Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook bez her

klomr (6)|24.3.2008 22:25
Chci koupit nový notebook do 15 tis., nemůžu se v tom vůbec orientovat jsem jen uživatel. Potřebuji jej na klasiku filmy,mp3,kancelářina, hry hrát nebudu. Ještě by to mělo mít Bluetooth,infra,baterku dobrou a lehký.Poradí někdo?
mech13 (5526)|24.3.2008 22:28
infra dnes uz mozna bude trochu problem, ale za par kil sezenes USB dongle

dival ses na FSC 12''?

nebo radsi neco vetsiho?
johny__g (6387)|24.3.2008 22:59
Jak ho budeš používat? Časté přenášení, práce venku, nebo jen bude stát na stole? Za 15 litrů nečekej zázraky jako 4 hodiny výdrž nebo váha 2 kila.

Trochu nad limit, ale solidní značka:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tenhle je levnější, parametry podobné, značka zatím neověřená ale nemuselo by to být nejhorší. Ale je bez OS!

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Maximus12 (763)|24.3.2008 23:14
Tak napřiklad tento je za ty prachy docela slušnej :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
klomr (6)|25.3.2008 17:53
No takže změna cena je do 17 tis. Kč a budu jej právě nosit jak ven , tak doma, takže pojede tak půl napůl ze sítě a baterky.
johny__g (6387)|25.3.2008 18:01
[QUOTE=Maximus12;104256]Tak napřiklad tento je za ty prachy docela slušnej :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Tak ten je naprosto nevhodný pro provoz na baterie. Za prvé má v sobě desktopový procesor, ketrý bude žrát víc, za druhé ta grafika, kterou na nic nevyužije (hry nebudou), si taky něco vezme - pro delší výdrž je lepší integrovaná.
Razi3L (612)|25.3.2008 19:14
[QUOTE=klomr;104480]No takže změna cena je do 17 tis. Kč a budu jej právě nosit jak ven , tak doma, takže pojede tak půl napůl ze sítě a baterky.[/QUOTE]

a co treba tenhle?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
sice je bez OS, ale mobilita i vydrz je hodne solidni
a nebo tyhle FS maji super vydrz (pisou az 4h), ale maji uz trochu vetsi rozmer a maji i OS:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
klomr (6)|26.3.2008 17:30
Proč jen Lenovo,ne třeba HP,nebo MSI? Mám ještě tak dva týdny než jej koupím, tak jsem zvědavý k čemu nakonec dojdu.
kane.shw (1231)|26.3.2008 18:22
MSI bych osobně nebral, jestli je to u nich s NB stejné jako se základními deskami, tak bych se jim raději vyhnul (nekamenujte mě ;))

Jinak myslím, že většina zdejších poradníků;) (samo včetně mě) vybírá hlavně podle výbavy, značky, cpu, zkušeností a podle toho, co jsi napsal ve způsobu použití.

Např. mně uvízla v oku tahle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - no není k sežrání :inlove , krom toho tvého infra má snad vše, co požaduješ :notsure
Ještě bych k tomu vzal rovnou dvě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], případně levnější (s nižší frekvencí) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

S těmi paměťmi už jsme hodně za 17 tisíci, takže bych ze začátku bez nich vydržel... ale ne dlouho! ;)
Razi3L (612)|26.3.2008 18:35
[QUOTE=kane.shw;104908]MSI bych osobně nebral, jestli je to u nich s NB stejné jako se základními deskami, tak bych se jim raději vyhnul (nekamenujte mě ;))[/QUOTE]

prave co jsem cetl v diskuzich, tak notebooky od MSI si celkem chvalej, ale zalezi i na typu šasi. Rozhodne, nez bych si to koupil, tak bych si nasel nekoho, kdo ten typ ma a trochu s nim podebatoval ;)
RHBambus (155)|28.3.2008 22:08
ty jo jako fakt, nemělo by se tu dát velkým nápisem "před založením tématu si pročtěte ostatní thready!!!"

jako tohle se tu fakt řeší pořád... Jinak nebojte se MSIček sou dobrý...
klomr (6)|29.3.2008 17:11
[QUOTE=RHBambus;105691]ty jo jako fakt, nemělo by se tu dát velkým nápisem "před založením tématu si pročtěte ostatní thready!!!"

jako tohle se tu fakt řeší pořád... Jinak nebojte se MSIček sou dobrý...[/QUOTE]

Ať je fór , kolik chce, ne? Je to jak s babami, na každé najdeš něco jiného. Dyť je to jedno, nebo jseš tak naivní, že bys s jednou babou taky vydržel celý život a už žádnou jinou neměl?
klomr (6)|29.3.2008 17:14
Pokud budu teda využívat notebook napůl v terénu a napůl doma, jakou by jste doporučili úhlopříčku? I když ty notebooky s menší úhlopříčkou vycházejí pěkně draho. Dík za odpověď komukoliv, i třeba tomu Bambusovi.
Intri (3490)|29.3.2008 17:48
Jestli napůl v terénu a napůl doma, doporučil bych ti klidně těch 15". Záleží na tom, jak velká je polovina... Jestli se s ním budeš měsíc někde tahat a měsíc s ním dělat doma, chtělo by to fakt raději ten menší.
kane.shw (1231)|29.3.2008 18:47
Do menšího notebooku bych šel jedině, kdyby jsi byl opravdu náročný na mobilitu - časté přenášení, tam to oceníš nejvíce. Teď se nebavím o 14", ale spíše o 12", případně 13" ;)
A to už je za těch tvých 15.000CZK trochu problém :notsure
Mj. píšeš, že chceš koukat i na filmy, tudíž bych raději zůstal u standardu 15"... 17" je už spíše nb převozný, než přenosný ;)

:D jak to tak čtu, tak jsem to spíš zrekapituloval, než poradil... sorry :)
ICEBOSS (3435)|2.4.2008 11:06
[quote=johny__g;104250]

Trochu nad limit, ale solidní značka:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[/quote]
tohle by byla i moje volba za tyhle penize.
klomr (6)|4.4.2008 22:50
To poslední Lenovo vypadá dobře, jen jsem se nedočetl, jakou má výdrž baterie.
Ještě jeden dotaz, existuje spojení mezi nějakým notebookem a televizí v bezdrátovém připojení a jaká značka?
Mám totiž starší noťas s S-video a asi 7 metrovým kabelem a chtěl bych to nějak vyrušit. Ale to by asi bylo i víc nákladné, že?
johny__g (6387)|4.4.2008 23:01
Ne, tohle opravdu zatím neexistuje. Výdrž Lenova s šestičlánkovou baterií odhaduju 2 - 3 hodiny , někde se dá najít i hodnota 5 hodin, to ale je asi s větší baterií.
kane.shw (1231)|5.4.2008 09:27
A co tenhle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :inlove
Co jsem tak letmo přelítnul konfiguraci, tak N200 má na touchpad, FireWire, webkameru a nějakou tu čtečku otisků prstů, ale jen 2x512MB ramek (= dokoupit rovnou 2x2GB :thumb).
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] má trackpoint (což každému vyhovovat nemusí :notsure) a nemá FireWire ani webovku. Ale zase má 2x1024MB ramek.

Pokud Lenovo, tak ta N200 se mi vůbec nezdá špatná... Co vaše názory?
johny__g (6387)|5.4.2008 09:40
Dobrý postřeh, já si toho chybějícího touchpadu nevšiml. Tak nějak jsem myslel že od řady T4x už je mají všechny. Ti číňani už neví kde šetřit :hmm.
Rozdíl N200 vs R61e bohužel nevím, na vlastní ruce jsem si ochytal jen vyšší "T" modely. N200 by měl být levný notebook pro méně náročné uživatele, ovšem cena je podezřele podobná s R61e, tak nevím.