Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř SHW - o co se jedná?

Karel Polívka (1485)|11.9.2006 21:42
Pravidelně pro vás v Laboratoři SHW připravujeme hádanky s různou tématikou:


HW komponenty

Hádání komponent podle fotografie každé pondělí od 12:00 do 22:00
Autor hádanek: kevin00


Herní nostalgie

Hádání starých her podle screenshotu každou středu od 12:00 do 22:00
Autor hádanek: mech13


Jak se zúčastnit?

Jako přihlášený klikněte na odkaz Laboratoř SHW v horní šedé liště. Každý má 1 možnost odpovědět, po termínu se hádanka automaticky uzavře.Pokud bude zrovna termín, kdy má nějaká probíhat, klikněte na obsažený odkaz pro její zobrazení. Pod obrázkem bude otázka a odkaz pro odpověď. Odpovědět je možné vícekrát, ale v potaz se bude brát pouze 1. odpověď (ostatní se smažou).


Vyhodnocování hádanek

Po skončení hádanky proběhne v dalších hodinách vyhodnocení – v sekci Laboratoř SHW bude nové téma, v jeho 1. příspěvku bude zadání hádanky, správná odpověď a seznam všech, kdo odpověděli správně. Následovat budou v příspěvcích odpovědi účastníků - ty správné budou označené obrázkem "Chuck Norris Approved" :-).

V uživatelských profilech je v záložce "Statistika" odkaz "Správně zodpovězené hádanky z Laboratoře SHW", po jehož odkliknutí se zobrazí seznam správných odpovědí na hádanky publikované od srpna 2009.


Odměny za správné odpovědi

Po správném zodpovězení určitého počtu hádanek vzniká nárok na medaili:

5 hádanek = základní medaile
10 hádanek = bronz + 300 kreditů v našem odměňovacím systému
25 hádanek = stříbro + 600 kreditů
50 hádanek = zlato + 1500 kreditů


Pokud jste se Laboratoře účastnili dříve a měli už nějakou medaili, nahlédněte do tohoto excelovského dokumentu: [ATTACH]12560[/ATTACH]
  • 1. list: Přehled hádanek = všechny dřívější hádanky z Laboratoře SHW (do konce ledna 2009) a ti, kdo na ně správně odpověděli.
  • 2. list: Počty správných odpovědí = počty správných odpovědí jednotlivých účastníků a typ medaile, kterou měli do srpna 2009.
Dřívější účastníci si tak mohou zjistit, kolikrát v dřívějších hádankách správně odpověděli - pokud mezi ně patříte, omrkněte, jaké ocenění byste měl mít podle nového pravidla (viz výše) a v přehledu medailí o něj zažádejte.

V horní liště je odkaz "Přehled medailí" směřující na seznam medailí a jejich držitelů. Miniatura se zobrazuje u každého příspěvku držitele:Přidělování medailí a kreditů neprobíhá automaticky - pokud dosáhnete stanoveného počtu správně zodpovězených hádanek, klikněte v seznamu medailí vpravo na odkaz Zažádat o medaili. Vedení fóra žádost zhodnotí a medaili případně udělí (kredity přidělí na začátku nového měsíce).


Jak nastavit upozorňování předem?

Chcete být na hádanky s předstihem upozorňován? V kalendáři (v horní liště v menu "Rychlé odkazy") jsou hádanky nastavené jako opakující se události na dny a čas, kdy budou aktivní.Vpravo klikněte na "Nastavit připomínku této události" a vyberte si, s jakým předstihem chcete být informován (nejspíše ponecháte defaultní volbu: 1 hodina).Pokud má v nadcházejících dnech probíhat hádanka, zobrazí se na ni upozornění v dolní části homepage fóra pod Rozšířenou statistikou.


Pravidla Laboratoře SHW

V průběhu hádanky je zakázáno o ní v rámci našeho fóra diskutovat, nebo z příspěvků odkazovat na jiné umístění, kde by o ní probíhala diskuze. Porušení bude znamenat dlouhodobé vyloučení z účasti v Laboratoři SHW. Opětovné porušení bude považováno za porušení pravidel diskuzního fóra SHW = omezení přístupu do fóra nebo jeho zamezení.


Laboratoř SHW se stala od svého spuštění v létě roku 2006 zajímavým zpestřením našeho fóra, jelikož si člověk zavzpomíná nebo rozšíří své obzory.