Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Častý restart PC

IYIarek (8)|4.4.2008 16:34
Zdravim, moje sestava: Pentium 3,4 D, zdroj 350W, 1024 ramka, deska P5PL2, ATI 1650PRO
mám následující problém: Často (třeba i 15krát za den) se mi bez varování restartuje PC. Mám vyplé auto restart., ale žádné hláška nenaběhne. Restartuje se to při nabíhání WIN (XP SP2), sledování filmů, hraní her.... všechny teploty jsou kolem 30-40C. při restartu je slyšet cvaknutí a jak se dotáčej plotny HDD. Zkoušel jsem MemTest, ale nedoběhne do konce a restart. Už si nevim rady... Předem díky za poomoc....
kane.shw (1231)|4.4.2008 17:03
Jaké značky je ten tvůj zdroj? Zkus ho vyměnit za jiný ;) - třeba se domluv v obchodě, nebo s nějakým kamarádem ať ti ho na zkoušku půjčí.
Sieben (513)|5.4.2008 00:38
no jak psal kane od NODu:) nademnou co je to za zdroj?

Vzuhledem k tomu co máš za PC, bych tipl stáří tak na min. pár let...a víc, a zdroj na nějakej Eurocase...kterej má pravděpodobně nafouknutý kondíky,
takže rada: PC odpoj od sítě, oddělej bočnici, vyčisti od prachu(třeba luxem, ale bacha na stat.el!!! :runaway), vymontuj zdroj, pokud nemá přelepku(a i kdyby měl, bude starší jak 2 roky) takže ho rozdělej a podívej se na kondíky, z 80% budou nakouknutý, nebo budou vyteklý(fotky jak to vypadá sou tu na SHW - Modding/Tuning - Následky špatných kondenzátorů )
A pokud budou špatné, tak máme vyníka...vadný zdroj a pak se podívej na MB a zkontroluj všechny kondíky...taky mohou být nafouklé..a to bude následkem toho špatného zdroje(a taky možná stářím a nekvalitníma kondíkama)

A pak sem napiš své poznatky, přeji hodně štěstí :thumb
mech13 (5526)|5.4.2008 02:31
pes bude zakopany tam kde psali predemnou, jen dodam, at to v zadnym pripade zbytecne nezapinasa nezatezujes, mas v PC odjsiteny granat ktery muze kdykoli pri zaplem PC odpalit klidne i cele PC... takze vypnout, vyhodit zdroj, zkontrolovat kondiky, zvazit jestli nebude lepsi to cely prodat nebo je deska jeste slusna a postaci zdroj - na P-D bych pod 400W fortrona nikdy nesel

// u zdroju je potreba hledet hlavne na znacku
Libor A. (53)|5.4.2008 13:20
Zrovna nedávno jsem řešil případ, kdy tchán radil švagrovi, který měl nafouklé kondíky na základní desce, že to přece nevadí a počítač dosud běží, tak dokud to funguje ať se o to nestará :( . Lehkomyslnost či neznalost některých lidí je fakt nebezpečná a snad bych i souhlasil, aby byla prohlášena za trestný čin.
IYIarek (8)|6.4.2008 14:47
zdroj tam je KME 400W ATX. komp je starej zhruba 1,5 roku. Case rozeberu dneska večer, tak pak dám echo, jak na tom jsou kondíci...
tomy_shw (1)|6.4.2008 16:04
Ahoj mozne problemy
1) Vadny zdroj
2) Kondiky na desce v okoli napajeni (nejcasteji)
3) Chyba pameti popr spatne nastaveni pameti zkus nastavit casovani pameti na CL3
Pavel Boček (4169)|6.4.2008 16:15
Ano, to bude tím zdrojem, KME no...a i kdyby nebylo, nakonec by s ním problémy nastaly. Podívej se po něčem lepším...např. ModeCom Feel III nebo o něco lepší Fortron.

P.S.: když vidím, co za kondenzátory mají Fortrony, tak už je vylučuji ze svého seznamu doporučovaných zdrojů...co vlastně ModeComy ? stojí o něco málo méně, ale dle mecha13 jsou OK ve spoustě PC...viděl už někdo jejich vnitřnosti...??

[SIZE="1"]Tuhle spolužák dával dalšímu svou starou sestavu s P4 a Radeonem 9600 Pro...se ptám co je tam za zdroj...no-name 350 W, fungovalo to dobře...řekl jsem mu, že je vůl - a to se v PC vyzná - a že to beztak ani nepůjde rozjet, s tímhle stačí aby se pohlo a už to najednou nepůjde...no kdo měl pravdu ?! sice to svádí na špatně zapojený PWR button, ale já vím svoje :D[/SIZE]
mech13 (5526)|6.4.2008 18:12
PB: modecomy prosazuje bobo, a uz jsem ho otevrel:) mrkni do zdroju na muj minitest

EDIT: tak uz nic... uz ses dival
Pavel Boček (4169)|6.4.2008 19:30
[SIZE="1"]Jo sry...no, právě jsem o nich něco hledal a našel testík, chtěl jsem to dát do zdrojů a koukám, mech13 byl zase rychlejší :D [/SIZE]Ale teď vím vlastně jenom to, že všechny zdroje tak do 1500 raději nebrat :stupid
IYIarek (8)|6.4.2008 19:30
Tak deska vypaká OK, ale zdroj bude asi vadnej - našel jsem 4 vyteklé kondíky :-(

Máte nějaký doporučení, jakej zdroj koupit (za málo peněz hodně muziky...)?
mech13 (5526)|6.4.2008 19:53
pokud byly ve zdroji vytekle kondiky, ktere zpusobovaly reset, tak klidne uz zakladni deska muze byt na ceste do kremikoveho nebe... nemusi byt kondiky nafoukly, ale nemusi byt ok:(

minimum co se dnes da koupit bez zbytecne velkeho rizika je fortron GLN nebo Modecom FEEL III
IYIarek (8)|6.4.2008 20:17
Tak jsem vybral Fortron FSP400-60THN-P za 1369 Kč. je to dobrá volba?
mech13 (5526)|6.4.2008 20:48
u fortronu je lepsi rada GLN, ale kdyz uz jsi ochotny dat za zdroj 1400,- tak se podivej na seasonic S12II
Sieben (513)|6.4.2008 22:37
jeslti chceš hodně muziky za málo peněz, tak používej dál starej zdroj...a teš se na nějaký hezký orchestr :D

pořid si třeba toho Seasonica S12II 430W a ten ti vydrží na hodně dlouho..a i do dalšího PC...je to dobrá investice
IYIarek (8)|7.4.2008 20:35
Tak jsem koupil Fortron 400W ATX FSP400-60GLN. Teď testuju komp a zatim to běží...