Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Rampage Formula - X48

sety83 (290)|2.4.2008 16:15
Zdravím,čo vravíte na túto dosku?Oplatí sa do nej ísť?Ako je na tom s OC a teplotami? Dá sa uchladiť pasívne?Alebo čo by ste odporučili miesto nej?Vyplatí sa ešte nejaký mesiac počkať na niečo lepšie?Alebo sa nič v blízkej budúcnosti nechystá.
kane.shw (1231)|3.4.2008 09:01
Imho NE, ale to je jen můj názor ;)

Pokud ti máme kvalitně a smysluplně poradit, tak se tu kapku rozepiš....
Jakou přesně sestavu chceš, na co to budeš používat, kolik za to chceš dát...

Osobně si myslím, že čipsety série X od Intelu se vyplatí jedině, když chceš více grafik - v tomto případě pouze CF pro ATi. Připlácet si za druhý PCIex slot (tady tedy ne, ale u Pxx sérií navíc jen 4x) je pro HERNÍ účely přehnaně drahé!

Avšak než dvě grafiky, bych si raději pořídil jednu pořádnou - spolehlivost, nižší hlučnost a spotřeba než dvě, taktování, na většinu her to stejně stačí. Maximálně nějakou jednu grafiku, ale dvoujádrovou - ale spíš taky ne :notsure

Pokud však chceš víc jak dvě grafiky - to už je jiná pohádka ;)

S klidnou duší bych šel do čipsetu P35 (s cenou začíná už někde u 2000CZK :eek:) - pro taktovací gurmány [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :cool:, případně bych ještě posečka, co přinese nový čipset P45 :thumb

Nekamenujte mě, ale imho se X série čipsetů Intel běžně nevyplatí - jedině tak pro nadšence - ostatně jako všechen high-end, že ;)
sety83 (290)|3.4.2008 15:18
ja sa zatial len tak začíínam rozhliadať čo by som v blízkej budúcnosti zobral za cca 2-3 mes. cpu ma zatial zaujal INTEL Core 2 Quad Q9550,vga bud 9800gx2 alebo hd3870x2 ešte neviem ako budem na tom s financiami :) hlavne ma zaujímaju dosky.
kane.shw (1231)|3.4.2008 15:20
...za 2 - 3 měsíce?!? :D:D:D
Tak to se opravdu jen rozhlížej ;) Dej vědět až tak 2 - 3 týdny před koupí, pak něco ukuchtíme :thumb
sety83 (290)|3.4.2008 15:25
:) ok
johny__g (6387)|3.4.2008 15:27
Pokud nezáleží na penězích, chceš mít to nej, máš okno v bočnici a chceš se kochat těmi rafinovanými chladiči na čipsetu, běž do ní. Ale jestli otázka zní pouze zda se vyplatí, tak to ne. Poměr cena/výkon je na straně P35 a to dost výrazně.
Stenby (30)|21.4.2008 12:45
[QUOTE=sety83;107443]Zdravím,čo vravíte na túto dosku?Oplatí sa do nej ísť?Ako je na tom s OC a teplotami? Dá sa uchladiť pasívne?Alebo čo by ste odporučili miesto nej?Vyplatí sa ešte nejaký mesiac počkať na niečo lepšie?Alebo sa nič v blízkej budúcnosti nechystá.[/QUOTE]

Nazdárek, tu desku jsem si pořídil, mám ji doma. Vypadá skvěle, mám ji osazenou CPU Intel E8500, který je přetaktovaný na 4 GHz, jede v pohodě, taktovat šla taky "celkem" bez problémů. Jedině co je velké mínus desky jsou Ty jejich pasivní chladiče čipsetu. Socket pro procik je tak obestavěný, že jsem měl VELKEJ problém usadit vodní blok na CPU od Thermaltake. Jo a čipset NB je opravdovej "topič" při tom taktnutí mi jede na 70 st. hotovej "radiátor" :o).
Co se týče vybavenosti, klobouk dolů, "je to skvělé když máš LCD poster, který Ti ukazuje čas u PC" :o)
xhlavra (29)|24.4.2008 22:59
Mno upřímě ja jsem si koupil ASUS MAXIMUS FORMULA a jsem maximalně spokojený...........................X38 a X48 se od sebe moc neliší.........................aspon ne tolik co sliboval Intel................kvůli ceně bych bral tu Maximusku