Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: ASUS P4C800 vs. Kingston

Neregistrovaný (0)|19.2.2008 15:13
Jméno tazatele: Arny_CZ

Znění dotazu:
Mám základní desku Asus P4C800 a chtěl bych si dokoupit nové větší paměti RAM. V dnešní době už DDR 400MHz PC3200 moc na výběr není, takže uvažuji o pamětech Kingston KVR400X64C3AK2/2G (kit 2x1GB-pojedou v dualu). Jsou tyto paměti kompatibilní s mojí základní deskou? Měly by na ní korektně fungovat? Máte přímo třeba někdo tuto kombinaci ve svém PC-a jak to popř. šlape?
P.S.: ještě jsem viděl v nabídce paměti A-Data, jaké ty jsou v porovnání s Kingstonem? Co raději zvolit: Kingston nebo A-Data?
Předem moc děkuji za odpovědi.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Základní deska Asus P4C800-chipset Intel 875P
CPU Intel P4 Northwood 2,8GHz/800FSB/HT
WinXP
tgfh (2985)|19.2.2008 15:56
A kolik máš pamětí teď?

Kupovat DDR se už nevyplatí
Maximus12 (763)|19.2.2008 16:12
Zvážil bych nákup nové desky a do toho DDRII = celkově by tě to vyšlo na stejno nebo i možná o trochu levnějc záleží co si vybereš. Kdybys do toho vzal i levne dvoujadro tak podle mě slušně upgraduješ PC. I když problem bys mohl mit s grafikou zas musel bys i grafiku a to už je hold nové PC. Ale já bych šel touto cestou upgradem - DDR sou drahé moc se dnes nevyplatí.

Jinak kdybys chtěl jen ty DDRka tak mám dobré zkušeností s Kingstonama - pokud bys k už nějakým pamětem přidával ty co bys koupil - Kingstoni fachal téměř se všema. To je moje zkušenost.

Ale jak je vejš záleží kolik máš paměti, zda ji nutně potřebuješ a zda by nebylo lepší přejit na DDRII.
Kdyžtak uveď víc infa a poradíme určitě :)
ICEBOSS (3435)|20.2.2008 12:59
Za asus p4c800 celkem bez problemu dostanes minimalne 1500 kc, kdybys to prodaval. Byla to fakt dobra deska :)
Arny_CZ (0)|21.2.2008 08:11
Ohledně přesnějšího údaje ohledně mojí sestavy: Asus P4C800, P4 2,8GHz/HT/FSB800, VGA GF7600GT, HDD 160GB, zdroj Fortron 350W a momentálně 2x 256MB RAM Apacer v Duálu.
Je mi jasné, že upgradem na novější PC bych si pomohl víc, ale se stávajícím počítačem jsem spokojený a zatím jsem na něm rozjel všechno. Navíc nejsem jeden z těch, kteří kupují hned všechny novinky, sotva se objeví na trhu. To bych musel v podstatě kupovat nové PC každé tři roky, abych držel krok s nejnovějšími technologiemi.
Navíc by to vyšlo určitě dráž, než pouze-v mém případě-dokoupit větší RAM (tedy, když nepočítám peníze, které bych dostal za staré PC). Musel bych koupit novou základní desku, tím pádem i nový procesor, samozřejmě pak nové RAMky a jinou grafiku.
Jde mi skutečně jen o upgrade pamětí. Staré 2x256MB hodím ven a chci dát nové 2x1GB (do duálu).
Jde mi teď o tu kompatibilitu Kingston a moje deska Asus, popř. srovnání značek Kingston a A-data. Nové RAMky mě vyjdou na nějakých 2.400,-Kč (Kingston), takže to se dá překousnout.
tgfh (2985)|21.2.2008 10:08
Jak myslíš, ale osobně bych ti doporučil koupit "jen" 2x512MB a to z bazaru. Budeš mít 1,5GB za cenu okolo 800Kč. Nové nekupuj
ioannis (99)|21.2.2008 12:57
Osobne bych se to snazil prodat, protoze za pul roku to mozna neprodas ani za polovinu dnesni bazarove ceny. Jestli ovsem chces jenom rozsirit pameti, tak prikup 1GB(2x512MB), jak psal tgfh z bazaru (kdyz budes mit stesti tak za 600Kc). Stejne na tom nespustis hry, ktere vyzaduji 2GB...
Arny_CZ (0)|22.2.2008 10:03
Děkuji Vám za Vaše názory, ale nic ve zlém-v podstatě jsem se nedozvěděl to, co jsem potřeboval. Psal jsem, že mi jde skutečně jen o výměnu RAM, nikoliv o nějaký velký upgrade počítače a stále mi tady jen každý radí "předělej celé PC". Trochu se mého dotazu chytl alespoň Maximus, takže např. on má s Kingstonama dobré zkušenosti. Byl bych ale skutečně vděčný za přímou odpověď k mému dotazu. Fakt nemám v plánu zatím "překopávat" celé PC, ale JENOM VYMĚNIT RAMKY. Výměnu PC plánuji tak za dva až tři roky-a to už nejspíš bude všechno zase úplně jiné.
Klingacikx (1545)|22.2.2008 10:10
Kúpa 2GB ram sa ti nevyplatí(a ešte k tomu tie ceny:(), ledva využiješ 1GB. Načo používaš PC? ak na hranie tak napíš čo máš za grafiku;)
kane.shw (1231)|22.2.2008 10:19
[QUOTE=Arny_CZ;93349]Děkuji Vám za Vaše názory, ale nic ve zlém-v podstatě jsem se nedozvěděl to, co jsem potřeboval. Psal jsem, že mi jde skutečně jen o výměnu RAM, nikoliv o nějaký velký upgrade počítače a stále mi tady jen každý radí "předělej celé PC". Trochu se mého dotazu chytl alespoň Maximus, takže např. on má s Kingstonama dobré zkušenosti. Byl bych ale skutečně vděčný za přímou odpověď k mému dotazu. Fakt nemám v plánu zatím "překopávat" celé PC, ale JENOM VYMĚNIT RAMKY. Výměnu PC plánuji tak za dva až tři roky-a to už nejspíš bude všechno zase úplně jiné.[/QUOTE]

Jak Kingston, tak A-Data jsou výrobci s dobrým renomé. Pokud se bojíš o kompatibilitu, tak při nejhorším ještě nahraješ nový BIOS a pak až můžeš začít panikařit ;)

Osobně bych také volil raději Kingston, stejně jako Maximus12.
pas!k (3765)|22.2.2008 10:54
Doby kdy nekdo musel hledet na to jestli mu pameti pojedou v one desce je nastesti tatam .. za posledni dva roky jsem se nesetkal ze by nejaka v necem nejela (pokud s enekdo nesnazil narvat ddr1 do ddr2 slotu :D A jak jiz nekdo psal .. jak kingstony tak adata jsou v poho .. nevim jak jsou na tom cenove ,.... a-data beru protoze snima mam ty nejlepsi zkusenosti a taky jsou hodne nizko s cenou .. proste idealni volba ..
Arny_CZ (0)|22.2.2008 12:42
Díky za odpovědi. Jak píšete, měl jsem strach s kompatibilitou. Asi si raději připlatím a koupím Kingston.