsou prohozený signály mezi subwooferem a středovým reproduktorem a k té sestavě by měl být ten kabílek (je ale možné, že je to starší revize, kde to ještě nebylo - v recenzi se starší revizí píšou jen v souvislosti s cinch kabelama a popiskama na nich), který by to překřížil ty signály, aby to fungovalo správně. Je možný že by to šlo i nějak udělat s těma cinch kabelama (různě přehodit u repro) na kterých máš napojený oranžový jack, ale nevím.
Celofan (135)|28.3.2010 15:11
Ok ale se ted asi možná nechápeme... nebo ja nechapu vás....
Jak pustim film tak 5.1 junguje jak má ... i v testech jednotlivých beden jede jak má... každá hraje..
Jen když pustum pisničky tak subofr nebasuje... ve filmech jede jak má i v testech... Tak jestli to tak má být nebo je to chyba???
Jandaskunk (2330)|28.3.2010 15:16
Aha, a písničky pouštíte jen v jednom přehrávači, nebo jste to zkoušel i v jiném? respektive v jakých?

Ale i tak je dost možný že je to těma signálama, například filmy můžou mít pětikanálový zvuk a tím pádem kdyby byl přehozenej signál subwooferu se středním reprákem, tak by to tolik nevadilo a hráli by oba....ovšem písničky mají většinou jen stereo (dva kanály), tzn. dva přední reproduktory a tam už právě nemusí jít ten signál do subwooferu, když zároveň nejde do středního repráku.....ale tohle je spíš jen tak moje spekulace, takže pravda může být někde jinde.