Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Combo???

Deee-aN (3834)|2.4.2008 14:48
Dávám dohromady novou sestavu a desku jsem vybral GIGABYTE EP35C DS3R (rev.2.1). Vím, že DDRIII sloty asi nevyužiju, že místo výměny RAMek budu za pár let asi měnit už celý comp. Co když se ale těm DDRII-ám třeba za rok nebo za dva neudělá dobře a budu je muset vyměnit v té době samozřejmě za DDRIII. To combo nestojí zase o tolik víc a tak se chci zeptat, jestli tady někdo neví jestli to nebude páchat nějakou neplechu. Víme, jak někdy dopadnou tzv. "vylepšení".
johny__g (6387)|2.4.2008 14:53
Žádnou neplechu to neudělá, ale stejně v tom nevidím smysl. Na RAMky je záruka minimálně 2 roky nebo víc, takže když se jim "neudělá dobře" dostaneš nové. DDRIII na P35 vyšší výkon nepřinesou, a že budou v dohledné době za dobrou cenu si nemyslím. Takže je to zbytečná věc.
kane.shw (1231)|2.4.2008 15:10
Tak nějak jak píše johny__g, chvíli jsem nad tím také přemýšlel, ale nakonec jsem to zavrhnul.
Mimo jiné se mi nelíbí ten prázdný prostor pod ram sloty :D:D

Že by to dělalo neplechu si nemyslím, ale je to zbytečnost...
Řekl bych, že nebudeš kupovat zase ty nejobyčejnější moduly, tekže bych se nějaké jejich "nevolnosti" nebál... než o paměti, bych se víc strachoval o zdroj, desku, či grafiku... ;)
Deee-aN (3834)|2.4.2008 20:29
[QUOTE=kane.shw;107406]Tak nějak jak píše johny__g, chvíli jsem nad tím také přemýšlel, ale nakonec jsem to zavrhnul.
Mimo jiné se mi nelíbí ten prázdný prostor pod ram sloty :D:D

Že by to dělalo neplechu si nemyslím, ale je to zbytečnost...
Řekl bych, že nebudeš kupovat zase ty nejobyčejnější moduly, tekže bych se nějaké jejich "nevolnosti" nebál... než o paměti, bych se víc strachoval o zdroj, desku, či grafiku... ;)[/QUOTE]

Budou to na 99,9999% A-DATA 4096MB, takže snad cajk...

P.S.:chtěl jsem ti přispět do reputace, ale nepustilo mě to... Tak snad příště...
johny__g (6387)|2.4.2008 20:38
Určitě to bude bez problémů, sám je mám, ani to není kit 2 x 2 GB, vzal jsem prostě dva 2 GB obyčejné moduly a chodí v pohodě. Deska P35-DS3, v podpise. A díky za reputaci.
cool.user (2822)|2.4.2008 20:51
[QUOTE=deeean;107537]Budou to na 99,9999% A-DATA 4096MB, takže snad cajk...[/QUOTE]

Mam tuhle desku s 2x2048 obyc adatama a vse funguje naprosto bez problemu. Ta deska se chova jako naprosto obycejna gb p35.
mech13 (5526)|3.4.2008 08:48
jen tak pro zajimavost se podivej na maximalni kapacity RAM... nevim nestli s tim GB posledni dobou nepohnul, ale driv bylo max 8GB pro DDR2 a jen 4GB pro DDR3... takze knicemu jeste vic...