reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna mechaniky v notebooku

Forty (48)|18.2.2008 16:20
Zdravím, naskytl se mi problém s mechanikou v NB, přestala číst jakékoliv média. Jde o přes 3 roky starý notebook, Acer 4051LMi. Chci koupit novou mechaniku, ale tento NB má přední hranu zakulacenou, tím pádem stejně zakulacený je i přední kryt mechaniky a všechny prodávané mechaniky mají čelo rovné... ? A ještě by mě zajímalo, jak potom mechaniku vyměnit ? (jak původní dostat ven...?) Předem díky
Jezevec (607)|18.2.2008 16:34
Zkusil bych:
http://support.acer-euro.com/documents/manuals/notebook/manual_tm4100.html

Momentálně stránka není k dispozici:)... snad později.
Maximus12 (763)|18.2.2008 17:15
[QUOTE=Forty;91871]Zdravím, naskytl se mi problém s mechanikou v NB, přestala číst jakékoliv média. Jde o přes 3 roky starý notebook, Acer 4051LMi. Chci koupit novou mechaniku, ale tento NB má přední hranu zakulacenou, tím pádem stejně zakulacený je i přední kryt mechaniky a všechny prodávané mechaniky mají čelo rovné... ? A ještě by mě zajímalo, jak potom mechaniku vyměnit ? (jak původní dostat ven...?) Předem díky[/QUOTE]

Pokud si s tim nevíš rady a na netu o tom nic moc nenajdeš jako že asi ne, tak je tu možnost zkusit to přes servis Aceru - pač tyto mechaniky běžně už patrně neseženeš, ale nejsem si zcela jist. Přeci jen starší notebooky a přehled vnich nemám tolik.

zde máš třeba kontakt na acer: service_brno @ acer-euro.com
případně přes jejich web

Jinak nevim jak u tohoto naťase ale často sou ze spodu šroubky odstraniš je a pak by mechanika šla vytahnout, nebo je tam nacvakla.
Zeli (397)|26.2.2008 17:46
Mohl by sem nekdo hodit nejakou tu fotecku otvorů pro sroubky na NB mechanice, prosim ...
Intri (3490)|26.2.2008 17:53
No, v prvé řadě blahopřeji, že ta mechanika odešla až po třech letech. Jak často jsi ji používal?

K problému: pokud není mechanika běžně vyjímatelná ( jako že asi není, tahle možnost se už u notebooků moc nevyskytuje, mají ji snad už jen vyšší modely pracovních notebooků ), bude připevněna šroubky. Ty najdeš ze spodní strany notebooku. Obvykle stačí jen odšroubovat a mechaniku vytáhnout. Případně pohledej, jestli tam není poblíž té mechaniky někde nějaká menší krytka, která by schovávala konektor a případné další upevňovací šroubky.
johny__g (6387)|26.2.2008 17:55
Zkus mechaniku vyndat (podívej se do manuálu jestli je to tam popsané) a pak porovnej konektor s novými mechanikami. Jestli se stejný, tak by tam mohla pasovat jakákoli mechanika. To čelo by mělo jít přendat, je to jen kus plastu. Některé notebooky (IBM, DELL...) mají mechaniky ještě ve speciálním rámečku, který se musí přešroubovat ze staré na novou.
Třeba u mého T23 popsaný postup funguje, takže místo originál IBM odporně předražené mechaniky se dá použít jakákoli nová DVD/RW mechanika.
odb (505)|26.2.2008 18:14
S ntb acer nemám skúsenosti ale, pri niektorých ntb je šrubka, čo drží mechaniku pod klávesnicou popisujem to tu http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2594 . Chce to trochu umenia (ale dá sa to) alebo značkový ntb, kde zatlačíš tlačídlo a mechanika je vonku :)

tu su nejake fotky http://www.bixnet.com/in8xslimdvdr.html
http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=140&page=Features toto je asi najbeznejší konektor
http://www.geeks.com/details.asp?invtid=SLIM-CDR-ADA&cat=CBL redukcia
http://store.l-f-l.com/cgi-bin/cp-app.cgi?rrc=N&pg=prod&ref=PA3135U-1CDD&CMP=BAC-nextag iný konektor


Je ich ešte viacej je potrebné hľadať podľa pôvodnej mechaniky, väčšinou je to ten prvý typ (na prvých dvoch odkazoch)