reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladiče CPU

Zoidik (1405)|10.3.2008 11:54
Zdravím pánové. Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s připevnění chladičů pro CPU intel na patici 775 Když jsem doma pripevňoval chladič, tak mi trvalo asi 20 minut, než jsem ho pořádně uchytil, jelikož ty plastové zobáčky co na něm jsou tak se mi rozšklebily. Ted mi drží jenom na třech... Při přemisťování PC se mi již několirktá stalo, že jsem s PC pohl a chladič mi tak tak držel. Je chyba v chladiči, nebo v instalátorovi?
Maximus12 (763)|10.3.2008 12:26
Ze záčátku jsem trošku problémy měl, někdy mě tam ty nožky nedrželi resp. ne všecky se tam na poprvně zacvakli, občas mě vždy nějaká vyklouzla a pachtil sem se s tím trochu ze začátku, ale chtělo to jen trochu cviku a pak sem to měl během chvilky už přidělané a bez problému a v poslední době už je to bez problémů.
mech13 (5526)|10.3.2008 13:29
chce to trochu cviku a prijit na to spravny lupnuti ktery uz je konecny a drzi to nafest;)
johny__g (6387)|10.3.2008 14:08
Nejlepší je to po zacvaknutí zkontrolovat z druhé strany desky, pokud to teda neděláš na desce co už je namontovaná. Pokud ano, ujisti se že pod deskou máš dost místa abys tam ty kolíčky zatlačil.
elpsycho (1602)|10.3.2008 14:31
Osobně bych přivítal místo těchhle zacvakávacích systémů, které mají ušetřit čas a pár korun za kov, aby to bylo defaultně na šroubky montované do backplate - třeba přímo integrované na desce. Se šroubkama byste přesně zregulovali přítlak. Takhle narazíte na kombinaci patice/chladič z opačného spektra výrobní tolerance a pak s napětím sledujete jak se deska při nasazování půl centimetru prohýbá nebo naopak že nožičky zapadly skoro samy a tower chladič má vůli cetimetr do všech stran. Ale pořád je S775/AM2 zlaté proti socketu A, kde při každé manipulaci s chladičem hrozila procesoru smrt.