reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co na 8800GTS: Accelero S1, nebo S1 rev.2?

fanynek (2048)|15.3.2008 10:52
Jj. Díky chlapče! ;)
No jasně, že to nebudu stříhat. To bych, jak říkáš, přišel o záruku. Napájet to budu z Molexu+U.L.N.A. Chci to jen napojit na ten jeden pin na kartě, kterej snímá otáčky větráku. Já jak na potvoru nemám doma žádnej měřák, abych to zkusil.:mad:
No, a co teda jde za signál z větráku, kterej říká (třeba desce) kolik momentálně točí? Je to nějaký napětí, nebo ty impulzy, nebo trpajzlíci jí to nakukaj??? :D Nezku...vím si něco, když vyzkouším přiložit ten kablík od větráku, co říká otáčky, k některýmu pinu toho bílého konektoru na kartě?
husky14 (4214)|15.3.2008 11:26
[QUOTE=fanynek;100663]Díky chlapče! ;)[/QUOTE]Óó diky, ty mi lichotis.... :D

Imho to zbytecne komplikujes pres tu kartu.... jestli chces tu Noctuu monitorovat, mas sanci pres desku?
Jestli nemas na desce volnej 3pin, kterej je schopnej ti tu Noctuu "precist", napalil bych to natrvdo do molexu a zreguloval pres redukci na 7V. To bude u 1200rpm nejakych 7-800rpm a mas vystarano ;)

Redukci koupis nebo si ji i vyrobis prepojenim kabliku....
fanynek (2048)|15.3.2008 11:49
Fpohodě.......:)..... to není problém. V desce mám jeden 4pin konektor (CPU) a dva 3pin konektory (InTake+OutTake). Víc ee. tak jsem chtěl pro tenhle větrák využít mon. přes tu kartu. Doma to zkusím, jestli mi to neukáže.
A nakonec na to Accelero S1 půjde Thermaltake 1500ot./min. (byl na týhle skříni při koupi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), zredukovaný pomocí adaptéru U.L.N.A. na 900ot.
A víš proč? Protože jsem včera maturoval s větrákam půl dne, abych zjistil, že celá slavná Noctua NF-P12-1300 na plný kule [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mi uchladí CPU úplně stejně, jako obyč. Noctua NF-S12-1200 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,která byla u toho komplet chladiče CPU NH-U12F. Tak ta třináctistovka šla na outake a ten syst. Thermaltake půjde na S1. Uf.
husky14 (4214)|15.3.2008 11:58
Porad nevim, jak to chces pres kartu pripojit. Konektor na karte je jinej nez fan konektor a imho ho tam nenacpes.... no zkus a dej vedet.

Me osobne to u myho fanu na S1 vubec nezajima, kolik toci.... vlastne ho ani nereguluju, ve 2D stoji a ve 3D jede naplno :)

Ale vyzkousej to pres kartu, jak to pujde.
fanynek (2048)|15.3.2008 12:07
[QUOTE=husky14;100684]Porad nevim, jak to chces pres kartu pripojit. Konektor na karte je jinej nez fan konektor a imho ho tam nenacpes.... no zkus a dej vedet.
[/QUOTE]

Jak to chci připojit? No, vykuchal jsem jeden takovej malej konektorek od nějakýho větráčku a mám teď z toho vlastně jen tu kovovou "nástrčku" (celkem tam byly zalité tři-v plastu), kterou snadno napíchnu na ten trn v konektoru karty. A připájet k tý nastrčičce ten drátek, ukazující točky větráku už je brnkačka.

[QUOTE=husky14;100684]Me osobne to u myho fanu na S1 vubec nezajima, kolik toci.... vlastne ho ani nereguluju, ve 2D stoji a ve 3D jede naplno :)
Ale vyzkousej to pres kartu, jak to pujde.[/QUOTE]

Jde jen o dobrej pocit, že vidím, jak se mi točí........a taky se kochám pohledem na teploty a otáčky...asi jsem na to ulítlej.:D
husky14 (4214)|15.3.2008 12:22
[QUOTE=fanynek;100689]Jak to chci připojit? No, vykuchal jsem jeden takovej malej konektorek od nějakýho větráčku a mám teď z toho vlastně jen tu kovovou "nástrčku" (celkem tam byly zalité tři-v plastu), kterou snadno napíchnu na ten trn v konektoru karty. A připájet k tý nastrčičce ten drátek, ukazující točky větráku už je brnkačka.[/QUOTE]Tak to jo, to mas dobre vykoumany.... no kazdopadne dej pak vedet.



[QUOTE=fanynek;100689].....a taky se kochám pohledem na teploty a otáčky...asi jsem na to ulítlej.:D[/QUOTE]Jj koukam na to.... :p
fanynek (2048)|15.3.2008 12:48
Hele, Husky, co teda jde z větráku po tom drátku, co ukazuje otáčky za signál? Já bych to tipoval na impulzy. Nevíš?
husky14 (4214)|15.3.2008 13:04
Nevim, nikdy sem se o to nezajimal. Nejaky impulzy to asi budou.... zkus pohledat clanky o PWM regulaci a snimani otacek :notsure
fanynek (2048)|15.3.2008 13:25
Jj. Když bude chvíle, tak po tom mrknu, ale zas až tak mně to netrápí. Zítra po ránu jsem tady a už (doufám) s novýma teplotama.:notsure Zatím se měj a díky.
Razi3L (612)|15.3.2008 14:48
[QUOTE]To Razi3L: Jestli chceš sesmolit nějakou tu recenzičku na to Accelero a násl. testy, tak máš volné pole, protože mladá si odvezla foťák k rodičům a známí jsou teď všichni v čudu. A bez fotek by to asi nebylo ono......hlavně ta výměna chladiče.:cry Chci ho tam dát dneska, tak zítra sem hodím alespoň teploty.:([/QUOTE]

ok, ale ja sem to myslel do budoucna, kdyby se ti do toho nechtelo, ja bych to udelal az budu mit pc, cekam az prijde grafika a pak to vsechno teprve objednat, takze ta recenze by byla az tak za 3 tydny, takze to klidne udelej, jestli se ti chce
fanynek (2048)|15.3.2008 20:23
Čauky Razi3L!
Jo, napsat o tom klidně můžu, ale bude to bez fotek a to (si myslím) zajímá lidi, který do podobnejch věcí jdou, ze všeho nejvíc.:( Dneska jsem sháněl foťák, ale většina známých je pryč, nebo ho zas nemá.:runaway
Razi3L (612)|16.3.2008 02:38
čau,
ještě nevim, kdy ho objednám, ale napíšu ti, až ho budu mít, jak to s tim vypadá. A popřípadě bych to potom napsal a nebo bych ti dodal fotky...
fanynek (2048)|16.3.2008 15:52
Čauky!
Tak jsem na tom včera trochu zapracoval a na své Inno3D GeForce 8800GTS 512MB vyměnil ten stock chladič za accelero S1 rev.2. Musím Aříct, že to šlo, jak po másle, i když jsem si s tím pěkně vyhrál.
Demontáž továrního chladiče je otázkou několika minut.......vytočit asi třináct šroubků a je dole. Jako teplovodivý materiál, který spojuje chladič s obvody napájecí kaskády a paměťmi DDR3, je použitá jakási teplovodivá bílá gumová látka silná asi 2mm.
Důkladně jsem očistil paměti (8) a čipy nap. kaskády (asi 20) benzínem Zippo :)...nic jiného jsem kromě ředidel doma neměl a samosebou GPU od šedé tovární pasty, která byla rozpatlaná všude.:mad:
Potom jsem na sucho vyzkoušel usazení Accelera na kartu a její instalaci do MB. Když jsem k mé velké spokojenosti zjistil, že co do délky a ani výšky nezabírá Accelero tolik místa, jako tovární chladič (přibyde ale ještě 120mm fan), vyndal jsem kartu z MB a připravil chladič podle návodu k instalaci. Co jsem ale udělal dle rady Mecha-viz výše- a co hlavně není v návodu je, že jsem odšrouboval kovový segment (přidržující celý chladič na kartě) od mosazné základny a sejmul černý plastový "kryt" (nevím, k čemu je tam dobý). Potom už jen stačí nalepit pasivy na čipy grafické paměti (pěkně přitlačit...zatím drží), nanést teplovodivou pastu na čip GPU (já jsem použil bílou pastu, kterou jsem měl u chladiče Noctua NH-U12F na CPU) a usadit Accelero na kartu......resp. obráceně....chladič jsem měl položený vzhůru nohama a kartu jsem přikládal na něj.
Pěkně jsem ty šroubky dotáhl a bylo vymalováno. Potom ještě přidělat dvě plastové úchytky, co přidržují chladič ke kartě na jejích vzdálenějších koncích od přišroubované základny a bylo. No a nakonec jsem ještě přidělal na chladič ten 120mm fan (Thermaltake 1500ot., co byl jako systémový v týhle case [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ,připojený přes U.L.N.A. od Noctui = ve výsledku 900ot./min.). U tohodle fanu jsem do děr pro šrouby strčil takové gumové špalíky, co dává Noctua ke svým ventilátorům místo šroubů, aby fan neseděl přímo na žebrech chladiče, takže je od něj cca 0,5cm a posunul jsem ho zhruba 1,5cm směrem k napájecím obvodům (radil Husky), protože na ty jsem žádný pasiv nedával a potřebují chladit víc.
Pak jsem to všechno samou radostí nakopal do case, zapojil větrák, připojil monitor a pustil počítač očekávajevšude slibované skvělé teploty. Jaké bylo ale moje zděšení, když komp nenaběhl a začal na mně příšerně pištět. To by tady někdo nesměl zapomenout zapojit napájení grafiky :notsure a po opětovném startu vše naběhlo v pohodě a hned mně přivítal OSD panel Everestu s teplotama o desítky lepšíma.
Tak tady jsou včetně testovacích frekvencí.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zajímavé je, že i když jsem myslel, že se díky teplému vzduchu od Accelera zvednou teploty CPU, popř. chipsetu…..nestalo se tak. Naopak teplota na desce klesla o 1-2°C.
Škoda jen, že jsem neměl k dispozici foťák a nemohl vše náležitě zdokumentovat, jak jsem chtěl. Byl jsem příliš netrpělivý a taky při delším hraní a vyšším OC se mi Crysis začal chvílemi cukat (zřejmě vysokou teplotou VGA viz. tabulka) a tak jsem tomu udělal přítrž. Včera jsem dvě hodinky pařil a naprostá spokojenost.
[SIZE="4"]Díky tedy všem za pomoc a rady![/SIZE]:thumb
husky14 (4214)|16.3.2008 17:27
[QUOTE=fanynek;101144] [SIZE="4"]Díky tedy všem za pomoc a rady![/SIZE]:thumb[/QUOTE]Nemas zac ;)
Byla to dlouha cesta od 1950, ale zvlad si to :thumb

Btw. to pridavny napajeni VGA me taky jednou vytrestalo, prisernej jekot.... :)
fanynek (2048)|16.3.2008 19:25
Jj. Neměl jsem strach, že bych to nedokázal :) , jenom jsem nevěděl, kterým směrem se dát a jak to všechno sešmoulit. A s tím jsi mi fakt hodně pomohl.:thumb
________________________________________________________________________________________________________
Jenom ještě musím vymyslet ten monitoring fanu na tom Acceleru přes VGA.
Jimmyjek (123)|5.4.2008 23:02
Ahoj. Půjde accelero rev.2 i na ati HD3650?
fanynek (2048)|5.4.2008 23:09
S1 rev.2 ti tam sedne na stopro. http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=147
Jimmyjek (123)|6.4.2008 00:56
ok. Díky. A co nějaké aktivní chlazení? Dva tiché ventlátory by mohli také dost pomoct. Akorát nevím vhodné rozměry a značku. Máte s tím zkušenost?
kane.shw (1231)|6.4.2008 08:08
[QUOTE=Jimmyjek;108747]Ahoj. Půjde accelero rev.2 i na ati HD3650?[/QUOTE]

[QUOTE=Jimmyjek;108804]ok. Díky. A co nějaké aktivní chlazení? Dva tiché ventlátory by mohli také dost pomoct. Akorát nevím vhodné rozměry a značku. Máte s tím zkušenost?[/QUOTE]

Pokud máš dobrý airflow v casu (vepředu nádech, vzadu výdech ;)), tak ti bude s S1 určitě stačit i pasivní chlazení (samo si ze začátku hlídej teploty - může se stát, že špatně sedne, nebo třeba pasta apod.), jinak když na něj dáš jakkýkoli 12cm fan (třeba nějaký AC 12), a dáš mu tak 600rpm, tak ho neuslyšíš a chadit to bude více než dobře. Imho dávat dva 12cm fany u hd3650 je zbytečně přehnané :)

Btw. bavíme se o hd3650 256MB DDR3? - nějak jsem to nedohledával, tak se jen ptám... ;)
Jimmyjek (123)|6.4.2008 19:44
Jasně.Thx. To je ona. Je to low-end ale na taktovaní každý průvan dobrý.
Navíc mohu stále change za 3850:) Až testnu tuto, zda-li dostačuje.
crasher.km (919)|6.4.2008 21:29
BOŽE ! Nevím jestli to někdo už psal nebo ne ,nechce se mi to dneska číst,ale když sem viděl tu fotku myslím na první straně....TY SATA KABELY ? KTEREJ ...SAKRA TEĎ BY SE HODILO SPROSTÝ SLOVO... TO PROBOHA DĚLAL ? KDO VIDĚL DĚLAT SATAKABEL DO 90° HOMEMADE? PROFESIONÁLOVÉ DĚLAJÍ SPECIÁLNÍ KABELY DO KOLEČKA,ALE ČESKÁ DOMÁCÍ VÝROBA VŠECHNO DĚLÁ DO 90°?!?!?! BOŽE ... SKOVANÝ KABELY JSOU PĚKNÝ ,ALE NÉ ZA TU CENU
husky14 (4214)|6.4.2008 21:33
[QUOTE=Jimmyjek;109117]Jasně.Thx. To je ona. Je to low-end ale na taktovaní každý průvan dobrý.
Navíc mohu stále change za 3850:) Až testnu tuto, zda-li dostačuje.[/QUOTE]A proč chceš taktovat low-end? Tak si rovnou pořiď 3850 a budeš výkonem úplně jinde....
fanynek (2048)|6.4.2008 22:50
[QUOTE=crasher.km;109176]BOŽE ! Nevím jestli to někdo už psal nebo ne ,nechce se mi to dneska číst,ale když sem viděl tu fotku myslím na první straně....TY SATA KABELY ? KTEREJ ...SAKRA TEĎ BY SE HODILO SPROSTÝ SLOVO... TO PROBOHA DĚLAL ? KDO VIDĚL DĚLAT SATAKABEL DO 90° HOMEMADE? PROFESIONÁLOVÉ DĚLAJÍ SPECIÁLNÍ KABELY DO KOLEČKA,ALE ČESKÁ DOMÁCÍ VÝROBA VŠECHNO DĚLÁ DO 90°?!?!?! BOŽE ... SKOVANÝ KABELY JSOU PĚKNÝ ,ALE NÉ ZA TU CENU[/QUOTE]
Jestli s tím máš nějakej problém, tak se na to nedívej. Zpřelámaný nejsou, všechno funguje, jak má a svůj účel to plní. Tak mi řekni jedinej důvod, proč to tak nemít.
A nebo mi radši nic neříkej. Je to úplně mimo téma a stejně by to byla volovina, stejně jako tvůj brekot nad tím, že to má někdo jinak, než ty.
Konec debaty o mých kabelech.
Jimmyjek (123)|8.4.2008 01:53
[QUOTE=husky14;109178]A proč chceš taktovat low-end? Tak si rovnou pořiď 3850 a budeš výkonem úplně jinde....[/QUOTE]

Pokud bude dostačovat na to, co potřebuji, neni potřeba 3850. Bere si o dost víc a hřeje taky dost.
Samo je na takt. lepší, ale není to pro mě priorita.)
spissa (34)|15.4.2008 11:55
jaky tam mas teploty mam tu samou ale od jine firmy :)
fanynek (2048)|15.4.2008 13:05
[QUOTE=spissa;112584]jaky tam mas teploty mam tu samou ale od jine firmy :)[/QUOTE]

Kdo? Já? PŘÍSPĚVEK č.63.... rolovací kolečko strkej směrem dopředu a za chvíli jsi tam.:thumb Je tam tabulka.:eek: