reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ovladac zkl.d asus f5rl

martion (75)|10.4.2008 11:33
Zdravim potrebujem poradit kde zozeniem ovladac na tuto zakladnu dosku.Pozeral som uz aj na ih oficialne stranky a tam som nasiel len tieto-BIOS,

BIOS-Utilities,ATK,AUDIO,VGA,LAN,Modem,PCMCIA,TouchPad,Utilities,Wireless,BlueTooth,Camera,Others,Manual
Mozno je to blba otazka ale neni to niektory z nich co som tu vypisal nevyznam sa v nich nejak dobre?
Hladma ho hlavne preto lebo som preinstalil visty na xp a ovladace mam iba zatial na grafiku a zvukovu kartu a tu zakladnu dosku nemozem stale najst.
johny__g (6387)|10.4.2008 11:44
A co "ASUS Live Update Driver for WinXP" - najdeš ho v utilitách. Máš nějaká nerozpoznaná zařízení ve správci zařízení?
mech13 (5526)|10.4.2008 11:44
tak zalezi co konkretne shanis:) to co jsi vypsal je to co hledas, ovladace jsou k chipsetu, ale i k integrovane sitove a zvukove karte...
martion (75)|10.4.2008 11:56
Hladam iba cisto ovladac na zakladnu dosku-Motherboard.A v spravcoch zariadenia mam otaznik iba pri usb2 a sietovom adaptery ethernet inac nikde otaznik neni.
hippouss (246)|14.4.2008 00:21
tak na ethernet si stahni z ty slozky LAN a na to USB to bude chtit na chipset ovladace ale nikde je tam nevidim ale myslim ze tam je integrovana grafarna na chipsetu takze by to mohlo bejt vsehcno v ramci VGA.
Bud bych tam dal primo ty ze stranek aušusu nebo si stahnout z ATI stranek tady na tvuj chipset Xpress 1100
tam akorat zadas system -> integreted/MB -> Radeon xpress 1100 -> GO a stahnes, pisou ze to ma to southbridge drivery takze by to podle me melo frcet
100kw (1)|6.11.2008 11:19
Ahoj tady, ovladače k Asus F5RL jsou většina na stránkách výrobce, stačí stáhnout ale mám jinej problém..za boha nemohu zprovoznit slot na PCMCIA data-modem karty a nevím už co s tím..nevěděl by někdo? Mám kartu HAUWEI EC500 od O2 ale ani ji to nepozná..začínám si myslet že je to karta Ouwej a ne HAUWEI
fanynek (2048)|5.12.2009 21:10
Ahoj kucí!
Kolega mne požádal, abych mu "rozchodil" systém Windows 7 Ultimate na tomto notebooku Asus F5RL-AP260.
Sedmičky si nainstalovaly základní ovladače samy, tzn. BT, WiFi, LAN, zvuk, grafika, Modem, zřejmě desku, ale nějak bych se potřeboval dopátrat, co s web kamerou, PCMCIA a TouchPadem.
Na stránkách Asusu drivery nemůžu najít a Google mi taky moc nepomohl.
Možná jsem se jen špatně díval. Nemá někdo z vás s tímhle zkušenost?
Díky.
kevin00 (10238)|5.12.2009 21:32
Fany, napiš ID jednotlivých zařízení nebo i Everest by Ti mohl říci, co to je za hardware ;)
Driver pro touchpad bude s největší pravděpodobností Synaptics.
fanynek (2048)|5.12.2009 21:53
[quote=kevin00;323882]Fany, napiš ID jednotlivých zařízení nebo i Everest by Ti mohl říci, co to je za hardware ;)
Driver pro touchpad bude s největší pravděpodobností Synaptics.[/quote]

Ahoj!
Ď. Jak přijdu domů, tak to provětrám a napíšu víc. ;)

//EDIT// Tak jsem se tím prohrabal a vypadá to, že jediný, co nefunguje je ta webkamera. :(
Jinak ten Synaptics sedí. :thumb (obr.1)
A ten druhej screen....to Widle nepoznají. Ani po odebrání zařízení a restartu. Že by to byla ta webka?
Screenshot 2009-12-06_00-27-25.jpg Screenshot 2009-12-06_00-25-26.jpg
kevin00 (10238)|6.12.2009 01:30
Pokud se koukneš na stránky výrobce do sekce Download (OS vyber Vista 32bit) ? Camera, lze tam podle ID identifikovat, že se s největší pravděpodobností jedná o webkameru D-Max_GD-6A31 Camera Driver. Zkus driver od Asusu nebo tento.
BTW: Instaloval jsi Wi7 x86 či x64 ?

[SIZE="1"]Dík ;)[/SIZE]
fanynek (2048)|6.12.2009 11:47
Tak ten alternativní driver mi to neveme (viz screeny) a instalace pro Vistu se pro jistotu ani nespustí.
(Mám obě originál céda s driverama pro XP i Vistu pro tento notebook) a nainstaloval jsem 32-bitovou verzi sedmiček. Kua drát..... dneska mu to mám dát.:notsure
Screenshot 2009-12-06_11-38-02.jpg Screenshot 2009-12-06_11-38-07.jpg
kevin00 (10238)|6.12.2009 13:07
fanynek (2048)|6.12.2009 16:18
Čau Kevine!
Díky moc za snahu.
Chvíli před tím, než jsi sem postnul ty linky se mi podařilo tu potvoru rozchodit. Hned potom jsem mrsknul notes do batohu a valil do práce, takže jsem ani neměl čas napsat, že už je to O.K.
Ušetřil bych ti tím dost práce, tak sorry.

Jinak jak se to povedlo.... Nedalo mi to a po zkušenostech s jinými exitickými ovladači jsem se vrtal v tom originálním CD s ovladači pro Vistu a zkoušel jeden exáč ve složce Cam za druhým. A najednou kuk:eek: a instalace se spustila a nainstalilo to ovladač pro tu pidikameru. Není to takovej oheň, jako driver pro XP, kde má kamera svého zástupce v hlavním okně Tento počítač, ale při Skypu se spustí a má tam i pár nastavení, což myslím bude stačit.
Je to zařízení: USB2.0 1.3M WebCam / D-MAX (STK-1135) / ovladač 6.10.20.8 pro Windows VISTA x86

Jinak veškeré ovladače pro tento notebook (kromě kamerky) si Win 7 x86 stáhnou sami a veškerá zařízení korektně fungují.
Jen s tím rozdílem, že na rozdíl od instalace z CD od Asusu neběží po spuštění NTB dvacet programů :mistake, kde každý jakože spravuje nějaké zařízení a umožňuje ho nastavit, ale jen driver pro grafiku a zvuk a finýto. Zbytek jsou jen služby zrovna používaných device a uživatelské nastavení NTB, řízení spotřeby a pod. se dá hravě zvládnout z Ovládacích panelů v Centru nastavení mobilních zařízení.
Win 87 ode mě dostávají další jedničku :thumb a ty Kevine taky. Ď.
kevin00 (10238)|6.12.2009 16:24
Šikula :cool:
Ono to někdy s těmi drivery je docela hc. Je pravdou, že Asus je v tomto snad nejhorší :thumbdown
Richmond (8084)|6.12.2009 16:43
[quote=kevin00;324066]Ono to někdy s těmi drivery je docela hc. Je pravdou, že Asus je v tomto snad nejhorší :thumbdown[/quote]
To je to samy jako u FS/Aceru - proste kdyz maji "unverzalni" kamery tak se neda nic delat (+ treba kdyz existuje ovladac jenom na XP), jedinou cestou je tedy pouzit univerzalni ovladac misto napr. originalniho OrbiCam (Acer) ;) Jen tak mimochodem to samy plati pro notesy GB (kdyz uz se zas opiras do Asusu) - konkretne ty co jsou posledne recenzovane na SHW, to samy plati i u MSI ;)