Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s DVD

malickej (1)|23.3.2008 14:10
Mám takový, ale dost zásadní proble. Mám notebook asus A6R: dvd-ram mashita uj-841s.
Pracuje bez problému. Výpálená cd, original cd, original dvd bezproblému přečte, vsunu-li do zařízení jakékoli vypálené dvd tak apsoutně nic nenáčte. co maám dělat.
kane.shw (1231)|23.3.2008 14:24
Třeba odchází laser, na DVD jsou stopy jemnější a třeba už a to laser prostě nestačí :notsure Lisovaná originální DVD mají stopy kvalitnější, tam to zřejmě ještě stíhá.
Mám doma podobný problém, stará DVDRW mechanika vůbec neřeší DVDčka, čte pouze CD :( (a ano, mám zjištěno, že je to opravdu DVD-RW ;))

Zkus mechaniku vyčistit. Nevím jestli nekomu pomohla nějaká ta čistící média, třeba se někdo ozve. Případně ji rozebrat a vyčistit čočku (ale to bys musel být dost kutil ;)). Můžeš taky zkusit nahrát nový firmware (ale to už je spíše takové stéblo pro tonoucího).

NB máš od začátku nový ty, nebo jsi ho od někoho koupil?
Libor A. (53)|23.3.2008 14:41
Osobně nedoporučuji rozebírat mechaniku a čistit čočku. Šance, že si rozhodíš mechaniku ještě víc než je je dle mého soudu větší než že si pomůžeš. Pokud se do toho přeci jen pustíš tak pamatuj že jde jemnou "hodinářskou" práci.
matyyy (2527)|23.3.2008 14:51
ihmo tohle je vlastnost tehle mechanik MatsuSHITa zkus vycistit cocku (osobne sem ji cistil obyc lihem( podle fora na cdrhard to neni idealni ale mechanika je stejne k nicemu) a fungovalo to obcas asi mesic, cistici medium zadny uspech)