reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s disky K8N SLI nForce 4

KarelCZ (10)|17.9.2006 11:30
Dobrý den chtěl bych poradit kde se dá nastavit u desky MSI K8N SLI nForce 4 SATA II na SATA a kde se dá vypínat NCQ
wizaard (913)|17.9.2006 15:16
[QUOTE=KarelCZ]Dobrý den chtěl bych poradit kde se dá nastavit u desky MSI K8N SLI nForce 4 SATA II na SATA a kde se dá vypínat NCQ[/QUOTE]
Přepínání mezi SATA a SATA II není na desce (resp. v BIOSu), ale buď v jumperu na HDD nebo při automatické volbě dle možností desky a HDD (to je např. můj případ). Pokud je to jinak, opravte mě, ale hodně bych se divil, protože jsem to ještě neviděl. Dále - jak vypnout NCQ? Nevím, pokud to jde, tak nevím.
tequilla (1015)|27.9.2006 15:06
[QUOTE=wizaard]Přepínání mezi SATA a SATA II není na desce (resp. v BIOSu), ale buď v jumperu na HDD nebo při automatické volbě dle možností desky a HDD (to je např. můj případ). Pokud je to jinak, opravte mě, ale hodně bych se divil, protože jsem to ještě neviděl. Dále - jak vypnout NCQ? Nevím, pokud to jde, tak nevím.[/QUOTE]

Napr. u disku Hitachi je zmena SATA provadena softwarove pres jejich utilitku. Bud si vypalis image na CD nebo to kopnes na bootovaci disketu. Pokud se nepletu, slo tam vypnout i NCQ.