Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita Kingston s zepellin

grapherX (888)|24.3.2008 16:55
čau chci si koupit new ram . Nejsu naročnej uživatel takže mi stačí obyč. značka. ANejlepe zepelin. Ale chtěl bych se zeptat . Nebudou dělat problém ram Kingston 1GB 667MHz(tuto mám již v PC) s Zepelin 2Gb 800MHz. Nebudu je zapojovat do dual chanel. Jde mi oto aby nedělali mezi sebou problémy. Díky moc.
kane.shw (1231)|24.3.2008 17:04
Ce ce ce, VIA čipset ;) Fungovat by to mělo, dal bych tomu tak 99%, že ano, ale pro jistotu se případně domluv s p(r)odavačem, jestli to budeš brát v obchodě, pokud to budeš brát přes e-shop, tak to můžeš do 14dní vrátit ;)
Ale mělo by to fungovat - jen blbou náhodou by to dělalo problémy, pak bys ještě zkusil nahrát nejnovější BIOS ;)
grapherX (888)|24.3.2008 17:09
Jj . Díky. To jsem potřeboval slyšet. Vím že můj Chipset není nej , ale snad to zvládne. Budu to brát přez e-shop softcom.cz . Snad kdybi to nefungovalo by nedělali problémy. Díky
Pavel Boček (4169)|29.3.2008 20:29
A není to zbytečné plýtvání výkonem ? Podle mě by se ti mnohem víc vyplatilo koupit A-DATA do dualu za nějakých devět stovek a tohoto se zbavit...ty A-DATA můžeš ještě přetaktovat na 900 MHz...nebo i tak, získáš dost výkonu navíc. Dokud to stojí pakatel, tak se vyplatí přejít na něco lepšího, až se začnou kupovat DDR3, tak pak by to stálo moc, ale teď :notsure
grapherX (888)|4.4.2008 15:11
Chtěl sem koupit něco lepšího ale nemam ještě tolik peněz. ( 15let bez brigady jen na 200kč mesicne není moc.) Tak jsem si koupil tu zeppelin. Kompatibilita bezproblemu. Vše mezi pametmi jelo. Ale když tam dam obě ram tak se mě vypne int. zvukovka. Zkoušel jsem to aji prohodit ty ram. A nepomohlo. Když dam samotnou 1gb vše vpohodě. Když dám 2Gb taky v pohodě. Alek dyž dám aby byli obě ram tak se mi vypne zvukovka. Čím to může být. Je to na straně chipu( Via) . Ikdyž ma deska zvladnout 4GBram . Nebo mam nekde blbe nastaveny bios? Dík tza odpovědi.
kane.shw (1231)|4.4.2008 17:12
A zkoušel jsi ten BIOS aktualizovat na nejnovější verzi, jak jsem ti radil už prve?
Ale udělej si pro jistotu zálohu toho tvého nynějšího BIOSu! ;)

Na druhou stranu bych se v tom možná moc nehrabal :notsure - přece jenom VIA :(.
Tu gigovku prodej a tak se ti cena těch zeppelínů ještě sníží :thumb
2GB je víc než dost... ;)
grapherX (888)|4.4.2008 17:59
A není to trochu moc velkej risk nahrát novej BIOS. Jak se to vůbec dělá?

Tu 1GB ram si rozhodně necham kdybi se mi stalo něco s tou 2gb a nebo by ji někdo potřeboval...
grapherX (888)|4.4.2008 19:26
Tak jsem zkusil nahrat novy bios , který jsem nalezl na stránkách vyrobce . A vůbec to nepomohlo. Neví někdo co stím?