reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista Ultimate x64 SP1 , podivne zaseky systemu.

grimcz (4)|9.4.2008 10:55
Zdravim.

Mam takovej problem a uz sem z toho docela zoufalej.
Pokusim se vse napsat srozumitelne a co nejkratseji.

Do nedavne doby jsem jel na Win XP SP2 32bit. Zadne problemy nebyly.
Nedavno jsem koupil nove ramky (4GB corsairy DDR2 800mhz) a novou grafiku (8800GTS 512 MB MSI OC) a chtel jsem prejit na Visty 64 bit.

Nainstalovaj jsem teda Vista Ultimate SP1 x64. Ted se dejou podivne veci..

Hned po instalaci systemu jsem zacal instalovat ruzne drivery (chipset, graifka, zvukova, atd) A PC mi docela casto prestavalo pri instalaci driveru reagovat.

Priklad:
Instaloval jsem driver na grafiku. Instalace driveru probehla cca do 1/4. Pak PC prestalo reagovat. Svitila LEDka disku, jako ze pracuje, ale pritom disk se vubec netocil ani nevydaval zvuk. Proste nic nedelal. Slo hejbat kurzorem mysi po plose, ale kdyz sem treba klikl na nejaky adresar, tak se sice otevrelo okno, ale obsah se nenacetl (proste prazdne bile okno). CCa po 30-60ti sekundach se vse opet rozjelo. Tzn instalace driveru pokracovala dal a i obsah otevrenho okna se nacetl.

Dalsi priklad:
Dam instalovat Call of Duty 4 . Installshield najede cca do 1/6, pak vse opet zatuhne. Naproste stejne jako v predchozim pripade. Vse se opet po chvilce rozjede..

Dlasi priklad:
zkousim koprivat 5GB z disku na disk. Vse probiha ok. Pote kliknu na zkopirovany adresar, dam Shift+del a v tu chvili vse opet na 1/2-1 minutu zatuhne.. Pak se vse rozjede a nabidne mi to smazani adresare.

A tohle i proste dela strasne casto.. Ale pride mi ze je to vzdycky pri praci s diskem. Zkousel jsem asi 3 minuty hrat Call of duty 4 a tam jsem zadny problem nezaznamenal.

Byl bych moc vdecnejch za kazdou radu, kterou date, uz sem z toho zoufalej

Jinak novy RAMky sem nechal testovat pres noc memtestem, ani jedna chyba..
Disk mam WD raptor 10 000 RPM, testoval jsem ho WD lifeguard toolem, extended test, bez chyby..

Jinak system jsem nainstaloval v AHCI rezimu, muze to byt tim?
Muze to byt nejaky spatym driverem na SATA AHCI , ktery si visty sami nainstalovali, jak jsem koukal?
johny__g (6387)|9.4.2008 11:09
Bohužel warez se zde neřeší, doporučuji Visty koupit, instalovat a pokud budou problémy, přijď sem.
lukeli (48)|9.4.2008 11:13
Zdravim,
zkusim bych jinej disk, ale psal ji ze je dobry... tak potom to chce original system....
grimcz (4)|9.4.2008 11:44
koukam jeden kolega mel hodne podobny problem, tak vecer zkusim ten postup, co mu pomohl.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=110161#post110161
pcmaker (354)|9.4.2008 20:21
Zrejme to skutecne souvisi s komunikaci u pevneho disku. U PC s podobnym problemem jsem vyklonoval Vistu x64 ze SATA2 HDD Seagate 250GB/16MB na PATA disk WD 200GB a problem zmizel.
pegy (757)|10.4.2008 00:59
Okrem toho SATA diksu mas aj nejaky iny IDE napr. ? neskusal si pocas instalacie dat original drivery pre SATA? Na Vistacke by som sa vobec nespoliehal a pri Viste sa daju ovladace dohodit uz aj cez USB :)
grimcz (4)|10.4.2008 10:14
Problem vyresen. Znova jsem nainstaloval Visty, ale ted jsem pri instalaci zadal rucne driver pro SATA AHCI.
Uz je to v poho. Diky za rady :)
Vsichni mi rikali, ze si ho Visty najdou samy (coz i nasli), ale jak je videt, mymu disku zrovna nesedel..
Paulos (60)|10.4.2008 15:46
[QUOTE=johny__g;110154]Bohužel warez se zde neřeší...[/QUOTE]
Neodpustím si rýpnutí: Jak víš, že ty Visty jsou warezové?
pegy (757)|11.4.2008 00:27
[QUOTE=Paulos;110663]Neodpustím si rýpnutí: Jak víš, že ty Visty jsou warezové?[/QUOTE]
Kto by si domov kupil Vistu Ultimate? A ak by to bolo z firmy tiez je to na cierno, a nepisal, ze mu to robi firemny PC .. :)
tequilla (1015)|11.4.2008 11:27
[quote=pegy;110855]Kto by si domov kupil Vistu Ultimate? A ak by to bolo z firmy tiez je to na cierno, a nepisal, ze mu to robi firemny PC .. :)[/quote]

Zacina to tu byt OT, ale koupit si Ultimate domu neni prece zadny problem (zvlaste pri sleve krabicove verze na 7000 s DPH).
johny__g (6387)|11.4.2008 11:50
[QUOTE=Paulos;110663]Neodpustím si rýpnutí: Jak víš, že ty Visty jsou warezové?[/QUOTE]

Jednoduše - v prvním příspěvku to grimcz sám napsal, ovšem po mé odpovědi tuhle část pro jistotu smazal - edit necelé dvě hodiny po mém příspěvku.
tequilla (1015)|11.4.2008 11:55
[quote=johny__g;110953]Jednoduše - v prvním příspěvku to grimcz sám napsal, ovšem po mé odpovědi tuhle část pro jistotu smazal - edit necelé dvě hodiny po mém příspěvku.[/quote]

V tom pripade tady neni co resit, protoze warez verze a problemy ktere tyto verze zpusobuji se na tomto foru skutecne neresi :D.
pegy (757)|11.4.2008 13:52
[QUOTE=tequilla;110949]Zacina to tu byt OT, ale koupit si Ultimate domu neni prece zadny problem (zvlaste pri sleve krabicove verze na 7000 s DPH).[/QUOTE]
Posledny OT: Ja si viem predstavit 7000 ,- Sk investovat aj lepsie ako di Vista Ultimate a doma ti staci aj Home Premium, za podstatne lacnejsie penaze :D
Paulos (60)|11.4.2008 14:12
aha, ok, to jsem nevěděl - už mlčím.