Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Zachytávání DVB-T a jeho úpravy

20.3.2008 09:24
snehulak2006Můj dotaz se týká zachytávání a následného vystříhávání přesahů a reklam pozemního digitálního vysílání.Interní karta Winfast DTV 2000H uloží vybraný program (stream MPEG 2) do HDD bez jakýchkoliv převodů,tedy bezeztrátově.Získám soubor .MPG, který importuji do střihového programu Ulead videostudio 9 nebo Ulead Movie Factory 4 (dodané k Winfastu ). V tomto programu např.zjistím vlastnosti: rozlišení 720x576, 25 frps, var.bit rate max 8000kbps,zvuk MPEG Audio 192 kbps.....) - podle TV stanice.Z pořadu odříznu reklamy, přesahy a dám uložení do složky se stejnými vlastnostmi ( viz výše ). Dotaz zní: Jak je možné, že toto ukládání ( renderování ) probíhá téměř v reálném čase ( podotýkám měsíc staré PC,Intel Core Duo,2 G RAM.....)Když program nahraji na virtuální disk funkcí Direct Burn a upravím ve Shrinku, tak je uložení rychlejší než vítr ( asi 20 x ).Nebo v DVD rekordéru Panasonic ( DMR 55 – 4 roky starý ) odstraňuji reklamy na disku DVD-RAM funkcí Partial Erase a je to hotovo za tři sekundy.
11.2.2009 07:16
snehulak2006Tak jsem zjistil, čím je to způsobeno. Je to tím, že záznamy z DVB-T karty v počítači mají v hlavičce GOP většinou uvedeno 15 Mbit/s ( i když reálný datový tok je asi 3 až 4 Mbit/s ), což ale nevyhovuje DVD specifikaci - tam je max.9,8 Mbit/s. Pokud přepíšu hlavičku GOP např. v programu DVDPatcher ( freeware ), tak potom při ukládání střihový program MPEG-2 soubory nepřepočítává ( tím zachovává původní kvalitu ) a ukládání sestříhaného filmu probíhá velmi rychle. Nemnoho záznamů je také s delšímy GOP ( je možno se podívat v freeware programu GSpot ) - tam DVD specifikace předepisuje max.15 ( obvykle 12 ), ale změnu velikosti GOP je nutno provést např.v MPEG Video Wizard DVD - nástroj GOP Fixer - ale to už není freeware.
11.2.2009 08:38
EditorPOTak to je potom problem tej karty, nemas zle nakonfigurovane parametre ukladania zaznamu?
12.2.2009 09:53
snehulak2006Nakonfigurování je v pořádku. Já jsem si na svůj dotaz po čase odpověděl sám kdyby to taky třeba někoho zajímalo, přišel jsem na to čím to je. Tu hodnotu 15 Mbit/s tam dává asi provozovatel vysílání, většinou je tam 15 Mbit/s, velmi zřídka třeba 6,5 Mbit/s ( aniž bych sahal na konfiguraci karty ). Teď jsem pořídil externí set top box s USB ( nahrává na flash disk do souboru .mpg ) a je tam taky pořád 15 Mbit/s ( tam ani žádnou konfiguraci dělat nemůžeš, je to "krabice" k televizi, ne k PC ). Po změně hodnoty ( viz výše ) v tom DVD Patcheru už to ukládání po vystříhání běží velice rychle ( klidně 20x ).