Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Příjem 32dB signálu na maličkou 2dB anténku

Petr S. (1220)|10.4.2008 19:58
Zkusil jsem si doma vytvořit malou bezdrátovou síť, abych mohl být s noťasem na netu na více místech a nebyl závislý na kabelech. Internet chytám z asi 150m vzdáleného AP a je to na anténu typu síto, kterou mám na střeše. Velikost přijímaného signálu v decibelech většinou kolem 32.

Po připojení nového routeru a připojení malé (zřejmě 2dB anténky), jsem nejprve jen pro zajímavost vyzkoušel, zda a jak na ni chytím signál internetu. Jaké bylo ale moje překvapení, když i tahle pidi anténa měla skvělý příjem - pouze o dva decibely menší než velká anténa na střeše (asi 30dB).

Nechápu ale, jak je to možné. Není možné, že se třeba signál z toho AP odráží od antény a od té to chytá ta malá anténka? Je to asi divné vysvětlení, ale jinak si to nedovedu představit. Neví někdo, jak to skutečně je?
mech13 (5526)|10.4.2008 20:13
wifi je takova magie, muze to byt dlouhy pigtail, nejaka plechova strecha v okoli, ctvrtek, spatna polarizace, spatny natoceni... bylo by potreba to poradne odzkouset, pri dobre konstelaci hvezd, zdi a parapetu muze byt 2dBi lepsi nez 10dBi... nejlip to s wifi jde samanum
crasher.km (919)|10.4.2008 20:53
Teoreticky to možný je :) Taky záleží na tom,čím ten zdroj vysílá ;) jestli je to všesměr,směrovka nebo co to je;) Nezáleží na velikosti :P a v tomto případě ani moc né na tloušťce :D
Petr S. (1220)|12.4.2008 18:40
No tak třeba ta 2db je všesměrovka ve velikosti asi 5% sejta a vysílač je asi taky směrovka. Jak bys to technicky osvětlil?