Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: podpora OpenGL pro Matrox

Neregistrovaný (0)|9.4.2008 10:43
Jméno tazatele: safzel

Znění dotazu:
Dobrý den,
chci se zeptat, v čem je problém, když mi při startu hry vybehne hláška že "nelze načíst OpenGL, ujistěte se že máte aktuální ovladače". Mám graficku Matrox Millenium G550 AGP 32 Mb a mám nainstalovaný poslední ovladač z webu Matrox.com. Na internetu jsem se dočetl, že tato karta má hardwarovou podporu OpenGL. Je ještě nejaká možnost to rozchodit? Děkuji za odpověď.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
grafika Matrox Millenium G550 AGP, 32 Mb
OS Windows XP Home Edition
johny__g (6387)|9.4.2008 11:06
Našel jsem toto, zkuste a uvidíte:

[QUOTE]Matrox G400/G450/G550/Parhelia 128 now can be used with DirectX. OpenGL works well, except on the Matrox G550 where OpenGL does not work for filled polygons.

If you face this problem, please go to Tools/Options/View and under Graphics Mode select 'Use safe mode' and select 'OK.'[/QUOTE]

O jakou hru se jedná? Je třeba počítat s tím, že i když hra pojede, výkon bude hodně ubohý a kvalita zobrazení mizerná.
Neregistrovaný (0)|9.4.2008 12:23
Zdravím, díky za tip. Ohledně Vašeho dotazu,je to gameska Call of Duty, takze myslím že to není nic moc náročného.
Neregistrovaný (0)|9.4.2008 13:40
Diky za pomoc, ale kdyz je s tim takovy problem, tak tu grafickou kartu vymenim za nVIDIA RIVA TNT2 Ultra, kterou mam jako pojistku...ta hra byla Call of Duty...

Diky...
johny__g (6387)|9.4.2008 13:57
Tak to Vás bohužel zklamu, tahle hra na G550 asi nepojede. Ovšem nepojede ani na TNT2 Ultra. Ve specifikacích je, mimo jiné, uvedeno:

[QUOTE]3D hardware accelerator card required - 100% DirectX 9.0b compatible 32MB hardware T&L-capable video card and latest drivers[/QUOTE]

více zde:

http://callofduty.filefront.com/info/Requirements

Takže minimem bude GeForce 2, ale osobně bych doporučil kartu jako Radeon 8500 nebo GeForce 3, aby ta hra slušně jela v pěkné kvalitě. Samozřejmě je potřeba aby tomu odpovídal i zbytek systému.