Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc! 2x8800GTS 512 SLI - hry se cukají

jkiller (2)|27.2.2008 03:41
Zdravím.

Koupil jsem si nový počítač s deskou ASUS Striker II Formula, C2D E6600 (pouze dočasně - E8400 je bohužel stále nedostupný), Patriot 4GB RAM SLI ready a 2x MSI NX8800GTS-T2D512E-OC, které jsem zapojil do SLI. Harddisky jsou WD RAPTOR 150GB + Samsung Spinpoint 500GB a to vše je napájeno 750W zdrojem od Chieftecu. Používám OS MS Vista Ultimate 64.

Updatoval jsem BIOS, nainstaloval nejnovější ovladače od všeho i všechny dostupné aktualizace Windows.

V 3D marku 06 (při standartním nastavení) mám cca 11000 bodů, což mi přijde dost málo.

Hlavní problém ovšem je, že skoro všechny novější hry se mi podivně cukají i když mi FRAPS píše třeba 50fps (konkrétně NFS Pro Street, Gears of War, World in Conflict, The Settlers VI....). Používám 24" monitor, takže všechny hry spouštím v rozlišení 1920x1200.

U Gears of War jsem zjistil, že pomůže pokud deaktivuji SLI. FRAPS mi poté sice píše cca o 15 fps méně, nicméně cukání se poté projevuje mnohem méně. V NFS to také trošičku pomůže, ale cukání je tam pořád.

Zkoušel jsem i přehodit graf. karty a vyzkoušet obě jednotlivě, zda jedna z nich v samostatném režimu nedělá stejný problém, ale obě fungují stejně.

Jediné co mě napadá, tak že je vadná základní deska, ale raději se ptám vás, zda jste se s podobným problémem už nesetkali a neznáte tedy způsob jeho řešení.

Předem děkuji za odpovědi.
gobly (153)|27.2.2008 13:18
Nemuze byt neco s SLI mustkem?
trodas (1753)|27.2.2008 23:49
Zkus jiny operacni system nez Visty. Stare dobre XPcka SP1.0a a uvidis, jestli se to prestane cukat ci ne. A ten zdroj, no... tfuj, tfuj! :( Kup si nejaky slusny Enermax nez ti ten zdroj odpali vse, co mas v masine...
-HoNY- (557)|27.2.2008 23:50
Ovladače pro chipset máš aktuální, zkoušel jsi WHQL?

trošku OT dotaz, ten Chief je která verze? (Dělám teď nějaký testy tak by mě zajímal jen pro informaci, tzn v nelakovaný plechu - Delta; černěný - Sirtec)
jkiller (2)|28.2.2008 13:04
Zdroj mi byl doporučen jako velmi kvalitní (4x 12V větve po 18A) s cable managementem a tichým větrákem. Nebyl zrovna levný a nevím proč by mi měl něco odpalovat. Je to model CFT-750-14CS (černý), tak si můžete vyhledat a přečíst jeho specifikace.

Jinak ovladače samozřejmě mám všechny nejnovější a WHQL. No a s Vistami by také problém být neměl. Známému na skoro stejné sestavě funguje SLI bez problémů.
Janyk1 (997)|28.2.2008 14:35
[QUOTE=jkiller;95156]No a s Vistami by také problém být neměl. Známému na skoro stejné sestavě funguje SLI bez problémů.[/QUOTE]

Taky na dvou GTS512?
A s Vistami klidně problém být může(a to nejen kvůli 64-bit verzi).