reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BenQ FP241W

aldafallout (194)|29.1.2007 15:22
[QUOTE=first.indian]Ano tim autorizovanym servisem jsem myslel Asupport. Zajimave Asupport odkazuje na Benq a Benq zase na autorizovany servis to jest Asupport. Ze by zacarovany kruh? :mistake Doufam ze ne...[/QUOTE]
Určitě by to měl vyřídit Asupport, jakožto autorizovaný servis. Mají s BENQ servisní smlouvy, které jsou nuceni dodržet

Kontakt na Asupport
Praha:
Koněvova 65, 130 00 Praha 3, tel: 272 188 300, 261 216 829, fax: 261 216 830, e-mail: [email]praha@asupport.cz[/email]
Brno:
Luční 11, 616 00 Brno, tel: 544 500 290, 776 757 380, fax: 544 500 291, e-mail: [email]brno@asupport.cz[/email]
Ostrava:
Porážková 42, 702 00 Ostrava, tel: 595 136 492, fax: 261 216 830, e-mail: [email]ostrava@asupport.cz[/email]
Zlín:
Kvítková 248, 760 01 Zlín, tel: 577 019 995, fax: 577 019 995, e-mail: [email]zlin@asupport.cz[/email]


EDIT:teprve ted jsem si vsimnul ze komunikace pokracuje, takze berte muj prispevek jako OT
Fufo25 (9)|1.2.2007 15:23
nasiel som obchod kam nedavno prisla zasielka FP241W a vyrobny datum na krabici maju december 2006 .. neviete niekto ci monitory dokoncene v decembry 2006 uz maju nahodeny novy firmware?

dakujem :)
first.indian (683)|1.2.2007 15:29
Ja mam datum October 2006 a mam jeste starej firmware ale zeptam se kamose jeste jak je na tom on :)
Fufo25 (9)|1.2.2007 15:34
[QUOTE=TEho]Dobry thread. Do bratislavy dojde 30.1 uz sa ho neviem dockat 23890 bez dph. Najprv som rozmyslal nad hp lp2465 ale rozdiel v cene je cca 2 litre tak tie uz dam za lepsi input lag a hdmi. Potom napisem.[/QUOTE]

mohol by si mi prezradit kde v bratislave ho predavaju za sumu ktoru si uviedol? .. teda ak to nie je tajomstvo :) .. ja som zatial nasiel najlacnejsi okolo 25 000 ..
takze by celkom bodlo ho kupit o par korun lacnejsie :)
Fufo25 (9)|1.2.2007 15:35
[QUOTE=first.indian]Ja mam datum October 2006 a mam jeste starej firmware ale zeptam se kamose jeste jak je na tom on :)[/QUOTE]

skvele to by pomohlo ..dik :)
SirSpider (8)|1.2.2007 16:17
[QUOTE=first.indian]Ja mam datum October 2006 a mam jeste starej firmware ale zeptam se kamose jeste jak je na tom on :)[/QUOTE]

Taky jsem se dnes prave stal vlastnikem tohoto monitoru a dival jsem se na mesic vyroby. Ten muj je vyroben v NOVEMBER 2006 a ma stale stary firmware bez moznosti zmeny pomeru pixelu(marne jsem to hledal v MENU). Coz me tak trosku zklamalo takze budu muset nekdy pozdeji zkusit ten servis aby nahrali novy firmw. abych mel ty moznosti co ma ten stastlivec co ste mu kupoval VY. Tak trosku skoda. Jinak jsem prave presel z 17" CRT a fakt je to nadhera!! Jeste ze nema zadny vadny pixel akorat jsem nasel smitko mezi LCD matrici a podsvetlenim. Coz vrha stin a je to videt na bile barve. Jinak to moc nerusi jelikoz je to v dolnim pravym rohu. Tak by me zajimalo jestli je to duvod k reklamaci. Coz bych mohl castecne vyhrat tim ze bych mohl v autorizovanym servisu rovnou rict o vymenu LCD nebo prehrani firmw.
first.indian (683)|1.2.2007 16:34
[QUOTE=Fufo25]skvele to by pomohlo ..dik :)[/QUOTE]
Tak kamos ma DECEMBER 2006 a ma novy firmware...
first.indian (683)|1.2.2007 16:37
[QUOTE=SirSpider]Taky jsem se dnes prave stal vlastnikem tohoto monitoru a dival jsem se na mesic vyroby. Ten muj je vyroben v NOVEMBER 2006 a ma stale stary firmware bez moznosti zmeny pomeru pixelu(marne jsem to hledal v MENU). Coz me tak trosku zklamalo takze budu muset nekdy pozdeji zkusit ten servis aby nahrali novy firmw. abych mel ty moznosti co ma ten stastlivec co ste mu kupoval VY. Tak trosku skoda. Jinak jsem prave presel z 17" CRT a fakt je to nadhera!! Jeste ze nema zadny vadny pixel akorat jsem nasel smitko mezi LCD matrici a podsvetlenim. Coz vrha stin a je to videt na bile barve. Jinak to moc nerusi jelikoz je to v dolnim pravym rohu. Tak by me zajimalo jestli je to duvod k reklamaci. Coz bych mohl castecne vyhrat tim ze bych mohl v autorizovanym servisu rovnou rict o vymenu LCD nebo prehrani firmw.[/QUOTE]
Tak jako podle me by to smitko melo byt narok na reklamaci... Ale tak zalezi jak moc te to trapi. ;) Ja si takoveto zavady nechavam na pozdeji az se dany vyrobek prestane vyrabet a oni to nemaji jak vymenit/opravit a tak mi vrati penize a koupim si zase neco noveho :D

EDIT: Jinak me tesi ze nejsem sam kdo ma starej firmware :) (jsem to ale skodolibej :D alespon v tom nejsem sam ;) ) Tak me ale napada zkousel jsi jine vstupy nez DVI? Ja jeste nemel na cem... Tak by me zajilmalo co to udela kdyz se na tento monitor pripoji treba nejaka konzole nebo neco pres HDMI... Na rok 2010 planuju SET TOP BOX s HDMI tak me to zatim moc netrapi - ale presto zajima... (mno nez se k nam do Zlina dostane digitalni vysilani tak si musim pockat no... :( )
SirSpider (8)|1.2.2007 16:48
[QUOTE=first.indian]Tak jako podle me by to smitko melo byt narok na reklamaci... Ale tak zalezi jak moc te to trapi. ;) Ja si takoveto zavady nechavam na pozdeji az se dany vyrobek prestane vyrabet a oni to nemaji jak vymenit/opravit a tak mi vrati penize a koupim si zase neco noveho :D[/QUOTE]

Toz to by me nenapadlo :) udelat to jak si rikal akorat jeste zbyva vyresit ten novej firmw. Jelikoz by se docela siklo ten pomer 1:1 pixelu abych nemusel mit skazenej zazitek z her ktery me neutahne grafika(prece jenom 1920x1200 je docela hodne i na moji X1900XT 256MB 675/1646) nebo hra nepodporujici wide rozliseni. No zkusim napred ten servis a kdyz se budou kroutit tak je budu bombardovat castejsi navstevou hih :))

EDIT: Nezkousel ale myslim si ze bych asi neuspel jelikoz 1:1 musi byt i na DVI-D kdyz bych si chtel zachovat trebas 1280x960 nebo 1600x1200 s cernymi pruhy po krajich obrazu a ne to mit rozblity na celou plochu 16:10 ... vim je to nerest levnejsich monitoru a proto jsem si prave koupil tento (cekal jsem prave az se zde na foru objevi tato informace ze to novy firmw. uz tu moznost ma v sobe a netusil jsem ze na skladech vyhrabou jeste starou varku) :(
first.indian (683)|1.2.2007 16:57
[QUOTE=SirSpider]Toz to by me nenapadlo :) udelat to jak si rikal akorat jeste zbyva vyresit ten novej firmw. Jelikoz by se docela siklo ten pomer 1:1 pixelu abych nemusel mit skazenej zazitek z her ktery me neutahne grafika(prece jenom 1920x1200 je docela hodne i na moji X1900XT 256MB 675/1646) nebo hra nepodporujici wide rozliseni. No zkusim napred ten servis a kdyz se budou kroutit tak je budu bombardovat castejsi navstevou hih :))[/QUOTE]
OT/ udelal jsem to tak treba s grafikou ;) se mi nejak zahadne :notsure mesic pred koncem zarucaku porouchala a museli mi za ni v zari 2006 vratit 7200,- (Radeon 9800Pro 128MB to byl :D )
Fufo25 (9)|1.2.2007 17:26
[QUOTE=first.indian]Tak kamos ma DECEMBER 2006 a ma novy firmware...[/QUOTE]

parada .. tak zajtra mozno budem mat tohto krasovca doma .. dakujem :)
SirSpider (8)|1.2.2007 17:33
No jeste bych se moc neradoval ... taky jsem byl natesenej ze me uz to nemuze potkat a proto jsem si ho objednal tak pozde ..... a bohuzel dostal se mi jetse ze starym firmware
SirSpider (8)|1.2.2007 17:35
[QUOTE=first.indian]OT/ udelal jsem to tak treba s grafikou ;) se mi nejak zahadne :notsure mesic pred koncem zarucaku porouchala a museli mi za ni v zari 2006 vratit 7200,- (Radeon 9800Pro 128MB to byl :D )[/QUOTE]

No ja jsme spis smolar takze me se porouchaj veci az par mesicu po zaruce :) Sakris furt me lezi v hlave ten firmw. Ja chci aspect ratio 1:1 ...
Fufo25 (9)|2.2.2007 00:24
hmm no ja verim ze zalezi na datume kedy bol zabaleny a vyslany z vyroby .. napriklad sledujem dianie na http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1066372&page=123 a tam ludia este stale dostavuju monitory s datumom november 2006 a firmware neni .. pisu tam a jednom americkom dodavatelovy ktory predava novembrove displaye ktore si sami upgraduju :) .. tiez som zistil ze benq semi-oficialne vyhlasilo ze vsetky monitory vyrobene december 2006 a nizsie upgrade maju .. no zajtra uvidim .. minimalne dam vediet ze co a ako :))
SirSpider (8)|2.2.2007 14:28
Takze asi takhle. Vcera vecer mi to nedalo a zeptal jsem se na ceske zastoupeni Benq-u na ten novy firmware a toto mi dnes doslo :))

Dobrý den,

Děkujeme za důvěru v produkty BenQ.
Nový firmware budou moci nahrát do LCD v servisním středisku asupport..(http://www.asupport.cz) v nejbližších dnech.

Kontaktujte prosím servisní střediso pro bližší informace.

No hned tam letet nebudu ale pockam takze bych tam zaskocil behem pristiho tydne a zeptam se jak to vypada .... no spis jak za 14 dni to stejne asi nebudou mit :D
Fufo25 (9)|2.2.2007 16:24
[QUOTE=Fufo25]hmm no ja verim ze zalezi na datume kedy bol zabaleny a vyslany z vyroby .. napriklad sledujem dianie na http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1066372&page=123 a tam ludia este stale dostavuju monitory s datumom november 2006 a firmware neni .. pisu tam a jednom americkom dodavatelovy ktory predava novembrove displaye ktore si sami upgraduju :) .. tiez som zistil ze benq semi-oficialne vyhlasilo ze vsetky monitory vyrobene december 2006 a nizsie upgrade maju .. no zajtra uvidim .. minimalne dam vediet ze co a ako :))[/QUOTE]


tak uz ho mam doma .. a hadajte co? ma firmware update :) a tiez december 2006

a este dve slova ma napadaju: "IT'S HUGE" :)
first.indian (683)|2.2.2007 19:27
[QUOTE=Fufo25]tak uz ho mam doma .. a hadajte co? ma firmware update :) a tiez december 2006

a este dve slova ma napadaju: "IT'S HUGE" :)[/QUOTE]
Az se s nim radne "pomazlis" tak napis trochu lepsi hodnoceni nez: "IT'S HUGE" :D
first.indian (683)|3.2.2007 19:27
Trochu jsem si hral s nastavenim barev podle lidi v ruznych forech a tady je moje konecne nastaveni:

R = 49
G = 50
B = 46
jas 30 (kamos ma tady 27)
kontrast 49 (a tady zase 44 - prej se mu to zda prijemnejsi pro oci :D )
ostrost 2

Pokud vite o lepsim nastaveni tak si to nenechavejte pro sebe a sem s tim ;) mista je tu dost :)
SirSpider (8)|4.2.2007 09:50
Taky jsem si s nastavenim hodne hral a pro me je dobry zase tohle

R=50
G=50
B=50

Jas=30 v tom se asi budem zhodovat vsichni :) vic uz docela pali do oci kdyz je tma
Kontrast=50-53 u vetsich hodnot se zacina ztracet seda barva(nad 55 uplne zmizi napr. liche radky v uTorrent) a pri nizssi hodnote zase splivaji tmave casti obrazu(napr. jakakoliv tmavsi fotka)
Ostrost=4 pri nizsich hodnotach me pripada text a pismenka moc umele vytlaceny do popredi

No a co se tyce filmu tak i tohle nastaveni je tak akorat nic nevycniva a ani se neztraci :D
first.indian (683)|4.2.2007 10:16
[QUOTE=SirSpider]...
Ostrost=4 pri nizsich hodnotach me pripada text a pismenka moc umele vytlaceny do popredi...[/QUOTE]
Jsem taky zkousel vetsi hodnoty ale text mi pripadal takovy rozmazany/rozostreny...
SirSpider (8)|4.2.2007 11:31
Ja zase zkousel nizsi hodnoty a pismo me pripadalo vice kostrbaty ... na tu 4 je pekne vyhlazeny a nijak nevycnivajici z textu (napr. bily pismo na cernym podlkladu) ... a naopak me pripada ze kdyz clovek dava bliz k 1 tak se okolo cernych pismenek na bilym podkladu udela jakoby takovej svetlej stin.
first.indian (683)|4.2.2007 11:57
"Proti gustu žádný dišputát" :) Hlavne ze to jde nastavit :thumb
VlasTik. (21)|13.2.2007 00:18
Tak, konečně ho mám doma, jak jsem očekával, tak dodací lhůta se "trochu" protáhla na pár týdnů, nakonec jsem ho musel koupit jinde :D, ale nevadí....

No co říct, ... je to fakt masakr, jsem ani nečekal, že to bude tak gigantický :), ještě se z toho rozkoukávám, obraz je fakt výbornej, vadný pixely jsem nenašel, 1:1 to má (december), takže fakt super, jen jedna věc mě trochu vadí, ale není to tak zlé - trochu to bzučí, když se sníží jas pod 85, ale dá se to přežít :). Jinak dal jsem už film na DVD a kvalita šla s touhle velikostí pěkně dolů :D, už by to fakt chtělo HD video ... jinak na hry je to opravdu boží věc :D ...
VlasTik. (21)|17.2.2007 23:06
tak po prvních dojmech bych ještě dodal dojmy po delším zaběhnutí. ... Prostě fakt dokonalý monitor, už jsem si zvykl na drobné rozdíly z přechodu z malého a "tichého" LCD na tento obrovský monitor, zmíněné bzučení je opravdu minimální a při běžné činnosti to člověk vůbec ani nepostřehne a řekl bych, že mírně bzučet bude každý takový LCD monitor i ten můj starý trochu "bzučel", ale tam to bylo slabší, tak mě to v prvních chvílích trochu překvapilo a problém to rozhodně není a to jsem na hlučnost mého PC hodně háklivý :), pokud bych neměl upravenou case, tak bych zmíněné bzučení rozhodně neuslyšel :). Jinak co se týká kvality DVD, tak to byla taky otázka zvyku, přece jen, když člověk najednou sedí před takto obrovským obrazem, tak si hned všimne rozdílu, je to jako sedět hned u televize :), ale teď už jsem si zvyknul a dá se na to z metru koukat, když se trochu pohraje s filtrama (purevideo, ffdshow), tak je to krásný zážitek :D
Mathewx (1)|21.2.2007 19:10
Momentalne vybiram nejaky 24" monitor a tohle je zatim muj favorit. Ale nekde jsem tedka zahlid ze se chysta jeho vylepsena verze FP241WZ, ktera bude obsahovat technologii AMA Z k zlepseni odezvy. Nevite nahodou nekdo kdy by se mel objevit u nas na pultech? A myslite si ze to prokladani obrazu cernymi snimky bude opravdu zlepsovat odezvu a nebo bude mit spis nezadouci ucinky? :)
PROTiE (5)|27.2.2007 11:33
Z firmy Benq mi napsali, ze by mel byt na nasem trhu koncem unora. Nekde uz na trhu je, protoze se jiz objevuji reakce prvnich majitelu. http://hardforum.com/showthread.php?t=1161471&highlight=FP241WZ
Technologie AMA-Z nebo Picture Perfect (pravdepodobne stejna vec, jen jiny nazev) jde jednoduse vypnout, takze by s tim nemel byt problem.
PROTiE (5)|27.2.2007 13:44
Chtel bych se zeptat majitelu, jestli maji nejakou zkusenost s vypadky obrazu. Na hardforum si nekteri uzivatele stezuji, ze se jim obcas stava, ze jim na chvilku vypadne obraz. Normalne pracuji a najednou z niceho nic uplne zcerna obrazovka a za vterinu zase naskoci spravny obraz.
Dale bych se chtel zeptat, co se stane, kdyz vypnete monitor a opet ho zapnete (tlacitkem na boku). Naskoci normalne obraz?
first.indian (683)|27.2.2007 21:50
Tak obraz mi urcite nevypadl ani 1x. Po vypnuti monitoru tlacitkem a opetovnem zapnuti monitor hlasi ze nema zadny signal. Pomuze az vyndani DVI konektoru a jeho opetovne zapojeni. (jsem si 100% jisty ze kdyz jsem ho mel novej tak jsem ho nekolikrat vypinal a zase zapinal ale ted to dela tohle a celkem me to prekvapilo) No ale stejne monitor momentalne nevypinam rucne snad nikdy. Mam nastavene automaticke vypnuti monitoru po urcitem case a tam neni zadny problem. Monitor se normalne vypne a treba pri pohybu mysi zase zapne. Ani zapnuti monitoru z rezimu spanku neni problem. Kdyby jsi sem ten dotaz nenapsal tak jsem si toho snad ani nevsiml :)

EDIT: Mam takovej pocit ze to s tim vypinanim tlacitkem mi zacalo delat az s novejsimi drivery ke grafice. Nebo pote co jsem nainstaloval drivery k monitoru... Bude to nejaka soft krpa asi... Mozna to delaji jen drivery od ATi-AMD... Cert vi... Lepsi vysvetleni me nenapada :)
VlasTik. (21)|27.2.2007 23:19
to PROTiE:
no mě se to párkrát taky stalo, že se monitor na vteřinu vypnul, ale nebylo to mockrát a vždy jen pár minut od spuštění a pak už vůbec, nevím čím to je, ale nijak mě to neděsí.... no a pokud vypnu monitor a zase ho zapnu, tak nejdříve naběhne fialové logo Benq a pak hned normálně obraz, žádný problém...
Mythos (1)|28.2.2007 21:54
[QUOTE=PROTiE]Chtel bych se zeptat majitelu, jestli maji nejakou zkusenost s vypadky obrazu. Na hardforum si nekteri uzivatele stezuji, ze se jim obcas stava, ze jim na chvilku vypadne obraz. Normalne pracuji a najednou z niceho nic uplne zcerna obrazovka a za vterinu zase naskoci spravny obraz.
Dale bych se chtel zeptat, co se stane, kdyz vypnete monitor a opet ho zapnete (tlacitkem na boku). Naskoci normalne obraz?[/QUOTE]
No, sice mam panel jenom dva dny, ale vypadek zatim zadny a kdyz vypnu LCD tlacitkem a zase zapnu, tak nabehne normalne, stejne jako VlasTik.ovi

BTW: kupoval jsem ho v Alfacompu a ma novy firmware.
SirSpider (8)|2.3.2007 19:30
[QUOTE=PROTiE]Chtel bych se zeptat majitelu, jestli maji nejakou zkusenost s vypadky obrazu. Na hardforum si nekteri uzivatele stezuji, ze se jim obcas stava, ze jim na chvilku vypadne obraz. Normalne pracuji a najednou z niceho nic uplne zcerna obrazovka a za vterinu zase naskoci spravny obraz.
Dale bych se chtel zeptat, co se stane, kdyz vypnete monitor a opet ho zapnete (tlacitkem na boku). Naskoci normalne obraz?[/QUOTE]

Me se zatim tez nestalo ze by se vypnul a pak zase zapnul ... stale bezi dokud na scotu neco delam ... pak me nabehne sporic a po par minutach se mi vypne jelikoz to mam tak nastaveny abych si nevypalil obraz na LCD matrici :)

Edit: Jinak po vypnuti a opetovnem zapnuti tlacitkem na boku me tez nenastartuje tak jak first.indian-ovi ... oba to resime stejne :))
HS (25)|3.3.2007 13:39
Zdravim, mam taky zajem o tenhle LCD, asi vse bylo zodpovezeno, jen bych se chtel zeptat zda by nebyl nekdo z vlastniku ochoten zverejnit screenshoty, jak vypada obraz, kdyz se jedna o:

1) DVD
2) DVDrip (s oriznutymi cernymi pruhy, aby slo o sirokouhly format)
3) TVrip (nejaky dokument s TV, nejlepe 4:3)
4) HDTVrip (nejaky serial ripnuty z HDTV, treba Prison Break, Lost, Supernatural atpod, taky aby slo o sirokouhly format)

Predem dekuji za ochotu.
Teffel (2)|4.3.2007 17:25
Zdravim.mam tento monitor a nieco sa stalo s farbami.zrazu z nicoho nic zacali byt velmi syte.a aj podsvietenie je velmi slabe.skusal som vselijake mozne nastavenia na monitore ale nic nepomaha.ked dam vela jasu tak farby su velmi ostre a uplne stracaju na realite ked znizim jas jak je obraz velmi tmavy.napriklad taky DOMM3 je v tej tme skoro nehratelny ani z baterkou.


vlastne tuto celu zmenu som zbadal ked som nastavoval grafiku v tejto hre,-filtrovanie.horizont sinchronizaciu a ja neviem co este.moze to mat s tym nieco spolocne?alebo bola to nahoda ze sa to pokazilo prave pri tejto hre?

potom som skusal odinstalovat a znova nainstalovat ovladace pre graf kartu.nepomohlo.potom som skusal dvd cez S-video vstup,- je to tiez zle.-pridam jas tak farby su hnusne,uberem z jasu skoro nic nevidim.takze v grafike pc to nieje.stalo sa to niekomu?vie niekto kde je chyba?alebo je to na reklamaciu?ozaj je to velka zmena.zle sa na to pozera.fuj.a tak som sa tesil z toho monitora!hmm
first.indian (683)|4.3.2007 18:04
[QUOTE=Teffel]Zdravim...[/QUOTE]
Zkus dat DEFAULT nastaveni monitoru. A pak si zkus pohrat s barvama treba podle toho jak jsem tady o par prispevku zpatky psal a pokud bude problem porad stejny tak zkus monitor na jinem PC at muzes vyloucit chybu ovladacu pripadne graficke karty a s jistotou muzes prohlasit ze je to monitorem a pripadne ho dat na reklamaci.
first.indian (683)|4.3.2007 18:07
[QUOTE=HS]Zdravim, mam taky zajem o tenhle LCD, asi vse bylo zodpovezeno, jen bych se chtel zeptat zda by nebyl nekdo z vlastniku ochoten zverejnit screenshoty, jak vypada obraz, kdyz se jedna o:

1) DVD
2) DVDrip (s oriznutymi cernymi pruhy, aby slo o sirokouhly format)
3) TVrip (nejaky dokument s TV, nejlepe 4:3)
4) HDTVrip (nejaky serial ripnuty z HDTV, treba Prison Break, Lost, Supernatural atpod, taky aby slo o sirokouhly format)

Predem dekuji za ochotu.[/QUOTE]
Udelat screenshoty? A to si predstavujes jako jak? Dyt podle toho nic nepoznas... Leda by jsi chtel videt fotku celeho monitoru a s pustenym nejakym filmem... Ale na to se staci podivat na hardforum kde je takovych fotek plno i s hrama.
Teffel (2)|5.3.2007 13:39
[QUOTE=first.indian]Zkus dat DEFAULT nastaveni monitoru. A pak si zkus pohrat s barvama treba podle toho jak jsem tady o par prispevku zpatky psal a pokud bude problem porad stejny tak zkus monitor na jinem PC at muzes vyloucit chybu ovladacu pripadne graficke karty a s jistotou muzes prohlasit ze je to monitorem a pripadne ho dat na reklamaci.[/QUOTE]


tie farby su zle aj ked ho pripajam cez S-video vstup z dvd rekordera.takze v PC chyba byt nemoze.
nastavil som DEFAULT aj tak su velmi syte.potom som skusal tvoje nastavenie.aj tak su tie farby dost vyrazne.hmm zaujimave ze vcera som sa vobec nemohol dostat do uzivatelskeho nastavenia farieb ani v rezime STANDART.dnes zap PC a monitor sa nejako cudne reagoval.najprv sa sam zapol a potom blikol a isiel(pritom mi to nikdy nerobil)a po tom vsetkom sa uz tie farby dali nastavovat.hmm.ale aj tak neviem to nastavit.raz je to svetle raz tmave.ja chcem len jeden "knoflik" (ako to bolo u starych monitoroch)kde naraz stiahnem vsetky farby pridam jas a jeto.len toto potrebujem !!!!a nie tie kadejake vymozenosti.tych novodobych vynalezov!!

nehovorim ze je to zle -tie farby trebars pri half live2 su take chutne ze by ich clovek zozral.len uz nie su tak realne ako boli predtym.
HS (25)|5.3.2007 18:33
[QUOTE=first.indian]Udelat screenshoty? A to si predstavujes jako jak? ...[/QUOTE]
No jde mi o to abych mel predstavu jak vypada vysledny obraz kdyz bych se dival na ty serialy, ktere jsou treba u HDTVripu 624x352, hry budou ve vyssim rozliseni s toho strach nemam :-)
Ocampa (3)|7.3.2007 09:11
Zdarec borci, uz je k dispozici verze WZ (a u Alfy stoji priblizne), viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Takze tedka premyslim co koupit, rozhoduji se mezi:
Fujitsu Siemens 24" P24-1W (24 882,20), BenQ 24" FP 241W (23 510,20), BenQ 24" FP 241WZ (25 587,80)

Muzu poprosit o nazor a treba i diskuzi proc?
first.indian (683)|7.3.2007 10:06
Momentalne bych sel do WZ protoze by mel mit lepsi odezvu, diky prokladani obrazu cernou. Jiny rozdil tam co vim neni. I kdyz me celkem zarazilo ze nekde v obchodech v zahranici stoji W verze vic jako WZ... (ve stejnem obchode)
PROTiE (5)|7.3.2007 10:07
[QUOTE=Ocampa]Zdarec borci, uz je k dispozici verze WZ (a u Alfy stoji priblizne), viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Takze tedka premyslim co koupit, rozhoduji se mezi:
Fujitsu Siemens 24" P24-1W (24 882,20), BenQ 24" FP 241W (23 510,20), BenQ 24" FP 241WZ (25 587,80)

Muzu poprosit o nazor a treba i diskuzi proc?[/QUOTE]
Mam podobne dilema ale uz zvazuji jen FP241WZ, protoze ma navic Picture Perfect alias AMAZ alias BFI, ktery se podle prvnich ohlasu priznive projevuje ve hrach a pri filmech. Jen porad cekam, jestli se ve forech neobjevi zase nejaky hacek, jako u modelu FP241W. Vypada to, ze FP241W ma stale problemy se zobrazenim 1:1 kdyz se do nej pusti 1080p signal (tzn. napriklad 1920x1080 z XBOX360 nebo PS3). Projevuje se to tak, ze po prepnuti na rezim 1:1 se po vsech stranach obrazu objevi cca 2cm cerne pruhy a to spatne (spravne by mely byt cerne pruhy jen nahore a dole).
Pri prepnuti na rezim "aspect" se sice obraz roztahne tak, ze na pravem a levem kraji nejsou cerne pruhy ale obavam se, ze to bude jen roztazeny ten mensi obraz s cernymi okraji. Tzn. opet by se v tomto pripade nejednalo o 1:1 pixel mapping. Vysledek je degradace 1080p signalu a mirne rozmazany obraz...
Zde dokonce jeden clovek uvadi, ze Benq chysta dalsi update firmware:
http://forum.ncix.com/forums/index.php?mode=showthread&msg_id=1281766&threadid=1281766&forum=102&product_id=19235&msgcount=13&overclockid=0#msg1281766

Jak je na tom FP241WZ s 1:1 pixel mappingem se mi zatim zjistit nepodarilo.
Ocampa (3)|8.3.2007 08:32
Zdar borci, s tou cenou ze je W drazsi nez WZ, to bych videl, ze jim to proste prislo za jinou cenu, nebo treba meli dlouho na sklade, to ekonomickou logiku ma.

Jinak verze WZ by jiz mela byt s 1:1 rezimem, viz. http://www.tftcentral.co.uk/news.htm#perfect_motion

"As reported before, the FP241WZ will feature the updated firmware and aspect ratio control / 1:1 pixel mapping on its release in the UK. This will also offer support for Windows Vista. BenQ have informed us that the stock of FP241W which is shipped to the UK during 2007 will feature the updated firmware as well, but we are not quite at the stage where stock has reached suppliers and is being shipped to customers. We can expect this very soon!"
first.indian (683)|3.4.2007 13:40
[QUOTE=PROTiE]
Dale bych se chtel zeptat, co se stane, kdyz vypnete monitor a opet ho zapnete (tlacitkem na boku). Naskoci normalne obraz?[/QUOTE]
Nedavno se tady resila toto otazka. S nainstalovanim novych driveru ATi Cat 7.3 uz to funguje zase normalne. tj. vypnu monitor tlacitkem - monitor se vypne, zapnu tlacitkem - monitor se zapne. Jak jsem psal drive tak chyba byla urcite na strane driveru a ne vada monitoru.... ;)
johnnydie (1)|9.4.2007 14:43
Ahoj,

uvažuji o koupi tohoto monitoru, ale zajímalo by mě, zda-li v tiché místnosti monitor ze zadní částí nepíská, což je neduh něknterých monitorů BENQ a jaká je barva ráměčku displeje typu FP241W - zda-li je bílý (štříbrný) nebo černý. Na stánkách výrobce je bílý (štříbrný) a na jiných stránkách zase černý. A pak se v tom vyznej.

Díky za info. JD
tequilla (1015)|10.4.2007 11:24
Piskani je zalezitost spis konkretniho kusu - doporucuju nechat predvest nebo koupit pres net a v pripade nespokojenosti mas pravo jej do 14 dnu vratit. Stribrny be se mel udavat jako "FP241W Z" a cerny jako "FP241W". Pokud neni uvedeno a je uvedena norma TCO, tak cerny ma TCO'06 (stribrny TCO'03).
VlasTik. (21)|10.4.2007 12:33
já jsem chtěl asi před 2 měsíci koupit černý model, ale prý se tady prodává pouze stříbrný (FP241WZ i FP241W). Co se týče pískání, tak můj sice trochu zvuku vydá, ale pískání to není, je to spíše takový slabý bzučení, žádný vysoký tóny, ale je to opravdu slabé a běžně to ani nevnímám, navíc to dělá pouze při jasu nižším 85% jinak je to úplně "mrtvý", ale bude nejspíše záležet kus od kusu.... každopádně monitor rozhodně doporučuju
tequilla (1015)|10.4.2007 12:57
Podle toho, co jsem cetl na diskuzich v e-shopech u tohoto produktu, tak se prodava jak stribrna varinata, tak cerna...
first.indian (683)|10.4.2007 19:54
[QUOTE=tequilla]Stribrny be se mel udavat jako "FP241W Z" a cerny jako "FP241W". Pokud neni uvedeno a je uvedena norma TCO, tak cerny ma TCO'06 (stribrny TCO'03).[/QUOTE]
Takhle to neni. Vetsina do CR dovazenych FP241W je stribrnych. A jiny by se tady ani podle nekterych mojich zdroju nemel dovazet. (A kdyz tak asi nebude mit CZ menu) A co se tyce TCO, podle toho se neda ridit. Mam stribrny s TCO'06...
HS (25)|15.4.2007 15:26
Ja bych rad koupil FP241WZ cernou verzi, ze nebude mit pripadne ceske menu by mne tolik netrapilo pokud nebude jiny hacek. Pokud vse klapne, tak koupe probehne cca v pulce cervna. Takze to zatim nijak nesleduji.
CW (35)|17.4.2007 08:39
[QUOTE=first.indian]A co se tyce TCO, podle toho se neda ridit. Mam stribrny s TCO'06...[/QUOTE]

Co se tyce TCO, monitory s prilis svetlym (bily) nebo prilis tmavym (cerny) rameckem nesplnuji ergonomicke pozadavky TCO'03, a proto maji (resp. mely by mit) "pouze" TCO'99. Tento pozadavek byl z normy vypusten v roce 2005, takze barva ramecku uz nehraje roli pri ziskani certifikace TCO'06 - coz je rozsireni TCO'03 pro "media displays", a multifunkcni monitory mohou mit TCO'03 i TCO'06.

Take jsem si vsiml ze modely BenQ FP241W/WZ se na ruznych webech (oficialni stranky, obchody) objevuji v ruznych barvach...
first.indian (683)|11.5.2007 00:36
Dneska jsem meril prikon nekterych veci co mam doma a rada prisla i na monitor ;) Takze kdyby to nekoho zajimalo nameril jsem 58W.