reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router Asus WL-500g

SSLEEP (54)|13.4.2008 18:06
ahoj mam ethernetove pripojeni k internetu a chtel bych se pres tento router pripojit na net pres wi-fi z notebooku ale vubec se mi nedari to nastavit:( muzete mi nekdo prosim poradit? diky moc za odpoved
P@pi (1519)|13.4.2008 18:16
Sice ten router nemám, ale vůbec nepíšeš co je problém.

Problém je, že nevíš jak obsluhovat ten router? Nebo nevíš co je IP adresa? Nebo nevíš jak se vůbec IP adresa nastavuje ve Windows? Nebo co vůbec je ten problém?

Je to jednoduché. Nastavíš svoje PC (IP, maska podsíťe - musí být stejná jako u routeru - tedy 255.255.255.0), nastavíš router (IP, maska). V PC nastavíš bránu a DNSko (oboje je IP routeru). Nastavíš wifi síť, šifrování a jedeš.

Tak teď, ve kterém kroku je ten problém. Křišťálovou kouli jsem si nechal doma pod polštářem...
SSLEEP (54)|13.4.2008 18:30
na stolnim pc mam internet pres ethernetovy kabel, kabel jsem strcil do portu LAN1 na routeru a dvouhlavy ethernetovy kabel do LAN2 na routeru a druhou stranu do pc no a potreboval bych zprovoznit net na notebooku pres wi-fi
vubec si nejsem jistej jestli to delam spravne uz nad tim sedim pul dne:(
SSLEEP (54)|13.4.2008 18:59
IP routeru je 192.168.1.1 nastavil jsem ji v notebooku + masku 255.255.0 + vychozi branu a DNS 192.168.1.1 v notebooku mi to pise pouze mistni sit na net se nedostanu:( co delam spatne?
P@pi (1519)|13.4.2008 19:08
A co dát výchozí bránu u notebooku to první PC a ne ten router? Navíc na tom prvním PC musíš nasdílet net, ale to až to bude fungovat (používej ping).
SSLEEP (54)|13.4.2008 19:22
takze mam dat vychozi branu ip adresu prvniho pocitace nebo si to myslel tak ze mam dat branu stejnou jako prvni pc (ani v jednom pripade mi net nejde) sem na tom takhle notebook-----WL500G----X---internet
eraser (0)|13.4.2008 20:08
Prejdi si tento článok, isto ťa navedie správne... DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi)
Jackal007 (44)|13.4.2008 22:47
Staci dat na notebooku DHCP i DNS automaticky a pouze na routeru povolit WiFi. Je jedno jakym zpusobem (sifrvane, nesifrovane). Ja osobne nic nenastavoval (poprve, ted uz mam WiFi sifrovane) a vsechno fachalo hned od zacatku.
Lax (97)|14.4.2008 00:19
[quote=P@pi;111811]A co dát výchozí bránu u notebooku to první PC a ne ten router? Navíc na tom prvním PC musíš nasdílet net, ale to až to bude fungovat (používej ping).[/quote]

Cože?!? Proč by měl dělat takovou kravinu? Pak by mu net jel jen v případě, že by měl puštěnej ten komp.:stupid

A pro tazatele. V routru zapni wifi (WLAN) bez sifrovani a bez MAC kontrol. Pak se koukni, jestli tu wifi vydíš na notebooku (okolní sítě).
Protože kompy jedou sami o sobě, tak ti DHCP běží, takže pro začátek by to mělo stačit.

Když ti to nepůjde tak napiš, mám ten samej router tak mohu pomoct.

Lax
Logout (4018)|14.4.2008 00:36
Ahoj,
první co udělej, je rozchoď internet na tom notebooku, když budeš připojenej drátem.
Pak rozchoď lokální wifi - dohromady by to mělo jít.
WiFi můžeš zkusit rozchodit nejdřív nešifrovanou, ale rozhodně výsledkem by mělo bejt
WPA2 standard šifrování.

Takže zkus nejdřív ten drát a ozvy se, jak to dopadlo, pokud úspěšně, tak tu wifi nezabezpečeně,
nakonec zabezpečeně. Když něco nepojede, tak zkus tydle možnosti:
- ping na router (192.168.1.1)
- ping ven (např. seznam 77.75.72.3)
- Normálně ven přes browser.
a napiš, co ti odpoví příkaz ipconfig /all
tak se dovíme něco víc, takhle je to opravdu věštění.

Měj se, Matyáš

PS: (mám tendle router - ale s alternativním firmware)
P@pi (1519)|14.4.2008 07:50
[QUOTE=Lax;111963]Cože?!? Proč by měl dělat takovou kravinu? Pak by mu net jel jen v případě, že by měl puštěnej ten komp.:stupid[/QUOTE]

Proč nesmysl? Jestliže mám USB modem, tak kam ten modem jinam píchnu?

Mám modem, PC, router, notebook. Jestliže je modem na USB (což já nevím, protože to SSLEEP neřekl), tak jak jinak bys to chtěl spojit? Ne všichni maji modem na Ethernet. Samozřejmě, že pak by ten PC musel běžet.
HFX9 (276)|14.4.2008 20:00
Do wl-500 musi byt nejakym zpusobem priveden zdroj internetu, protoze sam o sobe je jen routrem.

Ja to mel doma postavene tak ze jsem mel asus modem v bridge modu pripojeny k wl-500 do wan zdirky (proste ta co neni pojmenovana jako LAN1-4) a tim jsem do wl-500dostal net.

Pak jsem zapnul wifi a v pc pres vyhledavani siti jsem ji nasel a napojil se (hned na poprve a jel internet)
Pak jsem zvolil filtrovani mac adres a zadal tam tu svoji co jsem pouzival
Nakonec jsem skryl SSID a nastavil sifrovani na WPA-TKIP

Vse bezi jak ma bez problemu

Jinak mam dojem ze tento routr umi vyuzivat i modem napojeny do usb ale jen s neoriginalnim firmware.