Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zaheslovaný BIOS

david158 (4)|26.3.2008 12:42
Zdravím, potřeboval bych posím poradit, jak se v notebooku Acer aspire 4520 dostanu do BIOSU když je zaheslovaný..koupil jsem ho přes inzerát a nemohu bootovat..jde bios nejak vyresetovat hardwarově?
Intri (3490)|26.3.2008 12:46
Pokud se dostaneš odstraněním všech možných krytů k baterii, která udržuje nastavení BIOSu ( malá knoflíkovka ), pak stačí ji na pár minut vytáhnout. Všechna nastavení, včetně hesla, se vyresetují. Jen se ujisti, že notebook nemá žádný zdroj energie ( kabel ani baterii ).
mech13 (5526)|26.3.2008 12:47
hardwarove vyresetovat jde, problem je ze se musi najit kde:(

pokud je v zruce, moc bych do toho nevrtal, jestli to chces risknout tak rozebrat a hledat malou knoflikovou baterku - odpojit ji (samozdrejme mit vyple trafo a vytahlou "velkou" baterku)

pozor at neco nepolames, NB byvaji dost sileny skladacky a nekdy prijit na to co a kdy a jak:stupid
david158 (4)|26.3.2008 13:07
nekde jsem zase našel že baterkou heslo nesmáznu, že je to uložený ve flash tak nevim..je to jediná možnost?
mech13 (5526)|26.3.2008 13:14
to by se ti pak nepodarilo bios smazat ani na vetsine dnesnich desek... melo by to jit. jina moznost je najit jumper na smazani, nebo najit na netu univerzalni heslo
david158 (4)|26.3.2008 13:22
to taky existuje nejaký univerzální heslo?
..o tom jsem jeste neslysel..nemas odkaz prosim?..
Intri (3490)|26.3.2008 14:06
Nemyslím, že univerzální heslo ( jestli nějaké je, taky jsem o něm ještě neslyšel ) bude někde volně přístupné na netu. Kdyby bylo, postrádalo by zaheslování BIOSu význam - stačilo by znát univerzální heslo a konec srandy.

Spíš mě napadlo, jestli by nepomohl flash BIOSu, ale 1) nikdy jsem takhle odstranit heslo nezkoušel a 2) si myslím, že to fungovat nebude, protože si BIOS uchovává své nastavení i po přeflashování.

Máš k tomu notebooku nějaké papíry? Jestli jo, můžeš si koupit někde v železářství ocelové nervy a pokusit se situaci vyřešit se servisem. Servis asi bude chtít vidět nějaký doklad o koupi nebo nějaký papír, ze kterého pozná, že jsi te notebook neukradl a že se nesnažíš obejít jeho ochrany neoprávněně.
mech13 (5526)|26.3.2008 14:27
univerzalni hesla prave existuji. jen se lisi pro ruzne vyroce biosu a tak...

http://www.google.cz/search?hl=cs&rls=com.microsoft%3Acs&q=award+bios+universal+password&btnG=Hledat&lr=
kevin00 (10238)|3.4.2008 19:32
Tak s tímto jsem se již také setkal. Pro Award se mi osvědčily tyto hesla: alfarome, sky-fox, hlt, ser, AWARD_SW, AWARD?SW a pro AMI - AMI, AMI_SW, AMI!SW a AMI?SW
Styryx (351)|4.4.2008 10:27
[QUOTE=Intri;104812]Spíš mě napadlo, jestli by nepomohl flash BIOSu, ale 1) nikdy jsem takhle odstranit heslo nezkoušel a 2) si myslím, že to fungovat nebude, protože si BIOS uchovává své nastavení i po přeflashování.[/QUOTE]

No ale šlo by při flashování možná udělat zároveň reset biosu ne?