reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

aktualizace ovladace

lupenn (8)|2.4.2008 04:17
Ahoj.Mam dotaz.Mel jsem v PC na chvili(nez bude na skladu),gf8600...a ted mi tam dali radeon od fy.club 3850-512mb.Samozrejme ovladace dali ale chtel bych je aktualizovat novyma:)Nemam s tim moc zkusenosti.Tak bych rad nejen vysvetleni krok po kroku,ale i odkaz na stranku,kde se daji stahnout.Bude-li mit nekdo chvilku na napsani budu rad.Dik...
husky14 (4214)|2.4.2008 06:21
Při přechodu z NVIDIE (gf8600) na ATI (3850) je nejjistější přeinstalovat winy. Problém je totiž v tom, že při odinstalování původních ovladačů ti v systému stejně zbydou jejich pozůstatky a pak to dělá problémy.

Jestli nechceš reinstalovat OS, tak přes Správce systému odeber původní Forceware, restartuj do nouzáku, použij DriverCleaner, kterým odstraníš právě všechny zbytky původních driverů. Znovu restart a můžeš instalovat ovladače ATI, asi nejlépe Catalyst 8.3.....
OdMajkla (369)|2.4.2008 07:55
Myslím že na tohle jsem se tady ptal, a bylo mi řečeno že jedinný způsob jak odebrat ovladače je nová instalace Winů. Ted tu vidím možnost DriverCleaner. :( :( :( Ale i tak myslim že přeinstalovat systém je nejlepší řešení. Nebo ne ?

EDIT - tak to bylo u otázky jak odebrat ovladače základní desky, kde mi Husky poradil formát C:
kane.shw (1231)|2.4.2008 14:47
U základní desky to občas bývá divočejší a méně přehlednější, tudíž se té radě o formátu C vůbec nedivím, je to prostě jistota :thumb

S tím instalováním driverů je to někdy také divočina, ale postup s DriverCleanerem, co radí Husky14 je nejlepší bez reinstalu OS - pokud by to zlobilo po tomhle, tak pak už jedině ten formát C ;)
lupenn (8)|4.4.2008 10:48
Dekuji :))
hippouss (246)|14.4.2008 00:26
Pres DriverCleaner se to casto necha, nedavno sem to delal a bez problemu. Avsak casto je to dosti individualni, zalezi na MB dosti, tak preju stesti at se nemusis babrat s reinstalem ;)
fanynek (2048)|14.4.2008 06:35
Ty brďo. Vy mi hoši naháníte husí kůži. Při představě, že bych musel při každý výměně VGA přeinstalovávat systém, mi běhá mráz po zádech.
Za poslední tři měsíce jsem měl v kompu 2xATI X1950Pro, pak nVidiu7300Gs, potom HD3870, pak nV 8800GTS a nVidiu 7300 a znovu tu Gétéesku a vždycky (ATI vs. nVIDIA) stačilo odinstalovat stávající drivery, projet to ještě Driver Cleanerem, pak CCleaner a něco na čištění registru (Reg. Shower, Reg. Mechanic).... vypnout, přehodit karty, zapnout, nainstalovat nový a jede se dál.
Není to trochu paranoia? Nebo to opravdu na některých deskách dělá problémy? Zatím jsem o tom nikde nic nečetl.:notsure
hippouss (246)|14.4.2008 10:50
ja o tom ze to padne slysel jen z doslechu, vzdcky nejdriv zkousim DriverCleaner a kdyby to selhalo tak jdu na reinstall, ale zatim me DC nezklamal ;)