reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Emgeton X1 Cult - automatické vypínání

Zeus(CZ) (318)|16.2.2008 17:36
Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu týkající se MP3 přehrávače Emgeton X1 Cult, který jsme nedávno pořídili.

Problém je následující: Pokud je přehrávač normálně spuštěný a během přehrávání skladby dáme PAUSE, cca po minutě nečinnosti začne blikat displej a vše skončí samovolným vypnutím přehrávače. Nic 'chybového', normálně naskočí logo Emgeton a je to :-)

Do ničeho jsme 'nehrabali', firmware je už z obchodu aktuální, a v nastavení žádnou volbu pro vypínání nemůžu nalézt. Návod je k ničemu, v podstatě jen vyjmenovává položky v menu (velmi užitečné :-D )

Jediná zajímavá věc je položka 'napájení', kde zvolím buď VYPNUTO, nebo 30 MINUT, 60 MINUT, 90 MINUT. Toto nemá na vypínání žádný vliv, nevím, co to má být :-)

Pokud jste se tímto problémem někdy setkali, tak mi prosím napište, začíná to být docela dost otravné :-D

Moc děkuji, Z.
speedsnail (4876)|16.2.2008 18:12
No funkce automatického vypnutí (v čase řádově minuty) po stisknutí pauzy a nečinnosti je zcela běžná. Naprosto stejně funguje můj xTreme. Smysl je šetření baterie a rozhodně to není chyba. V čem vám to přijde otravné?

Funkce napájení (Vypnuto,30,60,90) bude zřejmě časovač. Tedy např jdete si lehnout a chcete si pustit ukolébavku. Nastavíte 30min, pustíte hudbu a přehrávač by se měl po 30min vypnout (aby nehrál celou noc). Vyzkoušejte.
Zeus(CZ) (318)|17.2.2008 10:29
Děkuji za odpověď a omlouvám se, že píšu až teď ...

Problém je v tom, že jako hudebník si občas potřebuju přehrát kus skladby, dát PAUSE a sám si to vyzkoušet - to někdy trvá delší dobu (třeba i ty dvě minuty - proč ne) a když se mi MP3 vypne, tak sice zůstane v čase minulého přehrávání (to není problém), ale to zapínání taky zabírá čas (a myslel jsem - fakt nevím - že neustálé vypínání a zapínání žere víc baterky než pausa ?!???)

Děkuji, Z.
speedsnail (4876)|17.2.2008 15:27
No na takovej případ autoři asi nemysleli :( o baterii bych strach neměl, spíš je otravné to čekání na zapnutí.. Bohužel se s tim nedá nic dělat.
Zeus(CZ) (318)|17.2.2008 15:40
Škoda, holt si zvyknem (není to ZAS TAK velkej problém) - ale mohli na to myslet - stačilo by malinké nastavení 'automatické vypnutí -> vypnuto, 30 sekund, 1 minuta, 5 minut' a bylo by to :-)

Moc děkuju za ochotu, doufám, že i já budu mít příležitost Vám někdy pomoct