Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaké chlazení komponent počítače preferujete

Hlasujících
75. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Vzduchové, které pochází od renomovaných výrobců

57 76.00%
  • Vzduchové, které vzniká v teple domácí dílničky

11 14.67%
  • Vodní, které pochází od renomovaných výrobců

3 4.00%
  • Vodní, které vzniká v teple domácí dílničky

4 5.33%
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: Jaké chlazení komponent počítače preferujete?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Jednoduchá otázka i diskuze
    Doba, výkony i náročnost uživatelů pokročila, vzduchové i vodní chlazení stále postupuje vpřed ve vývoji a už jsme si zvykli na známé firmy zabívající se tímto odvětvím. Na druhou stranu existuje i množsví uživatelů/kutilů, kteří své chlazení, ať už to vodní, či vzduchové, přenechávají jen své fantazii, zkušenostem a manuální zručnosti.

A co vy? Jaký na to máte názor, zkušenosti, námitky, otázky, pochyby? Váhate nad tím, či oným způsobem chlazení? Chcete tyto různé způsoby zase trochu víc prozkoumat? Nebo si o tom jen rádi počtete?

Pak jsem zvědav na příspěvky...
    Předem za ně děkuji
    Naposledy upraveno uživatelem kane.shw: 10-03-2008 v 02:02
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Hlasoval jsem pro vzduch doma, i když je to takový mix. Moje komponenty (a vubec většina šrotu co se mi doma válí) nemaj velkou spotřebu, takže používám vzduchové chlazení a občas upravim/předělám chladič jak je potřeba. (např CPU chladič na VGA a podobně)

Ale takovej SonicTower bych doma na koleně neudělal, takže něco je asi potřeba koupit.

Podle sekce je mi jasny ze jde hlavne o vodniky, ale s tema nemam zadny zkusenosti..
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 10-03-2008 v 03:00

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

Tak je pravda, že osobně bych si troufl, tak maximálně na nějaké to vzduchové chlazení nebo jeho úpravu

Ale když procházím různá fóra a samozřejmě i gúgl , tak objevuju na první pohled velmi schopné človíčky s precizně zpracovanými vodními bloky. Práce je to moc hezká - radost pohledět

Peru se tudíž s otázkou, zda-li dát takovému "kutilskému" vodnímu chlazení šanci se všemi riziky i výhodami, které to přináší. Nebo jestli se mám spolehnout na renomované a zárukou podložené vodníky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Neco mam kupovane a neco vlastni kostrukce.

Treba ted delam top na DDC. Alphacool me nevyhovoval (nevesel by se) a nic jineho u nas na trhu nebylo. Ted zmizel Alphacool a nahradil ho jednodusi top od EK ale za podobnou cenu. Muj top je podobny tomu od EK ale vyjde skoro na plovinu.

Blok jsem si taky kreslil. Maly (45*45*12), prumerne vykonny a snadny na vyrobu. Nakonec k jeho vyrobe nedoslo. Slo o princip z Apogge.

Ted hledam expanzku ktera by mi vyhovovala. Nouzovka z vodovodni trubky neni ideal a v nabidce neni nic co by me plne uspokojilo.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Příznivcem vodníků nejsem, podle mě není problém uchladit bežné PC tiše jen vzduchem. Hlavně jde o to, že vzduchové chlazení je v podstatě bezúdržbové. Ale je to jen můj názor který nikomu nevnucuju, pokud chce někdo trhat OC rekordy, nebo ho to prostě baví, proč ne.
    U vodníku vidím nevýhodu v tom, že když bych chtěl chladit PC opravdu jen vodou bez žádného větráku, bude jeho stavba dost náročná, protože se musí chladit i disky, mosfety (na MB i grafice), zdroj .... takže buď na všechno bloky nebo nějaké upravené pasivy a přizpůsobit case tak, aby se využilo přirozeného proudění k chlazení komponent. Na co mi bude vodník na CPU a GPU, když mám v PC stejně větrák ve zdroji, před diskem ....
    Taky je třeba vzít v úvahu, že dnešní procesory jsou stále chladnější, u grafik je to horší ale jisté zlepšení tu je, takže je možné je chladit téměř čistě pasivně (v idle rozhodně). To v době P4 a Athlonů XP moc nešlo. Navíc použití heatpipe taky posunulo možnosti vzduchového chlazení trochu dál ( v podstatě je HP takový malý vodník, jen okruh probíhá v jedné trubce, blok na CPU tam je, radiátor taky, místo čerpadla se využívají fyzikální vlastnosti kapaliny).

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Taky vidim vodnika jako takovy tuning, neco jako u aut. Proste nekdo si rad s PC hraje a tak se do toho pusti. V dnesni dobe se diky konstrukcim chladicu da i hodne pretaktovany PC uchladit vzduchem a navic tise, takze voda rozhodne neni pro domaci kompy nutnost, jen zaliba a konicek. Samozrejme ze s vodou se da dosahnout vyssiho OC, ale urcite ta prace a investice za nejakych 200MHz nebo 0,338s v 1M SuperPI navic nestoji....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ja spis vidim ze vzduchu dochazi dech. Jinak by nevznikali takove silenosti jako je Scythe Orochi a dalsi. Dnesni CPU nehrejou min nez ty predesle. Datacentra Nvidie a Intelu se uz chladej vodou. Vzduch nestihal.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Woyta Zobrazit příspěvek
    Ja spis vidim ze vzduchu dochazi dech. Jinak by nevznikali takove silenosti jako je Scythe Orochi a dalsi. Dnesni CPU nehrejou min nez ty predesle. Datacentra Nvidie a Intelu se uz chladej vodou. Vzduch nestihal.
    S tím nesouhlasím. Orochi a podobné hrůzy vznikají, ale to neznamená že jsou potřeba, je to jen důsledek přirozeného vývoje. Dřív se moc chlazení neřešilo (doby duronů a P3 - bylo tu pár firem co se tím zabývalo, třeba Titan). Dnes je na trhu spousta firem, které se zaměřují výhradně na chlazení, je větší konkurence, proto se musí vymýšlet pořád něco nového, aby si každ firma utrhla svůj kus z koláče. A někdy z toho vznikají takové věci jako Orochi. A s tou spotřebou - kdy naposled jsi viděl u desktop procesoru spotřebu 35 W (Athlon 64 EE)? Snad u P3 Coppermine. Vždyť se jen podívej na BOX chladič u P4 a C2D - a to ten druhý jmenovaný je o poznání tišší ....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Asi nevis ze C2D s boxem v nekterych pripadech dosahuje teploty az 85st. To ze ma EE malou spotrebu je pekny ale ne vsechny CPU jsou EE. A rozdovadeny Quatro neni sranda uchladit. Nemuzes brat vsechna CPU podle toho co mas doma.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Woyta Zobrazit příspěvek
    Asi nevis ze C2D s boxem v nekterych pripadech dosahuje teploty az 85st. To ze ma EE malou spotrebu je pekny ale ne vsechny CPU jsou EE. A rozdovadeny Quatro neni sranda uchladit. Nemuzes brat vsechna CPU podle toho co mas doma.
    pretoceny nad 3GHz nebo s dratem namotanym ve vetraku mozna... v normalne vetane bedne se spravne nasazenym chladicem BOX bohate staci do 50-60 stupnu...

E21x0 na 2,5GHz neni problem zvladat freezerem pasivne (v dobre vetrane bedne)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

A snizenym napetim.

Obyvatel SHW Avatar uživatele ...No...Name...
    Registrace
    Aug 2007

Já na stole nemam žádné dělo,takže chladím vzduchem...Někdy něco pokutím,jidny zas jen koupím...Ale teď mi přijde X2 tak budu muset chlazení trochu upravit...takže mi v hlavě zvnikl úplně uchylně geniální nápad předělání bočnice...A co se týče vodníků...pro mě by to byla zbytečnost,takže to beru,jak už někdo říkal,jako takový tuning...

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

chladim obycejnym vzduchem, u cpucka takovety kraviny jako windtunnel snazim se chladit efektne, efektivne a tise

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

ak to veľmi netopí tak heatpipes a Al + Cu pasívy + klasika OUT v zdroji...
    prípadne ešte oneIN na nízkych ot. ktorý fúka priamo na NB RAM CPU SB

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Preferuju chlazení vzduchem, vodníci jsou přeci jenom trochu dražší a pro většinu lidí naprosto zbyteční...
    není nad pořádný kus železa

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chlazení skříně a komponent
    Od mauficek v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-01-2012, 21:19
  2. Jaké by měly být hádanky komponent?
    Od Karel Polívka v sekci Laboratoř SHW
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 12-05-2008, 22:05