reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nesynchronizované titulky s filmem

bluenite38 (178)|2.4.2008 13:07
Když vypálím na DVD film ve formátu XviD, titulky srt nebo sub k tomu připojené se nezjevují ve správný čas. Zkusil jsem převést formát filmu na Divx, ASF, titulky také, vždy se stejným výsledkem. Divné je, že se objevují stále v jinou dobu ne ve stejnou, ale různě. V PC přitom to funguje ok. Asi to bude nějakou nekompatibilitou stolního přehrávače. Jiné filmy v tom formátu funguji přitom v pořádku. Dá se s tím něco dělat? Myslím předtím než ten film vyhodím...
díky za radu
Petr
Styryx (351)|2.4.2008 13:18
Vypaluješ to teda na DVD přímo ve formátu XVid (DivX) jako data, ne jako DVD Video, a tvůj přehrávač podporuje DivX/XVid, ok? Jen pro upřesnění.

Dělají to všechny filmy s titulky ve stejným formátu (SRT, SUB) nebo jenom některý? A jinak film beží v pohodě? (tj. ne rychlejc, pomalejc, trhaně, zvuk dobře s obrazem atd.)? Jestli jo, tak to bude problém titulků, takže zkusit převést na jinej formát (např. ze SUB na SRT nebo naopak apod.), nebo zkusit sehnat jiný titulky z webu... možná bude problém tam, kde se třeba jednotlivý titulky překrejvají apod. ... poměrně dobrej program na práci s titulkama je Subtitle Workshop.
Dwarlin (93)|2.4.2008 14:03
Ja osobne ked som mal problem s titulkami som to nijako neriesil, proste so isiel na "www.titulky.com" a tam som si nasiel ine, ktore pracovali spravne...
bluenite38 (178)|3.4.2008 09:00
ano je to pálený jako data na cd.
dělá to pouze tento jeden soubor (avi), žádný jiný. Zkusil jsem převést na jiné avi, titulky na srt, sjiný frate, atd, nic nejde. Asi sae na to vykašlu, nestojí to za tu námahu.
díky
eliw (15)|3.4.2008 09:02
Pokud je to na PC OK, tak to bude (jak píšeš) nějaký problém na přehrávači. Sic sem se s tím takto nesetkal, ale napadá mne třeba snímková frekvence fps, nebo nějaká fíčura kodeku co přehrávač nezvládá... Jinak se samozřejmě dá s titulky si "pohrát" a opravit je - třeba Subtitle Workshop.
Dwarlin (93)|3.4.2008 09:45
[QUOTE=eliw;107745]Pokud je to na PC OK, tak to bude (jak píšeš) nějaký problém na přehrávači. Sic sem se s tím takto nesetkal, ale napadá mne třeba snímková frekvence fps, nebo nějaká fíčura kodeku co přehrávač nezvládá... Jinak se samozřejmě dá s titulky si "pohrát" a opravit je - třeba Subtitle Workshop.[/QUOTE]

ale pokial viem tak snimkova odozva nema na titulky ziaden vpliv...maximalne tak na raztrove zobrazenie a to moze v niektorych pripadoch ovplivnit tytulky, ale to by znamenalo poskodenie samotneho filmu v horsom pripade alebo zly, alebo neuplny kodek v lepsom...
eliw (15)|3.4.2008 12:49
No... jak na které. Pokud se to odkazuje přes snímky (ne čas), tak to vliv má....