reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stavba PC

s3icc0 (30)|20.2.2008 13:22
Ahoj, kupuju si nové PC a nechce se mi platit poplatek za sestavení v obchodě...a tak se chci zeptat:
Když jsem v životě žádné PC nepostavil a teď si kupuju mašinu která má snad všechno myslíte že bych se měl do toho pustit sám? Je zase pravda, že bych si to radši postavil sám, je to přece jen trochu zkušenost a později se mi to bude hodit....díky
husky14 (4214)|20.2.2008 13:24
Vsechno je jednou poprvy.... ;)

A jestli si aspon trochu manualne zrucnej a umis cist navody, mel bys to zvladnout.
tgfh (2985)|20.2.2008 13:25
Co kupuješ? Pochlub se :)
Odkud jsi?
Sestavení PC není vůbec těžké, u všeho jsou návody a krom toho nic nejde zapojit špatně. Všechno má své koncovky, takže se nemůže stát že by jsi něco "pokazil".
Jen pozor na HDD: Některé disky se dají připojit přes SATA napájení nebo ještě klasickým MOLEXem - Nesmí být zapojeny oba najendou, jen jeden
Zoidik (1405)|20.2.2008 13:33
Dají se akorát blbě zapojit USB na předním panelu, pokud připojuješ každej drátek zvlášt... sem dva přehodil a jenom to nefungovalo ( mno teda datovej jsem přehodil ) Pokud máš koncovku na nich, tak se vubec ničeho bat nemusiš a jak zmínil tgfh tak ten disk no...
lubayys (278)|20.2.2008 13:34
jo to zvladnes, tezkyho na tom snad neni nic, a mas z toho vetsi radost =D
s3icc0 (30)|20.2.2008 13:48
Jako vím že s většinou věcí mít problém nebudu, ale přece jenom jsopu to drahý serepetičky a člověk si je nechce ****** :-) Jako asi do toho půjdu sám...pozvu si někoho kdo už zkušenosti má a bude to o to jednodušší...:-)
Estez (176)|20.2.2008 14:29
urco bude vyhodou clovicek, ktery uz ma v tomto nejakou praxi, a jak se rika, vic hlav vice vi :)
ale v dnessni dobe opravdu neni problem si PC sestavit sam. defakto je to skladacka, kterou podle manualu je velmi jednoduche dat dohromady. Kolikrat je vetsi problem pri spravnem vyberu komponent, nezli pak jejich nasledne sestaveni. takze Good Luck
tgfh (2985)|20.2.2008 14:34
Asi nejhorší je zapojit LEDky, power, reset, speaker, shadery apod.
Návod co kde patří na jaký pin najdeš v návodu od desky.

Taky přeji Good Luck, kdyby něco ozvi se.
Scota (1)|20.2.2008 14:49
Rozdíl je akorát v záruce. Na sestavený počítač se vztahuje záruka jako na celek. Někteří prodejci nabídnou delší záruku, případně bezplatný servis. Když si koupíš komponenty máš záruku jenom na ně (jednotlivě). Doporučuji koupit všechny základní díly u jednoho prodejce. Něco spálit se také dá např. když špatně nasadíš chladič. Hodně štěstí ;-)
Styryx (351)|20.2.2008 14:49
A doporučuju dát si bacha na statickou elektřinu, hlavně při vkládání procesoru do patice (obzvlášť jestli máš doma koberec). Snažit se moc nedotýkat nožiček a nejlíp se ještě předtím než ho vezmeš do ruky, vybít např. o topení. To samý paměti, moc nesahat na kontakty zespoda, i když ty asi vydržej o něco víc.

Ale neboj se toho, složit pc neni problém. Jediná potíž je, když je některá ze součástek špatná a nerozjede se to napoprvý, pak může být problematický to řešit v domácích podmínkách, pokud nemáš možnost jednotlivý součásti vyzkoušet někde jinde.
Jezevec (607)|20.2.2008 14:49
Je to jenom o cviku. Pokud je člověk opatrný, měl by slavit úspěch, na co si je dobré dávat pozor:

1. Umístění základní desky v case. Zajistit, aby nikde neprobíjela, aby se v částech, kdy nemá, nedotýkala kovových ploch case. Použít správné šroubky event. nástavné můstky, které by měly být součástí balení case.

2. Nanášení pasty na chladič (nepůvodní chladiče). Tenká vrstva, nepřesahující plochu procesoru, některé pasty jsou vodivé a je vhodné uchánit např. patici a okolní součástky před "pocintáním".

3. Zapojení desky, nesplést si (v závislosti na zdroji) 4-pin procesorového okruhu a 4-pin občas separátně dávaný k 20-pin (komplexně 24-pin).

4. Viz výše u některých disků jsou obě verze napájení (molex / sata power), zapojit pouze jednu.

5. Při zapojování USB a FireWire NEZAMĚŇOVAT podobně vyhlížející porty na desce. Věnovat pozornost tomu, o jaký port jde (viz návody k desce).

6. Paměti zapojovat ob slot - dual channel (viz návod k desce)

7. Při usazování chladiče si desku např. vypodložit (jedná-li se o LGA775) a procesor i chladič upevňovat ještě před zapojením desky do skříně.

8. Před manipulací s citlivými díly se "ukostřit" dotykem s nějakým uzemněným vodičem - statická el. nemusí dílům svědčit:)

Pár dalších detailů, myslím, že není moc co zkazit. Hlavně číst návody a dávat si trochu pozor.
billy_86 (160)|21.2.2008 13:59
...moje první stavba pc nedopadla moc dobře...ještě že je na objednané zboží přes internet 14 dní na vrácení bez udání důvodu :)
Maximus12 (763)|21.2.2008 14:39
Joo ? Tos tam něco zmršil ? Nebo si to rovnou odpálil ? Že bys byl takový všeuměl :-D
kane.shw (1231)|24.2.2008 21:29
[QUOTE=s3icc0;92587]Ahoj, kupuju si nové PC a nechce se mi platit poplatek za sestavení v obchodě...a tak se chci zeptat:
Když jsem v životě žádné PC nepostavil a teď si kupuju mašinu která má snad všechno myslíte že bych se měl do toho pustit sám? Je zase pravda, že bych si to radši postavil sám, je to přece jen trochu zkušenost a později se mi to bude hodit....díky[/QUOTE]

Bylo tady už snad řečeno vše... ještě bych snad oprášil jednu časem prověřenou pravdu: DVAKRÁT MĚŘ A JEDNOU ŘEŽ! js. než cokoli uděláš, v klidu si to promysli a o jakékoli pochybnosti si sežeň (vygúgli, vyfóruj), co nejvíc informací!
Jinak... good luck :thumb

Na druhou stranu - svět není dokonalý, i tohle by sis měl přečíst - Exnul mi comp

Nekamenujte měěěěěěě :cry
;)