Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divné sekání

hfencl (24)|29.2.2008 10:25
Mam nove PC a kdyz jsem zkousel nejakou hru, tak chvili jede uplne plynule, potom se zacne trochu sekat a je zpomalena a obcas se seka i zvuk. napr. v CoD4 singleplayeru mam 50FPS ale jede to zpomalene.
Nevite cim to je?

moje PC: gigabyte P35-DS3, C2D 6550, 2GB A-Data vitesta, 8800GT 512MB, Chieftec 450W
husky14 (4214)|29.2.2008 10:54
Hru mas orig? S poslednim patchem? Mas neco taktovanyho?
hfencl (24)|29.2.2008 11:25
netaktovano, hra original i s patchem
husky14 (4214)|29.2.2008 11:34
Mas posledni drivery na chipset a VGA? Mas nastavenej swap na HDD? Jakej mas OS?

Co jiny hry?

Zkus treba projet 3DMark06, jestli to bude cukat taky a kolik ti vyjde bodu (mel bys mit cca. 11000)....
Zoidik (1405)|29.2.2008 11:36
patche jsou zbytečné. Mám ohledně hry uplně opačnej případ a naprosto v pohodě... že by to bylo tím...

Zkus reinstalovat drivery na GK a chipset
hfencl (24)|29.2.2008 11:42
zkousel jsem demo supreme commandera a tam to dela taky, je tam hodne slyset sekani zvuku
hfencl (24)|29.2.2008 12:45
ted jsem zkousel 3Dmark05 a vypada to, jako kdyz se zopmali cely PC, ukazuje to treba 55FPS, ale cas bezi strasne pomalu
johny__g (6387)|29.2.2008 12:50
Nepřehřívá se něco? CPU, GPU, čipset ....
Nějaký vir nebo jiná havěť v pc není?
hfencl (24)|29.2.2008 14:15
projel jsem cely PC antivirem a nic, teploty po hodine hrani jsou na obrazku
husky14 (4214)|29.2.2008 14:23
Ty teploty musis sledovat idealne primo ve hre, protoze jakmile hru shodis, teploty okamzite spadnou (na GPU klidne o 15°C).... Navic 88GT s referencnich chladicem po hodine hrani urcite nema 55°C a CPU bych taky tipoval pres 50°C na jadrech.
JohnyRi (36)|29.2.2008 14:24
Co třeba konzole, nepoužíváš Joistick, nebo volant? Kdyby ano, tak je na hru odpoj, nebo re-instaluj drivery, někdy právě tohle blbne...
Diamondblack (52)|29.2.2008 14:27
Opravdu divné teploty, zkus si stáhou SpeedFan, tam je to celkem v poho, popřípadě everest.

[code]
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/speedfan/?g[hledano]=SpeedFan&g[oz]=4.33
[/code]

Je pravda že sem měl taky podobnej problém ale nějak samo to zmizlo. Ale asi to dělali ovládače na zakladku. Nebo se mi sekalo jedno jádro, z 1% na 100% a pořád tak dokola do rr PC. Ale nevím přoč přestalo to.
hfencl (24)|29.2.2008 16:22
k PC mam pripojenou jenom mys a klavesnici
tady mate teploty primo pri hrani
husky14 (4214)|29.2.2008 16:36
Jak rikam, jestli mas tu 88GT s referencnim chladicem, tak 57°C na jadre v zatezi je blbost.... ta karta ma v klidu kolem 55°C, v zatezi bude mit tak 85-90°C. Everest ti meri kraviny.....

Stahni si AtiTool v0.26, spust 3D "chlupatou kostku" a sleduj teplotu VGA.
hfencl (24)|29.2.2008 17:16
v atitool jsem se dostal max na 80stupnu
Milan Šurkala (160)|29.2.2008 17:24
Mám podezření na zvukovku. Jednu dobu, když jsem měl ještě Celerona 466, nějakou šílenou desku QDI (holt ještě horší deska Matsonic umřela a potřeboval jsem náhradu), tak právě integrovaná zvukovka by největší problém. Např. u Midtown Madness jsem musel vždycky na začátku (během Ready, Set, Go!!) protůrovat motor, celé se to děsně škubalo, jako by to z disku teprve nahrávalo všechny zvuky motoru. Když se ve hře objevil nový zvuk, opět se to škublo a začalo sekat. Ta zvukovka to dělala u více her. Koupě Sound Blaster Live! problém vyřešila. A ostatně ji mám pro jistotu dodnes :-)
husky14 (4214)|29.2.2008 17:44
[QUOTE=hfencl;95566]v atitool jsem se dostal max na 80stupnu[/QUOTE]No vidis, jak se VGA umi zapotit.... ale to je jeste teplota v pohode.

Jinak to co pise Milan Šurkala je klidne mozny.... ted sem se podival, co mas za desku a koukam, ze mame stejnou. Zkus jit do BIOSu a zakazat "Azalia Codec"....
Milan Šurkala (160)|29.2.2008 18:01
Jo a jinak je zajímavé, že ta předchozí zvukovka na Matsonicu byl totožný čip a problémy byly zas jinde. Každopádně bych zkusil více ovladačů zvukovek. Nakonec jsem problém vyřešil, ale už si přesně nepamatuju jak to bylo. Někde hluboko v útrobách Windows je nastavení zvukových kodeků a problém vyřešilo zvýšení priority jednoho kodeku vůči druhému. Nastavuje se tam všechno, jaký kodek bude sloužit k přehrávání MP3, co bude přehrávat PCM zvuk a jak, nebo něco podobného. Ale už jsou to čtyři roky zpátky, ještě na Windows Millenium Edition, takže si to opravdu nepamatuju. Ve WinXP už jsem ta nastavení nenašel.
Milan Šurkala (160)|29.2.2008 18:07
Tak už jsem to našel. Ovládací panely -> Zvuky a zvuková zařízení -> záložka Hardware, v tom okýnku rolovat dolů a najít Zvukové kodeky -> zmáčknou tlačítko Vlastnosti, najede nové okno, tentokrát záložka vlastnosti a tam už je přehled všech možných kodeků. Já tam mám IMA ADPCM Audio Codec, Microsoft Audio Codec, Microsoft CCITT G.711 Audio Codec a asi dalších 15. Trochu si pohrej s prioritami a pokud je skutečně chyba ve zvukovce, může ti to pomoct. Ale je to dost drbačka. Já to sice vykutil a vše fungovalo v pohodě, ale pak mi kamarád nabídl SB Live! tak jsem ji vzal. Od té doby mám klid a i na nynějším počítači s integrovanou 7.1 Realtek zvukovkou používám starší SB Live! Na novém kompu tomu bude také tak, integrovanou mám na Skype, který jsem ale zatím použil jedinkrát :-)
Diamondblack (52)|29.2.2008 20:51
To CPU je taky hodně divé. Chtěl bych mí taky takovou teplotu. :)
trodas (1753)|29.2.2008 23:52
Mozna ma dobreho vodnika a zbrouseny IHS ci uplne odstraneny...?
(no, to uz by mel jen hodne prumerneho vodnika, kdyby mel tak vysoke teploty s naked CPU... )
OdMajkla (369)|2.3.2008 11:23
čaute lidi. koukám že se zde řeší sekání. no taky mam podivný chování PC. Sestava - viz podpis - a pařim Crysis. Ve hře není jedinej škubanec, ale dohraju misi, načte se nová, a hra se seká až asi po pěti vteřinach skoro uplně zamrzne. Když hru ukončím a znova nahraju, jede všechno zase normálně. Tak co s tim? Nevím kde je problém.
mech13 (5526)|2.3.2008 11:53
jestli to dela jen ta hra tak bych to videl na problem v te hre...
trodas (1753)|2.3.2008 12:20
Mym usim to zni jako projev toho "uzasneho pametoveno managementu" v win Vista. Mas Vistu? (to v podpisu jaksis neni a je to dulezity...)
OdMajkla (369)|2.3.2008 12:33
neeeeeeee. visty nemam. ani je nechci. včera jsem měl sundanej z procesoru chladič. pastu jsem tam znovu nedával, ale řekl bych že tim to neni. teploty cpu jsou na 1 2 3 a 4 jádru 32 28 27 27. teplota cpu je 22 st. speed fan ukazuje teplotu cpu 22 a na jádrech 12 st. to je nějakej nesmysl řekl bych. mám momentálně otevřenej case, ale při zavřeným jsou teploty skoro stejný a při hře jdou tak max o 10 st. nahoru. teplota gpu prostředí 41 v zátěži, gpu jde max na 70 stupňů. pevnej disk je na 28 stupních. to vše tak po hodině a půl hraní. zatim je to jen u té hry, a začalo to dělat později. na začátku hry makalo všechno tak jak má. zkusím ještě nějakou jinou a test stability. uvidimTak jsem ted hrál, a shodil jsem hru na lištu přes správce uloh. A když jsem do ni znovu vlítnul tak už se sekala až skoro zamrzla uplně. ach ta elekronika :(
hfencl (24)|2.3.2008 14:50
ted jsem zase zkousel CoD4 a zjistil jsem, ze kdyz si zobrazim fps, tak mam kolem 50 a pod tim je jeste jedno cislo (ms/frame) a to je vetsinou tak kolem 8 ale kdyz jde nad 15 tak je uz poznat zpomaleni hry
OdMajkla (369)|3.3.2008 13:33
PC při Crysis pořád zmrzá. Není možný že je třeba špatné nastavení časování pamětí s cpu? nebo něco takového. Měl jsem to na starém kompu kde bylo tohle časování špatně nastavený. komp makal tak hodinu dvě a pak začal zamrzat. po restartu bylo všechno zase ok. tady se mě zdá že je to to samé. měl jsem v novej sestavě 2 GB DDR 2667 MHza ted jsem tam dal 800 MHZ. na 667 to letělo dobře. ted jsem tam dal 800 a začalo to zlobit. netušim proč ale myslim že tahle sestava by neměla mít problém tuhle hru zvládnout. ostatně zvládá. zamrzá až po delším hraní. poraďte please :(
trodas (1753)|9.3.2008 12:31
Tipuji to na prehrivani. Zkus to nejdrive otestit prime, jestli take hodi error (po DELSIM behu, alespon 2x ci 3x dobu za kterou normalne zamrznes pac budes zatezovat JEN CPU a ne grafiku - take tim nezjistis, jestli je to CPU ci grafikou, ale vlastne bys k tomu moh pustit alespon tu kosku v ATI Toolu...!)

Prime95 stable je základ. Bez toho nemá cenu se do ničeho dalšího pouštět. Pokud Prime nehodí na těchto řech testech s nastavením jak je ukázano chybu, tak máš stabilní - alespoň co se základní desky týče - počítač. Jinak ne.

CPU test


Memory test

(test paměti je vhodné zadat od 1792 ať nemusíš dlouho čekat na error a do kolonky memory in use zadej o 150MB míň než máš fyzicky ram v počálu - pro XPčka. Optimalizovaným W2k stačí 100MB aby neswapovaly (občas 80...) ale třeba Vistě nevím-nevím kolik bude stačit ;) )

PWM test (napájeni boardu)
Ladis37 (2)|20.5.2008 08:31
Zdravím, mám naprosto stejný problém s Asus EN8800GT. Po nainstalování karty se mi začnou sekat hry cca po půl hodce hraní. Pravidelně každých 3-5 vteřin se zbrzdí zvuk i grafika. Ale Navíc mi od té chvíle DVD mechanika nenadetekuje žádný disk! Koupil jsem kvůli tomu 550W Corsair zdroj v domnění, že to nestíhá zdroj, ale je to stále stejné. Mám podezření na přehřívání, protože po vypnutí PC na pár minut se vše vrátí do normálu, ale nejsem profík jako vy, takže si to neumím otestovat. Mám XP, P4 2.8, 2GB, Asus EN8800GT, nic nepřetaktováno - vše na původních hodnotách. Ovladače na nVidii mám aktuální, DirectX 9.0. Pomůže přídavný chladič do skříně? Dík za help.
Ladis37 (2)|21.5.2008 11:15
[QUOTE=hfencl;95566]v atitool jsem se dostal max na 80stupnu[/QUOTE]

Měl jsem ten samý problém...viz výše .....
Včera jsem doplnil dva větráky na skříň - jeden fouká dovnitř (8cm), druhý (12cm) žene teplý vzduch ven. Teplota spadla o dvacet stupňů dolů (?!) a sekání přestalo. Tedy zatím. Hrál jsem tu samou hru včera tři hodiny (stará byla radostí bez sebe) a nic, ani seknutí. Takže to fakt vypadá na přehřátí.
Ladis