reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

omezení přístupu na internet

haniccka (77)|1.4.2008 12:58
Zdravím, prosím doporučte mi nějaký program, který by omezil přístup uživatele v určitém časovém úseku na internet. Konkrétně potřebuju, aby uživatel mohl na internet pouze od 6 hodin ráno do tří odpoledne. Po této době by byl net blokován zase až do rána. Nejlépe program zdarma nebo jestli existuje třeba nějaké nastavení přímo v OS nebo v IE.
předem díky Hanka
husky14 (4214)|1.4.2008 13:25
No u externího softu bude asi možný, že ho každej user dokáže sestřelit, takže bych to spíš zkusil přímo přes nastavení zabezpečení winů nebo to zkusit řešit přes víc uživatelských účtů, jestli tam nějaký možnosti nejsou (nevím, nepoužívám)....

Nebo nepoužíváš třeba jinej firewall, kterej by taky moh umět víc než klasika win FW?
johny__g (6387)|1.4.2008 14:14
Něco jako tohle nebo tohle? Obojí tedy není zdarma, ale pokud se to má používat v nějaké firmě tak nebude zadarmo nic, free programy jsou většinou free jen pro nekomerční použití.

Ještě mě napadlo, pokud se uživatel hlásí do počítače v doméně, přes svůj účet v Active Directory, tak tam lze jednoduše nastavit Logon Hours. Nevím jestli to jde i u lokálního účtu, to jsem nikdy nezkoušel.
haniccka (77)|1.4.2008 15:40
bohužel používám jen klasiku, ale zkusím se zeptat správce serveru, jestli by to mohl nějak ošéfovat. uživatelé bohužel mají abych tak řekla abnormálně jednoduchá hesla, :( takže přes to to asi nepůjde..
pas!k (3765)|1.4.2008 16:52
Umi to napriklad kerio winroute firewall .. ovsem zadarmo neni ale poptej se spravce treba ho tam mate .. to je jen strelba .. ale pokud tam mate nejakou domenu nebo neco je to mozne .. v nem se pak da dle ip adres nebo pres ucty ktere jsou provazane s active directory nastavit lecos..