Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LENOVO 3000 N200 - jak je to se čtečkou otisků prstů?

kane.shw (1231)|13.4.2008 10:31
Chtěl bych se vás zeptat, nejlépe pokud má někdo praktické zkušenosti, jak je to u nb [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] přesně s tou čtečkou otisků prstů :notsure

Předpokládám, že když ji používat nechci, tak se dá úplně vypnout, že? Ale jde mi o to, jestli je tam možnost uložit jen jeden otisk prstu (můj), nebo jestli se tam dá uložit otisků několik (třeba celé rodiny). Osobně si myslím, že je to možné pouze pro jeden otisk (už jen z principu ;)), ale i přesto se raději zeptám.

Trochu jsem po tom pátral, ale konkrétně o tomhle jsem nic nenašel :(.

Díky za odpovědi/objasnění.
johny__g (6387)|13.4.2008 10:38
Rozhodně bych si dal pozor na gumové medvídky.

Já myslím že tam bude těch otisků možno zadat víc. Protože už vidím jak vysvětluji šéfovi v práci že dnes pracovat nebudu, páč sem se říznul do prstu a nemůžu se dostat do PC ....:D
kane.shw (1231)|13.4.2008 10:50
JJ, to je dobrý :D - jak medvídci, tak to říznutí :D

Právě takhle nějak jsem nad tím uvažoval... Nejsem si právě jistý jak přesně to funguje, mám dojem, že tam máš vlastně na výběr - jestli chceš zadat heslo, nebo přiložíš prst :notsure, ale nejsem si jist, proto doufám, že se tu ozve někdo, kdo už to používá v praxi.

O nic nejde, určitě bych nechtěl tento nb jen kvůlí těm otiskům :mistake :D, jen mě to tak napadlo, jak to vlastně je...
hruskin (44)|13.4.2008 14:17
Jde tam zadat více otisků (tuším 5)
pepecz (7)|30.4.2008 18:19
Jde tam dat deset prstu, tedy myslim (mozna vic). Vlastnim tento notes mam tam svoje tri a jedem me drahe. Jinak tam je zajimave prostredi tam si navolis jakej to je prst a pak sliznes. A kdyz prijdes o vsechny prsty tak se muzes prihlasit i heslem. Zalezi na tobe jak se prihlasis.... Snad je to dostatecne osvetleni.. :)
TomTAS (6)|19.5.2008 16:34
Nevím jak je to zrovna u Lenova, ale u mého HP nx6325 se dá přihlásit přes otisk prstu pouze při vstupu do windows. Zadávájí se vždy 4. otisky ukazováčku pravé ruky a 4. otisky prostředníčku pravé ruky pro každého uživatele ve win. Lze pak zvolit, zda se bude uživatel přihlašovat pouze přes otisk, pouze přes klávesnici nebo obojí. Ovládače má HP však přizpůsobené pouze pro win přihlašování, tudíž pro přihlášení do win přes otisk prstu se lze přihlásit pouze s úvodní obrazovkou windows, přes klasický dialog, kde zadáváte jméno i heslo to nejde, timpádem to nejde ani pro Novell. Avšak i přes tuto skutečnost aplikace se čtečkou otisků pracuje i ve winu normálně, tzn. různé logování k různým účtům nebo aplikacím. Ovšem všechny aplikace nefungují, jako příklad můžu uvést prohlížeč Opera a Safari.
Nevím, jak to bude zrovna u toho Lenova 3000 N200, ale mohlo by to být podobné.
RHBambus (155)|22.5.2008 22:29
nevím kolik prstů ale medvídci a říznutí jsou dobrý každopádně vím...

, že mlžeš buď zadat otisk nebo zmášknout tuším (CTRL+ALT+Delete) a můžeš zadat heslo to je na 100%
dominik.lomos (1)|22.5.2008 22:59
Dobrý den
Ja osobne mam IBM nebo teda spise lenovo R61i a otisk prstu funguje tak ze se da pouzivat jak pri prihlasovani do uctu tak vsude kde jsou hesla,jako do mailu apod. nejsem si jist ovsem jestli jde v jednom uctu udelat vice otisku prstu nebot nikdo jiny nez ja ntb nepouziva tak jsem to nezkousel:),kazdopadne ntb obsahuje SW na otisk prstu kde se daji delat nejake skopiciny...pokud by jste nutne potreboval vedet neco o tomto ntb co jste se nekde nedozvedel klidne vam to rad zotpovim. Zdravim