Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s dvoujádrem D930

Shiifu (5)|17.9.2006 12:58
Mám tento problém. Mám procesor Pentium D930 , základní deska Asus P5LD2 SE, Win XP Profesional. Všechny procesy mi běží pouze na jednom jádře, druhé se ani nehne. Winy ve správci zařízení sice detekují obě jádra ale zato ve správci úloh, (záložka výkon) je graf využití jen jednoho CPU (jádra).Bios detekuje taky obě jádra, nikde jsem ale nenašel, že by bylo 2. jádro zakázané nebo tak něco. Ať spustím co chcu a kolik toho chcu pořád je zatížení jenom na 1. jádře. Poraďte někdo pls co by mohlo být špatně.
eraser (0)|23.9.2006 13:18
Máš aplikovaný SP2 na tie Windows XP professional?
Shiifu (5)|23.9.2006 20:01
Už sem ten problem vyřešil, ale dik za zájem.
tgfh (2985)|23.9.2006 20:11
A čím to bylo?
Shiifu (5)|23.9.2006 21:24
Windows mě nechtěl povolit, abych měl systém jako víceprocesorový. Na netu sem našel nějakej návod, jak ho k tomu donutit. Musel sem přejmenovat a přepsat pár knihoven v System32 a šlape to. Asi to bylo nějakou chybnou instalací nebo nevim.
eraser (0)|23.9.2006 23:02
Prípadne si mal pri inštalácii vypnuté druhé jadro. Ja som mal podobný problém v dávnej dobe príchodu WinXP, kedy som mal v BIOSe vypnuté ACPI...
m1709 (9)|29.9.2006 12:50
Jak jse ten problém projevoval??Mám tak stejný cpu
Shiifu (5)|29.9.2006 17:45
Projevoval se tak, že všechno co jsem pustil nebo nebo kolik jsem toho pustil, jelo jenom na 1 jádře. 2 vůbec nereagovalo. A taky ve Správci úloh byl jenom 1 graf využití CPU. Teď už jsou tam 2!
buky_shw (1)|30.12.2006 20:49
Ahoj, můžete mi prosím napsat jak na to, nebo poslat odkaz? zkoušel sem hledat a pořád nic. Mam taky D930 a ve správci zařízení vidím dva procesory. v položce počítač taky vidím víceprocesorový osobní počítač. ale kdyz si spustím správce úloh. tak mám zobrazené pouze jedno jádro. Diky
Shiifu (5)|30.12.2006 22:13
Dobrý den, myslím, že váš problém bude asi trošku odlišný. Píšete totiž, že máte ve správci zařízení - sekce počítač "víceprocesorový systém...". Já jsem tam tenkrát měl pouze jednoprocesorový systém... a nic dalšího na výběr. Návod, který jsem na netu našel udělal pouze to, že my systém převedl právě na víceprocesorový a to vy už máte, proto si myslím, že zde bude problém asi jinde. V každém případě, návod, který jsem tenkrát použil byl dost drastický, nebyl totiž napsán úplně správně a stalo se mi, že mi systém vůbec nenajel (ani ve stavu nouze). Jedinou záchranou bylo, že mám na počítači nainstalovaný ještě Win2000 a pomocí něj sem ze zálohy vrátil původní soubory. Pamatuju si, že se mi to povedlo asi až na 4. pokus.