reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB_FlashDisk se spatne prihlasuje

veny (161)|25.2.2008 12:56
zdravim vsechny a mam tento problem:

zniceho nic se mi USB flash disk 2GB od A-DATA prestal prihlasovat spravne a nejsou na nem videt zadna data

ted se prihlasi pod jinym pismenem nez ktere sem mu priradil a ani na nej nemuzu nic dostat
pri pokusu odeslat neco na tento disk Windows zahlasi zadost o vlozeni disku
pokud bude potreba jeste nejake doplnkove info tak pisnete

diky
Maximus12 (763)|25.2.2008 12:59
zkus ho zformatovat
pak by to mohlo bejt OK
veny (161)|25.2.2008 13:00
bohuzel jakakoliv operace tykajici se onoho disku skonci zadosti win o vlozeni disku
kane.shw (1231)|25.2.2008 13:08
[QUOTE=veny;94267]bohuzel jakakoliv operace tykajici se onoho disku skonci zadosti win o vlozeni disku[/QUOTE]

Když o tom widle neví, tak to možná bude k ničemu, ale zkus se ještě mrknout sem - Pravým tlačítkem na Tento počítač, tam si najdi Spravovat. V levém sloupci Správa počítače (místní) - Úložiště - Správa disků.

Samozřejmě tu flašku vyzkoušej i na jiném počítači... ;)

Jinak to vypadá na funus :cry
veny (161)|25.2.2008 13:16
videt tam je ale s nulovou kapacitou
zkousel sem jeste hard disk manager ale ten ho nevidi

format nejde :-(
Zoidik (1405)|25.2.2008 13:51
Jak píše kane.shw zkus ji na jiném PC. Už jednou jsem viděl takovýto případ... flashka měla naštěstí doživotní záruku, tak se odeslal. Jak ji odpojuješ? Jduš k hodinám ( nebo chodil jsi k hodinám ) a bezpečně odebrat? Pokud ne, tak jsi si ji poškodil a mužeš si s ní podložit akorát tak stůl pokud ji nemáš v záruce.
veny (161)|25.2.2008 14:04
dela mi to samy i na jinym PC
zajimavy je ze se nekdy prihlasi,ale to je tak jednou ze sta pripojeni

odebiral sem ji --bezpecne odebrat

ale diky mozna ze je jeste v zaruce
kane.shw (1231)|25.2.2008 14:19
[QUOTE=veny;94280]dela mi to samy i na jinym PC
zajimavy je ze se nekdy prihlasi,ale to je tak jednou ze sta pripojeni

odebiral sem ji --bezpecne odebrat

ale diky mozna ze je jeste v zaruce[/QUOTE]

Tak pokud to dělá i v jiném počítači, tak to vypadá, že je kaput :(
Pořeš záruku, i kdyby se "chytila" jednou ze sta pokusů, je ti k ničemu, na flašku se musíš spolehnout a ne čekat, kdy se uráčí fungovat...

Příště zkus koupit jinou značku, třeba Corsair ;)...

Třeba se časem na shw objeví test https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14852
veny (161)|25.2.2008 14:35
poresim zaruku
ja osobne bych si koupil taky jinej ale tohle byl darek
diky vsem a mejte se krasne :-D
speedsnail (4876)|25.2.2008 17:18
[QUOTE=Zoidik;94277]Jak ji odpojuješ? Jduš k hodinám ( nebo chodil jsi k hodinám ) a bezpečně odebrat? Pokud ne, tak jsi si ji poškodil a mužeš si s ní podložit akorát tak stůl pokud ji nemáš v záruce.[/QUOTE]

Zajímalo by mě jak se dá odebráním bez "bezpecne odebrat" flashdisk poskodit. Rekl bych ze je to slusny blabol. Sam ho vytahuju jak se mi zachce. Ve win mam nastavenou moznost "optimalizovat zápis pro bezpečné odebrání" (tedy bez vyrovnávací paměti rovnou na disk), je to tak defoultně zapnuto na všech Win a neni tedy duvod znovu klikat na bezpecne odebrat.. Pokud se pletu tak se rád nechám poučit. :)
ICEBOSS (3435)|25.2.2008 18:11
zkus ho na jinym PC a pak RMA pres darce :)
Zoidik (1405)|26.2.2008 05:40
[QUOTE=speedsnail;94357]Zajímalo by mě jak se dá odebráním bez "bezpecne odebrat" flashdisk poskodit. Rekl bych ze je to slusny blabol. Sam ho vytahuju jak se mi zachce. Ve win mam nastavenou moznost "optimalizovat zápis pro bezpečné odebrání" (tedy bez vyrovnávací paměti rovnou na disk), je to tak defoultně zapnuto na všech Win a neni tedy duvod znovu klikat na bezpecne odebrat.. Pokud se pletu tak se rád nechám poučit. :)[/QUOTE]

Ano mas pravdu, je to tak ve všech standartně uděláno. jenže pokud ti system s tou flashkou pracuje i když ti nebliká dioda ( že čte nebo zapisuje ) nebo co na ní máš tak ji poškodíš v nejlepším případě jenom data. V práci mam na flashce operu a totalcomandera.

Opera vždy po sobě "zametá stopy" na kterých stránkách byla. I když flaška nejeví známky že by se s ní pracovalo, a dám hned po ukončení opery bezpečně podebrat, tak asi po dobu jedné minuty ji neodpojim, jelikož to nejde a musím počkat až se dokončí veškeré operace. Jediné co tím uděláš, je že odpojíš napájení od flashky a nemaji k nim wokna přístup. Už asi dvakrát jsem kvuli tomuto musel moji formátovat a od té body jedině bezpečně odpojuji.

Musíš mít prostě jistotu že s flaškou ti nic wokna nedělají aby jsi ji mohl takhle odpojovat, jenže do těch přenosů nikdy nevidíš

Jinak jak jsme psal o té reklmaci flashky, jak si ji borec poškodil, tak to byla CORSAIRka a vytahoval ji za chodu.

Takže pánové pozor na to!!! Vžy bezpečně oedírejte.
aumirek (166)|26.2.2008 11:14
přesně ten samej problém jsem měl nepomohl ani jinej počitač tvářil se jako disketofka pokud jsem dal formát.Pomohlo ale naformátovat programem HP USB DISK STORAGE FORM8T TOOL
http://download.chip.eu/cz/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool-2.1.8_176936.html
Nefro (222)|27.2.2008 12:52
A čo tak skúsiť naformatovať v dose?Alebo v príkazovom riadku?
kane.shw (1231)|27.2.2008 13:45
Je mi celkem fu(c)k, jestli "odebírat bezpečně" či ne, ale ty tři kliknutí mi za to stojí a vím, že by to mělo být vše OK. Druhý extrém je, když někdo "vytrhává" flašku, když jí ještě bliká dioda, to bych snad nechal i bez komentáře :stupid
speedsnail (4876)|28.2.2008 12:32
2Zoidik a kane.shw

Jasny ze jsem mel na mysli vytahnuti napr po skoncenem kopirovani (nic z disku neinstaluju nebo nepoustim). V tom pripade mi "bezpecne odebrat" prijde zbytecne. Ale jsou pripady kdy je vhodne to pouzit (miranda, pusteny mp3 nebo jine operace kde neni jisty ze disk neni pouzivanej)
Zoidik (1405)|28.2.2008 12:38
speedsnail : Svím způsobem máš pravdu. Jak jsem psal používám Operu na flashce a aniž by jevila známky používání, tak opera ještě chvili po vypnutí běží a "zametá" za sebou stopy udajně. Nic tim nepokazíš a ty dva klikance navíc tě nazabijou, aspon pro jistotu to tak prostě dělat.