Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divná sieť

Nefro (222)|13.2.2008 20:42
Nevie niekto poradiť?
Mám doma spravenú sieť 2xPC cez router. Internet ide na oboch pc ale nevidia sa v sieti. Názov siete je dobrí. Raz to ide, raz nie. Keď sa pingujem s jedného dostanem sa na router aj na druhý PC ale z druhého sa dostanem len na router. OS mám rovnaký. zistil som to až pri zdieľaní tlačiarne. Fungovalo to 3 mesiace a teraz nič. je vadný medzikus??? (to čo je medzi klávesnicou a monitorom)
pavel_p (993)|13.2.2008 21:38
Není na jednom PC Kerio Firewall nebo tak? Případně aspoň Windows firewall?
Četl jsi toto: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/13818-spojeni-2-pc ?
trodas (1753)|13.2.2008 22:38
Aha. A jak dlouho mas ten router a jaky to je router, ze uz to nejede? Cirka ty 3 mesice, nebo dele?
pas!k (3765)|14.2.2008 07:20
Mas ty pc ve stejne skupine? Jake jsou na tech pc firewally ? Co je to presne za router?
Petr S. (1220)|14.2.2008 10:08
Zkusil bych do routeru hodit nejnovější firmware, pokud je k dispozici.

BTW: Většinou nic nezačně jen tak z ničehož nic, nepomatuješ si, jaké operace jsi dělal v síti mezi dobou kdy router naposledy šel a kdy už ne?
trodas (1753)|14.2.2008 12:40
pas!k - [QUOTE]Názov siete je dobrí. Raz to ide, raz nie.[/QUOTE]
Ja se domnivam - mohu se mylit - ale myslim, ze tim nam chce rici, ze ja ma v stejne skupine ;)
"Raz to ide, rad nie" je podle me jasna diagnoza...


Petr - no, ja to myslel tak, ze treba routerek StraightCore WRT-312 obsahuje same Evercon kondiky, coz, jak vime, jsou prejmenovane GSC kondiky a nic horsiho v spatnych kondicich neexistuje. Je tedy logicke, ze pokud ma neco takoveho, tak se mu sit po nejake dobe zacne rozpadat az to prestane fungovat kompletne...
Nefro (222)|14.2.2008 13:53
Router je Canyon CN-WF514. Router je dobrý, lebo pripojenie idey WAN na LAN. Len v sieti LAN PC1 vidí aj Router aj PC2 ale PC2 vidí len router ale nie PC1. Tým myslím pingovanie na konkrétne IP. A náyov siete je dobrý a aj zdieľanie. Deň predtým som to robil a išlo to. Ale nie na druhý deň. Tam to už nešlo.
pas!k (3765)|14.2.2008 14:05
Z toho chovani bych videl jako pricinu spis router nez neco jineho .. dost dobre si nedolazi predstavit co by softwarove zpusobovalo to ze to jednou jede a jednou ne .. aspon me nic nenapada .. tedy pokud s epripojujes stale stejnymi ucty coz asi jo .. mozna spatny kabel? Povytazeny kabel? Idelani by bylo zkusit jiny router kdyby byla ta moznost aby bylo jiste kde chybu hledat.. Novym fw do routeru taky rozhodne nic nepokazis ..

Btw nejede ti na jednom z tech pc neco co by ten router nejak extra vytezovalo? treba nejaky torrent?
Petr S. (1220)|14.2.2008 14:09
Taky bych asi začal tím flashnutím nového firmwaru. Tahle chyba vypadá vážně na nějakou závadu v routeru. Jak píše pas!k, nejlépe vyzkoušet jiný...
Nefro (222)|14.2.2008 14:14
Môžem to výskúšať. Ešte jedna otázka. Môže to robiť ESET Smart Security?
pas!k (3765)|14.2.2008 14:18
Teoreticky ano .. kazdy firewall je potencionalni moznost problemu .. ale muzes ho zkusit vypnout a uvidis ne ?
Nefro (222)|14.2.2008 14:37
Môžem ale najprv by som musel byť doma.
Petr S. (1220)|14.2.2008 21:54
Může, ale imho bude příčina jinde. Jestli jsi tam ten firewall měl předtím a šlo to také... Samozřejmě za předpokladu, že jsi v něm nic nepřekonfigurovával.
Nefro (222)|15.2.2008 12:18
Dokonca na PC1 mi TC nechce otvoriť ani moju sieť a nevidím ani sám seba.
Nefro (222)|27.2.2008 19:01
Už je to OK. Chyba nebola v Routery ale v Nod. Ten mi zablokoval prístup do siete. Ale teraz mám nový problém. Nejde mi notebook na sieti. Vlastne on ide, aj vidí ostatné PC, ale nik nevidí Book. Aj zdieľanie a sťahovanie ide. A čo ma ešte trápi je to, že nemôžem nastaviť Computer description. Čo s tým? Poradte niekto.
Petr S. (1220)|27.2.2008 22:12
Co mysliš pojmem Computer Description? Na mě musíš pa česky ;)

Jinak u Windowsů občas trvá dost dlouho než si síť osahají a najdou všechna zařízení. Zkusil bych na něj přistupovat normálně pomocí IP adresy.
Nefro (222)|28.2.2008 10:31
Je to v systéme ako meno počítača. Môžeš nastaviť samotné meno PC ale aj Computer description. To je tiež meno, pod akým ťa vidia v sieti. A s tým, že treba ísť na to pomali nemáš pravdu. treba akurát reštart PC. Keď pingujem IP ide všetko OK ale book nie je vidno v sieti. Dokonca ani sám seba v sieti nevidí.
Petr S. (1220)|28.2.2008 13:24
S wokny mám bohužel takovouto zkušenost. Např. při připojení W98 k WXP, trvá nějakou dobu než se aktualizuje seznam vzdálených počítačů a do té doby není počítač jakoby vidět. Každopádně na něž lze přistoupit pomocí IP adresy nebo vyhledáním jeho názvu ve vyhledávacím dialogu.
Nefro (222)|28.2.2008 14:50
Ja nepracujem s Win oknom ale s total commanderom. neviem si to vysvetliť, že sa nevidím. A pre zaujímavosť. Na všetkých PC mám WinXP SP2. takže neviem prečo to tak je. jedine, že by to robil NOD.
Styryx (351)|28.2.2008 14:51
A na tom booku je ten firewall eset? Pokud jo, to bude možná chyba v konfiguraci, protože třeba odmítá příchozí spojení komplet a povoluje jenom odchozí. Zkus ho případně vypnout. Co se týče lokální sítě, je někdy výhodný jí přidat do důvěryhodný zóny (nebo jak se to tam jmenuje), pak nekontroluje provoz.
Styryx (351)|28.2.2008 14:53
[QUOTE=Nefro;95178]Ja nepracujem s Win oknom ale s total commanderom. neviem si to vysvetliť, že sa nevidím. A pre zaujímavosť. Na všetkých PC mám WinXP SP2. takže neviem prečo to tak je. jedine, že by to robil NOD.[/QUOTE]

Zkus to jednou z průzkumníka Windows, anebo s vypnutým ESETem (na obou počítačích!). Pak poznáš jestli je to ním anebo něčím jiným. Máš ten Total Commander povolenej pro přístup přes firewall na síť?
Nefro (222)|28.2.2008 15:53
Eset je nastavený na prácu v sieti so zdieľaním. Aj na PC je to nastavene rovnako a tam to ide OK. Ale viac ma trápi prečo nemôžem nastavit Computers description.
Nefro (222)|9.3.2008 16:06
Až teraz som to poriešil poriadne.Stačí na každom PC nastaviť Sieťovú identifikáciu a v ESETe povoliť zdieľanie. Pri všetkých PC mi neviem prečo zmenilo názov siete ale po opätovnom nastavení názvu siete a reštarte sa to rozbehlo v pohodičke. Vidia sa všetky PC.