reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP 530, koupit x nekoupit:

pepecz (7)|29.2.2008 18:58
Ahojte poradite mi s new notasem.
Co rikate na : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53196 podle toho, co jsem tu procital, je toto asi nej volba.? Chci si koupit nejakeho notase, samo co nej a za co nejmensi peniz. Rozhodne bez OS, linux to jisti. Cenovy strop je 15k a to bude hodne dlouho ticha domacnost...

Diky za kazdou radu.
Intri (3490)|29.2.2008 19:09
Všichni, co znám a mají tento notebook ( i když jich není hodně ) si jej celkem vychvalují. Není to žádný superkanón, ale od těchto peněz člověk nemůže očekávat žádný zázrak. Myslím, že tyhle kačky to bude asi opravdu jedna z nejlepších voleb.
boboco (1987)|29.2.2008 19:10
Tohle HP jsem měl - za daný peníze je to velice dobrá volba. Jako ekvivalent doporučuju Toshiba Satellite L40-14F (http://www.rychlyshop.cz/Main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_CODE_EQ=1010129). Doporučuji si tyhle dva notebooky vzájemně porovnat (nejen specifikace, ale třeba i design) a rozhodnout se pro jeden z nich bez nějakých velkých obav - oba jsou za danou cenu bezkonkurenční.
kane.shw (1231)|29.2.2008 19:15
Tenhle HP 530 nebude za ty vůbec špatná volba, jen si dej pozor, podle popisu to vypadá, že má jen 2 (slovy dva) porty USB. Což sice zas nemusí být pro někoho takový problém, ale je dobré o tom vědět dopředu ;)
Intri (3490)|29.2.2008 19:21
To je pro notebooky téhle kategorie celkem běžné, na USB portech se u notebooků bohužel dost šetří. Víc než tři porty za tyto peníze nejspíš nenajde.
kane.shw (1231)|29.2.2008 19:25
[QUOTE=Intri;95623]To je pro notebooky téhle kategorie celkem běžné, na USB portech se u notebooků bohužel dost šetří. Víc než tři porty za tyto peníze nejspíš nenajde.[/QUOTE]

najde :D tak toshiba je má :thumb
...teda dle popisu :)
boboco (1987)|29.2.2008 19:26
Teď už si vážně nevybavuju jestli ten HP má jen 2 nebo 3 USB porty. V paměti mi utkvěl jen pefektně zpracovaný touchpad včetně rolovacího pásu - porovnám-li s Toshibou, ta má lepší IGP (GMA X3100), 3 USB porty a asi nejlepší zvuk integrovaných reproduktorů (uvážím-li notebooky podobné cenové třídy), který jsem kdy slyšel:).
pepecz (7)|29.2.2008 19:45
Diky za nazory.
Stale mi ten HP prijde lepsi. FSB 533 x 667, L2 cache. Ramka snad bude obsazen jen jeden slot u hp..?? Ty usb porty, no co se da delat. Ale asi lepsi nez acer.? :)
Intri (3490)|29.2.2008 19:46
[quote=kane.shw;95626]najde :D tak toshiba je má :thumb
...teda dle popisu :)[/quote]

Podle popisu má 3.:-)
pepecz (7)|29.2.2008 20:43
Jeste par otazecek: HP ma kvalitni provedeni, a nekolikrat sem tu cetl link z lan-shopu, ma s nim nekdo zkusenosti? Ma pekne ceny, ale nevim jakou ma kvalitu sluzeb..

Diky
pepecz (7)|1.3.2008 15:17
Sem kouknul na par net obchdu a nales sem jeste toto : http://www.lan-shop.cz/notebooky/fujitsu-siemens/52961

Co na nej rikate?
boboco (1987)|1.3.2008 15:24
Co se týče výbavy - za ty peníze opravdu vypadá dobře, nemám s ním ale žádnou zkušenost. Sám mám FSC Esprimo U9200 (12,1") a jsem spokojen - možná bych ho zkusil.
pepecz (7)|1.3.2008 15:31
Diky za radu nemam zadne zkusenosti s notasema. Tak nejak nevim na co koukat.. Jaka ze znacek je lepsi?? HP, FS. IBM je asi nej, ale pro me asi uz moc vysoka cena..:( Co procaky u HP a FS, grafika?
kane.shw (1231)|3.3.2008 20:29
[QUOTE=pepecz;95856]Diky za radu nemam zadne zkusenosti s notasema. Tak nejak nevim na co koukat.. Jaka ze znacek je lepsi?? HP, FS. IBM je asi nej, ale pro me asi uz moc vysoka cena..:( Co procaky u HP a FS, grafika?[/QUOTE]

Vybírání notebooku je kapku komplikovanější, než sestavování klasického stolního pc. U notebooku musíš mít daleko lépe promyšleno, co na něm budeš dělat a za jakých podmínek, protože rozšíření/vylepšení notebooku je mnohem složitější záležitost, než jen přikoupení karty jako u stolního pc, či koupení rychlejšího procesoru.

Obecně se dá říct, že kvalita/odolnost notebooku jde ruku v ruce s jeho cenou. Nejlepší značka? To je těžko říct. Osobně preferuji Asus, ale značky jako HP, FS, IBM Lenovo, Toshiba nejsou o nic horší ;) Když se vyhneš značkám jako Acer nebo Benq, tak snad nekoupíš špatně :D

Jinak "vnitřnosti" jsou vesměs stejné u všech - ale jen na první, laický pohled :( Dá se do toho celkem slušně zamotat :notsure
Drž se čipsetů Intel a jejich grafik a bude to v pohodě - zvláště u těch nejlevnějších modelů. Raději bych se vyhýbal čipsetům SiS, či Via - Intel je prostě Intel ;) U dražších modelů, nad 15.000Kč je pak celkem multimediálně našlápnutý čipset AMD M690G a Intel samozřejmě nezaostává.

Prostě u notebooku platí víc než kde jinde - dvakrát vybírej a jednou kupuj!

Obecně se o vhodnosti toho, či onoho modelu, nebo značky mluví těžko. Až budeš mít představu kolik do něj chceš dát peněz a na co přesně ho budeš (nebo bys chtěl) používat, tak tady na fóru založ nové téma a jistě ti tady rádi poradíme. Do té doby se o tom můžem jen bavit a to je do určité míry zcela zbytečné, jelikož ceny nb jsou velmi nestálé. Za měsíc můžeš mít za stejné peníze úplně jiný výkon ;)
maxcz (7)|9.4.2008 15:35
Koukni se na technet.cz. Je tam test notebooku do 14k.
tequilla (1015)|9.4.2008 15:56
[quote=maxcz;110227]Koukni se na technet.cz. Je tam test notebooku do 14k.[/quote]

Ovsem timto testem bych se neridil a neveril mu ani za mak!!! Kvalitu clanku na technetu obecne ponecham pro jistotu bez komentare. Jinak doslova souhlasim s nazorem kane.shw (tedy alespon s poslednim odstavcem)
pepecz (7)|30.4.2008 18:30
Diky za rady, nakonec sem si koupil Lenovo 3000, N200, 2330 procak (1,6 core duo), XPP, 1gb ram (dokoupil sem jeste 2).
Slape pekne, akorat ted se nejak peru s DVD, cte ukrutne pomalu (dle nero disc speed to jede prumerem na dvd 6.00x, doba pristupu uplny 289ms). Huci silene a napr film se seka. Bude muset asi na reklamaci.. :( :( :(

Nemate nekdo nejakou radu jak, cim, ci co otestovat, mrknout nastavit. ? (DMA je nastavene)