reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí kino

qay (3)|2.4.2008 10:38
Ahoj,poradí mi někdo? Mám kino Panasonic a odešel mi laiser. Nechce se mi kupovat nový kino a měnit laiser / 2500kč/ ,protože mám ještě jeden přehrávač na dvd s koaxiálním výstupem 5.1. Jedná se mi o zvuk 5.1. Kino hrálo 5.1 zvuk pouze z dvd mechaniky.Vzadu žádný vstup na 5.1 není pouze 3x 2 cinche stereo. Jde nějak technicky vytvořit,propojit kabelem,příp. součástkami uvnitř přístroje /kina/ kde předává laiser informace o zvuku dál do nějaký jednotky s novým přehrávačem,abych z toho přehávače dostal zvuk 5.1 do kina a z něj do reproduktorů kina? Asi je to neřešitelný,přesto se ptám.Díky za radu
johny__g (6387)|2.4.2008 10:57
No já se přiznám že nechápu dost dobře co chceš. Ale určitě bys měl napsat jaké kino s jakým přehrávačem chceš propojovat. To je jako napsat "mám škodovku, v ní mi odešel motor ale mám ještě jedno auto s motorem, šel by tam dát? :stupid"
A taky formulace "odešel mi laiser" - to je jako co? Jako že mechanika nečte? Proč teda řešíš nějaký zvuk, pokud nečte mechanika, nepůjde ani obraz ...
crasher.km (919)|2.4.2008 11:02
mohl by jsi prosím vyfotit nebo napsat druh přehrávače a toho kina ? určitě to půjde,ale musíme vědět jaký máš možnosti ;)
qay (3)|2.4.2008 11:05
Jedná se o kino Panasonic SC-HT75 a přehrávač dvd Ferguson D-780. Kino nečte dvd.Myslel jsem to kino otevřít a uvnitř propojit přehrávač a kino.Výslednej zvuk by měl být 5.1,jestli je to technicky možný.
johny__g (6387)|2.4.2008 11:28
Ale ten D-780 zjevně také umí 5.1 audio.

[quote]Audio, pokud nebude systém připojen SCART nebo HDMI rozhraním, lze připojit analogově nebo digitálně v kvalitě šestikanálové i prostřednictvím S/PDIF koaxiálního výstupu.[/quote]

U kina žádný 5.1 ani digitální vstup není, takže to asi takhle nepůjde.

Amazon.com: Panasonic SC-HT75 CD Home Theater Compact Stereo System: Electronics

Repráky mají předpokládám také jen připojení analogově?
...No...Name... (586)|3.4.2008 14:53
[QUOTE=qay;107307]Jedná se o kino Panasonic SC-HT75 a přehrávač dvd Ferguson D-780. Kino nečte dvd.Myslel jsem to kino otevřít a uvnitř propojit přehrávač a kino.Výslednej zvuk by měl být 5.1,jestli je to technicky možný.[/QUOTE]

Zas tak jednuduché, jak píšeš, to není...v kině je to všechno na plošňácích...Takže by jsi musel hledat nějaké spoje z těch všelijakých procesorů (nebo co to tam všechno je) k zesilovači.A ikdybys jí našel,připájel si k ní nový zdroj zvuku,tak ti nidko nezaručí že to bude hrát...Pokud nejsi nějaký elektrotechnik,tak myslím že nemáš šanci...
crasher.km (919)|3.4.2008 15:23
myslím že i elektrotechnik by měl velké problémy a na konci by to možná nejelo ..