reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus WL-600g - nedetekuje USB HDD

fahrus (32)|4.4.2008 05:05
Zdravím.

Narazil jsem na problém ... Koupil jsem router WL-600g, vsechno funguje, jen mi neustale odmita HDD Toshiba 2,5" 40 GB 5400ot v MSI StarTray USB 2.0
Nahral jsem nejnovejsi firmware, nekolikrat restartoval a nic... HDD jsem formatoval ve FAT32 (v nem to ma byt), ale taky jako NTFS, zkousel jsem udelat primary partition mensi nez 4GB atp... nic nepomohlo.

Asus presto bezproblemu funguje s 2GB flashkou Goodram...

HDD ve zminenem USB Tray funguje s PC i notebookem... Po pripojeni k routeru sviti, toci se, ale tim to hasne...

Nemate nekdo radu, zkusenost nebo potuchy cim to muze byt? Diky
Withman (1337)|4.4.2008 08:40
Tipnu bych, že rámeček je připojen jen jedním USB kabelem a do disku už nevede žádné jiné napájení, že.? To by mohl být problém s tím, že jej router nedokáže napájet.
fahrus (32)|4.4.2008 13:45
taky me to napadlo, ale zkousel jsem ho napajet z ubou USB slotu v routeru, coz taky nepomohlo (leda napajet externe?) ale kazdopadne HDD sviti i se toci a vrni, jako kdyz je vse v poradku ... zadne priznaky nedostatecneho napajeni na ktere jsem narazil na netu... Jak se da resit to druhe napajeni (mam rozdvojeny USB kabel) aniz bych to pripojoval ke druhemu PC?
HFX9 (276)|4.4.2008 21:38
Mam uplne stejny routr a hdd jede v pohode.

Zkus sem dat vypis startovaciho logu kde bude videt jestli ten disk vezme nebo ne.
Jinak urcite nejlepsi je mit disk formatnutej na Ext3.
fahrus (32)|5.4.2008 18:49
nejsem tak zbehly abych vedel, kde ten startovaci vypis ziskam ... ale mam podezreni na ten svuj HDD ... muzes mi napsat parametry toho tveho fungujiciho HDD? Je to taky 2,5" IDE ? Kolik bere W a mA (A) ? Muzu se taky zeptat odkud jsi? Ze bych te jen nechal vyzkouset muj, nebo naopak ...
Diky.
HFX9 (276)|6.4.2008 19:45
[QUOTE=fahrus;108600]nejsem tak zbehly abych vedel, kde ten startovaci vypis ziskam ... ale mam podezreni na ten svuj HDD ... muzes mi napsat parametry toho tveho fungujiciho HDD? Je to taky 2,5" IDE ? Kolik bere W a mA (A) ? Muzu se taky zeptat odkud jsi? Ze bych te jen nechal vyzkouset muj, nebo naopak ...
Diky.[/QUOTE]

Je to klasicka 3.5ka a jsem z Olomouce
Ten log najdes v Management-System Log-View system log
Withman (1337)|6.4.2008 20:01
[QUOTE=HFX9;109118]Je to klasicka 3.5ka a jsem z Olomouce
Ten log najdes v Management-System Log-View system log[/QUOTE]

Pokud je to 3,5" HDD, tak bude mít své napájení, že.?

Je možné, že ten 2,5" se nedokáže napájet ani ze dvou USB konektorů, které jsou na daném routeru.
HFX9 (276)|6.4.2008 21:52
[QUOTE=Withman;109134]Pokud je to 3,5" HDD, tak bude mít své napájení, že.?

Je možné, že ten 2,5" se nedokáže napájet ani ze dvou USB konektorů, které jsou na daném routeru.[/QUOTE]

Ano muj 3.5 hdd ma externi napajeni.

Ano urcite to mozne je, protoze narozdil od PC kde je urcite USB zarizeni staveno na vetsi odber pro pripadny externi hdd bez sveho sitoveho zdroje, tak tento routr a myslim ze i vetsina dnes dostupnych pocita s tim ze si pripadny externi disk budes krmit vlastnim zdrojem.
fahrus (32)|7.4.2008 09:28
Jak se k tomu dostanu, tak se na ten log podívám, resp ho sem překopíruju ...
Každopádně mám podezření, že zádrhel bude právě v tom napájení ... našel jsem na netu dalšího člověka, co používá externí 2,5" USB HDD bez přídavného napájení a snad mi zašle jeho parametry ...

HFX: Že jsi z Olomouce je ideální, zdravím tě z Hejčína ...
HFX9 (276)|7.4.2008 10:14
[QUOTE=fahrus;109284]Jak se k tomu dostanu, tak se na ten log podívám, resp ho sem překopíruju ...
Každopádně mám podezření, že zádrhel bude právě v tom napájení ... našel jsem na netu dalšího člověka, co používá externí 2,5" USB HDD bez přídavného napájení a snad mi zašle jeho parametry ...

HFX: Že jsi z Olomouce je ideální, zdravím tě z Hejčína ...[/QUOTE]

Teda to je ale nahodicka :-)

Muzes zkusit ten disk napajet z USB pocitace a mit ho zapojeny zaroven do USB routru?
Tak by si bral napajeni z PC a zaroven by byl zapojeny do routru aby jsi s nim tam mohl pracovat.

Me ted ceka staveni site na Asusu wl-500W (802.11n) tak jsem zvedavej jak to bude behat.
fahrus (32)|8.4.2008 18:08
i o to jsem se snažil, ale nepomohlo to ... proto bych rád zjistil, kde je chyba ... rád využiju i tebe na ověření funkčnosti velkých HDD v mém routeru (i když 3,5" s ext. napájením) a naopak poprosím o vyzkoušení mého, zda je skutečně chyba v něm ...
Ideální by byl někdo s PATA 2,5" HDD s odběrem 0,5A ale takového zatím nemůžu najít ...
HFX9 (276)|10.4.2008 16:39
Oki pokud chces klidne to muzem zkusit u me nebo u tebe.
Fungovat by to ale melo.