Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

windows XP od Aceru "qweruiop879+"

doom666 (11)|27.4.2008 16:17
Známý si před několika měsíci koupil PC od Aceru v nějakém supermarketu s předinstalovanymi Win XP. Krom toho že od nich nedostal instalační CD, ale pouze si moh zalohovat system, tak ho stále trápilo, že když zmáčkl na klávesnici klávesu "p" tak místo "p" mu to napsalo "qweruiop879+" nebo podobnou řadu znaků. Zkoušel jsem všechno možné čím by to mohlo být, projel jsem PC několika antivirovými a antispywarovými programy a nic. Tak jsem mu zazálohoval data a jal se obnovit systém z oného CD ze zálohou systému. Vše nabělo v pořádku, ale když se mu stáhly aktualizace Windowsů tak nastal ten samý problém. Poradí někdo co s tím?
cool.user (2822)|27.4.2008 16:34
reklamace.
doom666 (11)|27.4.2008 16:52
[QUOTE=cool.user;117015]reklamace.[/QUOTE]

hm to je sice pekne, ale to sem si chtel nechat az jako posledni moznost. Stale si totiz myslim ze je chyba v tom acerovskym balastu co je nabalen v zaloze systemu, spousta 30-ti dennich verzi naprosto pitomejch programu a pak samotne acer programky neznameho urceni. Uplne idealni by bylo, pokud by existovala moznost z te zalohy systemu vytvorit instalacni CD a v nlite z toho vsechny ty sracky vyhazet. Ale to si nejsem jity zda vubec jde a jak na to. Dalsi moznosti je instalace nelegalnich XP a bylo by po problemech, ale to mi prijde dost blby kdyz uz si ty legalni widle koupil.
pcmaker (354)|27.4.2008 17:06
Ja jsem to vsechno odinstaloval. Doinstaloval potrebne a udelal image v "Acronis True Image Home Boot CD" na DVD. Notebook jsem propojil krizenym kabelem se stolnim PC. V Acronisu nastavil IP adresu ve stejnem segmentu, stejnou masku podsite jako na stolnim PC. Na stolnim PC nasdilel slozku, kam se potom ulozil image. V Acronisu, nabootovanem na notebooku pak nasel na siti nasdileny disk a slozku stolniho PC a tam nasmeroval vytvareni Image. cca 15 minut. Image jsem pak uz jen vypalil na DVD. :runaway
doom666 (11)|27.4.2008 17:23
To by mozna slo, jen musim upozornit ze se nejedna o notebok, ale stolni PC, takze by bylo lepsi kdyby sla vypustit ta cast kdy se pripojuje na jine PC. Nicmene pokud by nekdo vedel cim je primo zpusobeno to, ze misto p to pise qweruiop879+ byl bych radeji.
Sieben (513)|27.4.2008 19:20
je zbytečný to řešit..zazálohovat si data a hodit jim to na hlavu...
Měl se ozvat hned, jakmile zjistil, že mu chybý CD...

A pokud to po zmáčknutí napíše více znaků, tak občas to dělá nějakej hnusej SW..ale tadyk to vypadá na HW chybu. může to být někde nějak poškozený a při tom zmáčknutí se zároveň "zmáčknou" i ty ostatní => jasná reklamace
a dát si bacha aby s ním nevyjebali jako s INTRIm ...přeji hodně zdaru s reklamací :thumb
JonnyC (124)|28.4.2008 09:16
Zkousel jsi to s jinou klavesnici? Mohlo by to byt tim ze ta spatne detekuje stisk tlacitka a s pocitacem vicemene nic neni
Sieben (513)|28.4.2008 09:46
já přehlídl v tom posledním postu že se nejedná o NTB...moje chyba:stupid

Ale i pokud by to byla špatná klávesnice...tak si myslím, že si ji koupil s tím počítačem..a pak to jde stejně na reklamaci:slug ...protože to může být i chyba v konektoru na desce...nebo nějakej vý*rd někde jinde
Intri (3490)|28.4.2008 10:41
[quote=Sieben;117085]Měl se ozvat hned, jakmile zjistil, že mu chybý CD...

U Aceru dodané instalační CD? Ještě jsem nikdy neviděl. Při prvním spuštění se vždycky nainstaluje systém a po dokončení instalace tě to akorát požádá o ( tuším ) 4 CD nebo 1 DVD, kam se vypálí "záloha" současné ( už tak dost zmrvené ) instalace. [/quote]

[quote=Sieben;117085] a dát si bacha aby s ním nevyjebali jako s INTRIm ...přeji hodně zdaru s reklamací :thumb[/quote]

Tohle by se mu v hypermarketu snad stát nemělo, pro hypermarkety jsou notebooky jen další položkou zboží, i když docela drahou. Myslím, že hypoš to prostě vezme zpátky a nejspíš rovnou vrátí peníze. Pokud se tak stane, rozhodně bych doporučil si ty peníze vzít a Acer už nikdy za existence tohoto světa nekupovat.
pegy (757)|29.4.2008 00:24
[QUOTE=doom666;117021]hm to je sice pekne, ale to sem si chtel nechat az jako posledni moznost. Stale si totiz myslim ze je chyba v tom acerovskym balastu co je nabalen v zaloze systemu, spousta 30-ti dennich verzi naprosto pitomejch programu a pak samotne acer programky neznameho urceni. Uplne idealni by bylo, pokud by existovala moznost z te zalohy systemu vytvorit instalacni CD a v nlite z toho vsechny ty sracky vyhazet. Ale to si nejsem jity zda vubec jde a jak na to. Dalsi moznosti je instalace nelegalnich XP a bylo by po problemech, ale to mi prijde dost blby kdyz uz si ty legalni widle koupil.[/QUOTE]
Preco nelegalne XP? Ma na PC nalepku od Windowsu? Ak ano tak nevidim v tom ziadny problem, staci si stiahnut/zohnat Windows pre ktory je nalepka na PC (zrejme XP) a pri instalacii zadas to cislo z PC a mas legalny windows, potom to korektne aktivujes cez internet a ide to bez problemov... Dalsim krokom by som zacal stiahnutim ovladacov k PC ci uz zo strany vyrobcu jenotlivych sucistok(cipset, VGA-od ATi,Intelu,nVIDIE, sietovej karty, zvukovky) alebo priamo zo stranok ACERU (tu je mozno problem, ktory robi ten bordel s klavesnicou) teda budes mat cistu instalacku a vies co do toho vopchas, popripade zistis, ze po nainstalovani toho a hentoho to zacalo robit, Ja by som toto skusil ako posledny krok ;) A skus tam napichnut inu klavesnicu ;)
doom666 (11)|29.4.2008 08:34
[QUOTE=pegy;117473]Preco nelegalne XP? Ma na PC nalepku od Windowsu? Ak ano tak nevidim v tom ziadny problem, staci si stiahnut/zohnat Windows pre ktory je nalepka na PC (zrejme XP) a pri instalacii zadas to cislo z PC a mas legalny windows, potom to korektne aktivujes cez internet a ide to bez problemov... Dalsim krokom by som zacal stiahnutim ovladacov k PC ci uz zo strany vyrobcu jenotlivych sucistok(cipset, VGA-od ATi,Intelu,nVIDIE, sietovej karty, zvukovky) alebo priamo zo stranok ACERU (tu je mozno problem, ktory robi ten bordel s klavesnicou) teda budes mat cistu instalacku a vies co do toho vopchas, popripade zistis, ze po nainstalovani toho a hentoho to zacalo robit, Ja by som toto skusil ako posledny krok ;) A skus tam napichnut inu klavesnicu ;)[/QUOTE]

Chces tim říci, že muzu vzit libovolne instalační CD s Win XP a kdyz při instalaci zadam číslo z PC, tak to pošlape? Měl sem za to, že každé CD funguje jen se svým Product key, ale je pravda, že jsem to nikdy nezkoušel.
JonnyC (124)|29.4.2008 08:57
[QUOTE=doom666;117511]Chces tim říci, že muzu vzit libovolne instalační CD s Win XP a kdyz při instalaci zadam číslo z PC, tak to pošlape? Měl sem za to, že každé CD funguje jen se svým Product key, ale je pravda, že jsem to nikdy nezkoušel.[/QUOTE]

To rozhodne ne, CD jsou vsechny stejny, ruzny jsou jen klice. Takze (na stejnem hardwaru v pripade OEM) muzes windows znovu nainstalovat z jineho media, zadat puvodni klic a melo by to slapat.
pegy (757)|30.4.2008 02:09
[QUOTE=doom666;117511]Chces tim říci, že muzu vzit libovolne instalační CD s Win XP a kdyz při instalaci zadam číslo z PC, tak to pošlape? Měl sem za to, že každé CD funguje jen se svým Product key, ale je pravda, že jsem to nikdy nezkoušel.[/QUOTE]
Ano presne to tym chcem povedat, ked si kupujes Windows, nejde o CD, ale o nalepku na PC, cim potvrdis legalnost Widli... ANO instalacka CD windowsu pozna vsetky legalne kluce ;) Ale zas uplne lubovolne asi nie, ale mal by byt rovnakym OS, teda ak je na CP Win XP profesional, tak je dobre pre instalaciu pouzit CD s Profesionalom ;)
matilda (83)|30.4.2008 17:30
ja osobně bych to viěl na linux nejlepe distribuci UBUNTU - zadarmo a bezpecne, spolehlive, multimedialni, rychle, zadarmo i 64bit
Lagus (17)|5.5.2008 17:31
[QUOTE=doom666;117511]Chces tim říci, že muzu vzit libovolne instalační CD s Win XP a kdyz při instalaci zadam číslo z PC, tak to pošlape? Měl sem za to, že každé CD funguje jen se svým Product key, ale je pravda, že jsem to nikdy nezkoušel.[/QUOTE]

Měl jsem podobný problém, koupil jsem PC Acer s předinstalovanou Vistou. Po zapnutí jsem nainstaloval Vistu i s tím jejich balastem, chtěl jsem rozdělit disk a nainstalovat i XP, ovšem Vista mi nedovolila rozdělit disk tak, jak jsem chtěl já. Tak jsem to udělal v Acronisu... a najednou Visty fuč!
No nainstaloval jsem Vistu z půjčeného disku, pomocí štítku s Product Key (COA label) jsem to po internetu a po telefonu zlegalizoval. To ovšem funguje jen z PC na kterém je COA nalepen, je to svázané s MB.
Jo, a ačkoliv mě v obchodě upozorňovali, že mi to při instalaci nabídne udělat zálohu, nic takového se nestalo, tu jsem udělal až později v Acronisu.