Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Front panel u Asus P5E

Neregistrovaný (0)|11.4.2008 14:36
Jméno tazatele: Kurtin

Znění dotazu:
Nevíte kam se má připojit na základní desce Asus P5E, přední audio panel konektorem s rozložením pinů odpovídající AC97? V manuálu to jaksi opoměli, ale prý to jde.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
INTEL® Core™E8400|ASUS P5E-Intel X38|2GB Corsair Twinx XMS 800MHz|ASUS EN8600GTS|1x 80GB WD Raptor, 1x 250 WD|Corsair HX520W|
fanynek (2048)|12.4.2008 22:57
Tady si vyber, co hrdlo ráčí. Třeba tam něco najdeš. Netahal jsem to, tak nevím, co všechno tam je. A jestli to tam nebude, tak napiš znovu a poradí ti zkušenější. Nedávno jsem kámošovi na Asusku P5V2T připojoval takový zvěrstva z case, že se dívím, že mu to neshořelo.:notsure A taky jsem to nikde nenašel.
Tak kdyžtak napiš.
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P5E
http://www.formfactors.org/developer/specs/A2928604-005.pdf
hippouss (246)|13.4.2008 18:42
Na P5E-VM typu to je takovej zelenej pin-konektor oznacen jako AAFP ve spodni casti desky dole vlevo viz prvni obrazek. Tam je audio chip primo itegrovanej na desce.

K P5E typu desky se myslim dava SupremeFX II audio karta ne? takze tam by ten zelenej konektor mel byt na ni - zelenej 10-pin konektor bez 8.pinu - viz druhej obtazek.

A zapojil bych to podle manualu v priloze kapitola 2.3.4.2
Styryx (351)|14.4.2008 11:32
Hlavně bude ten konektor defaultně HD audio a ne AC97 (ať už je na desce nebo na přídavný kartě), takže bude potřeba to někde přepnout. Na desce se to přepíná v Biosu (strana 4-26 manuálu P5E), ale nevim, jestli to tak funguje i pro tu přídavnou kartu, možný že jo (oni teda ty pinu jsou AFAIK relativně kompatibilní, akorát na AC97 chybí Sense, tj. detekce připojení/odpojení sluchátek a mikrofonu do předního panelu).