Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: PayPal - zkušenosti a tipy

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Mno ... a máte někdo skušenosti s nakupováním na Ebay? Chtěl bych si tam něco koupit,ale první bych chtěl vědět skušenosti,jak to udělat atd. Popř. našel by se někdo ,kdo by šel do toho semnou a platil napůl poštovný ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Mno ... a máte někdo skušenosti s nakupováním na Ebay? Chtěl bych si tam něco koupit,ale první bych chtěl vědět skušenosti,jak to udělat atd. Popř. našel by se někdo ,kdo by šel do toho semnou a platil napůl poštovný ?
    Taky bych si tam něco vybral asi nové cpu,ale zkušenosti bohužel nemam..S tim poštovnym by to pořípadě šlo

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Na eBay nakupuju pomerne casto (za posledni mesic asi 7 transakci). Idealni je mit k tomu ucet na Paypal. Patri totiz pod eBay a mnoho obchodniku nenabizi ani jinou moznost platby. A v neposledni rade je dulezite nakupovat jen u obchdoniku s reputaci oscilujici kolem 100%.

Obyvatel SHW Avatar uživatele noegoncz
    Registrace
    Mar 2008

jj. na ebay.co.uk jsem již taky párkrát nakupoval. Jednou jsem si v Británii objednal orig.hru za slušné peníze, a posléze, když jsem si stěžoval,že mi hra nedošla ( a to jsem bydlel pár bloků od prodejce) jsem zjistil,že mi ji poslal na adresu v ČR ) jinak zkušenosti mám zatím vesměs dobré. (zatím jen tedy 7 nákupů .A přesně jak píše Tequilla, jen vybírat prodejce s 100% reputací...

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od noegoncz Zobrazit příspěvek
    ...A přesně jak píše Tequilla, jen vybírat prodejce s 100% reputací...
    A ani to ale neni bohuzel zarukou dobreho obchodu. Jeden prodejce mi neposlal nic (50$ v tahu) a zrusil ucet. Druhej poslal naprostej kram, jiny zbozi nez inzeroval (70$ v tahu - ale nechal jsem to plavat, protoze bych zaplatil postovne za reklamaci a ztratu tim akorat dale prohloubil - vyradil jsem se aspon v negativnim feedbacku).

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Moc se mi nelíbí, že PayPal má teď vlastně možnost vytáhnout mi z účtu neomezeně peněz. Ale to je vlastně stejný jako nechávat peníze v bance apod. Přesto bych to radši viděl řešené jinak.
    Ano, takto to funguje. Proto se k platbám často používají "důvěryhodní" zprostředkovatelé (v tomto případě PayPal), kteří omezují riziko zneužití.

Nejúčinnější ochranou je založit si na placení přes internet speciální kartu (nejlépe virtuální -> nelze ukrást) s patřičným limitem a pojištěním (+ nesdělovat identifikační údaje nedůvěryhodným stranám).

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Na eBay nakupuju pomerne casto (za posledni mesic asi 7 transakci). Idealni je mit k tomu ucet na Paypal. Patri totiz pod eBay a mnoho obchodniku nenabizi ani jinou moznost platby. A v neposledni rade je dulezite nakupovat jen u obchdoniku s reputaci oscilujici kolem 100%.
    A na kolik ti vychází pošta ? dejme tomu třeba Ipod,nebo grafika ... ZHRUBA
    Edit: sem asi debil,ale jaky je rozdíl mezi ebay.com a ebay.co.uk ?
    Naposledy upraveno uživatelem crasher.km: 21-04-2008 v 17:33

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    A na kolik ti vychází pošta ? dejme tomu třeba Ipod,nebo grafika ... ZHRUBA
    Edit: sem asi debil,ale jaky je rozdíl mezi ebay.com a ebay.co.uk ?
    Ja tam neobjednavam veci na komp, ale na auto. Velikosti a hmotnost balicku ale jsou srovnatelne s komponentama. Z US postovne zacina na 10$ a za veci z Hong Kongu jsem daval 40$ za postovne. Nejvic me stalo postovne z Nemecka, ale take to byl obrovskej balik s express dorucenim do dvou dnu (za 50E)...je to ale hodne individualni zalezitost a kazdej prodejce ma uvedeno, zda posila do Evropy a za kolik penez. Ebay.co.uk je lokalni britskej ebay, stejne jako v nemecku ebay.de (objedaval jsem ze vsech).

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Ja tam neobjednavam veci na komp, ale na auto. Velikosti a hmotnost balicku ale jsou srovnatelne s komponentama. Z US postovne ..........

Jo takhle Hej tak díky za rady kluci už sem se regnul na Paypal,tak jdu vesele nakupovat

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Našel jsem si jednoho obchodníka, který nabízí věci za eura, dolary a libry. Díky kurzovním rozdílům mi vychází nejvýhodněji libry, potom dolary (rozdíl asi 40 Kč) a nakonec eura. Ovšem při platbě přes paypal by se provedla konverze nejdřív na dolary a až potom na libry, bude i potom výhodné nakupovat v librách?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od a8nr Zobrazit příspěvek
    Našel jsem si jednoho obchodníka, který nabízí věci za eura, dolary a libry. Díky kurzovním rozdílům mi vychází nejvýhodněji libry, potom dolary (rozdíl asi 40 Kč) a nakonec eura. Ovšem při platbě přes paypal by se provedla konverze nejdřív na dolary a až potom na libry, bude i potom výhodné nakupovat v librách?
    Odpovím si sám, nakonec jsem asi 1,5$ ušetřil.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Windows 8: Windows 8 - názory, zkušenosti, tipy, triky
    Od r34ktor v sekci OS Windows
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 23-10-2014, 12:58
  2. Windows 7: Tipy & Triky
    Od kevin00 v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-10-2010, 18:09
  3. Paypal bez bankoveho učtu
    Od Error666 v sekci Volná témata
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-04-2010, 20:43
  4. Chlazení grafik: Accelero Xtreme GTX280-zkušenosti,rady,tipy..
    Od prysk v sekci Chlazení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-04-2009, 12:37
  5. Pozor na falešný email od paypal
    Od AlbiDC v sekci Antiviry a bezpečnost
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-03-2009, 18:40