reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefungující Radeon 9200SE ?

matilda (83)|1.5.2008 14:31
Koupil jsem na aukru grafiku Sapphire Ati Radeon 9200SE, ale po spusteni v pocitaci nefunguje (v zadnem). Na pohled je cela neposkozena - kondiky, GPU vypada neupecene, muze to byt spatnym Video BIOSem?...prosim poradte-Diky za odpovedi / tipy
cool.user (2822)|1.5.2008 14:43
muze to byt prakticky cimkoliv. Klidne poskozene jadro, poskozena grafika stat elektrinou...

Jak se chova pocitac kdyz ho zkusis zapnout? bootuje normalne nebo nejak pipa?
matilda (83)|1.5.2008 14:48
[QUOTE=cool.user;118344]

Jak se chova pocitac kdyz ho zkusis zapnout? bootuje normalne nebo nejak pipa?[/QUOTE]

...pipa ale grafika se hreje...
speedsnail (4876)|1.5.2008 14:53
Grafika se hreje protoze zakladni deksa funguje a grafickou kartu napájí. Pokud karta nefunguje v žádném PC je na 99% mrtvá.
P@pi (1519)|1.5.2008 14:53
Lepší popis pípání by nebyl? Pípne to jako při normálním bootu nebo to pípne Xkrát nebo to pípá furt?

Nemáš PCI grafiku? To by pak možná šel ten update BIOSu, případně zjistit nějaké další info.
Případně změřit napětí na GPU a pamětech.

Přesně tudle grafiku mám doma, zrovna jsem na ní měnil kondík :-). Na War3 s min. detailama to stačí.
matilda (83)|1.5.2008 14:59
mno pipa error....urcite ne jako pri bootu....klasika...spatne zastrcena grafika nebo tak....mmt kerej kondik jsi menil? nebo jak se to da zmerit (nemam vzdelani elektro)..pujde to klasickym merakem (takovej ten zlutej s displayem.....a knoflikem uprostred (jsem celkem lama) ale vite jak chci si pohrat nez ji vyhodim:D).....
P@pi (1519)|1.5.2008 15:03
Našel bych ti to, ale musím řešit semestrálku. Najdi si výrobce PWM, sosni datasheet a tam to najdeš ;-). Pak stačí vzít tebou zmiňovaný měřák (zcela vysoké kvality, že? ;)) a dát ho na ty piny.

Je to určitě grafikou? Nemáš tu PCI?
matilda (83)|1.5.2008 15:07
[QUOTE=P@pi;118356]
Je to určitě grafikou? Nemáš tu PCI?[/QUOTE]

mno bohuzel nemam posledni jsem nekomu venoval .... je to fagt skoda ted toho docela lituju.....jooo a to se kondiky se daji zmerit pouze za behu nebo i jinak - ja myslel ze by mely ukazovat nulu ne pokud zmerim odpor nebo se mylim?
P@pi (1519)|1.5.2008 15:14
[QUOTE=matilda;118359]mno bohuzel nemam posledni jsem nekomu venoval .... je to fagt skoda ted toho docela lituju.....jooo a to se kondiky se daji zmerit pouze za behu nebo i jinak - ja myslel ze by mely ukazovat nulu ne pokud zmerim odpor nebo se mylim?[/QUOTE]

Nebudu rozebírat co jsi napsal :D, ale měřit máš napětí na GPU a VRAM. Žádnej odpor, žádný kondíky. Musíš si najít výrobce PWM a pokračovat dál. Ale stejně si nemyslim, že ti to k něčemu bude. Když bude napětí OK, tak co? Tak jedině update BIOSu. Když nebude? Tak ti taky nic jiného nezbývá. No není třeba vypájená nějaká součástka? Porovnej to s fotkama na webu.

Resetuj BIOS desky taky. Třeba tam je něco špatně.

Máš na té grafice ten jumper? Nemůžu se kouknout k čemu slouží (píšu z toho PC :D), ale je tam u vrchní strany nějaký jumper. Nemáš-li jumper, tak nějaký drátek a dávej pozor, aby jsi nespojil i něco jiného.

EDIT: imho ten jumper bude nějaký nastavené S-Videa (NTSC, PAL apod.), ale na 100% to nevím. Většinou to tak bývá...
matilda (83)|1.5.2008 15:29
mno ja vim jak se resetuje BIOS .... ale nejede nic.... a s tim zemedelskym merakem nemam sanci cokoli zmerit...tak poleti do popelnice aniz ybch si pohral:D
P@pi (1519)|1.5.2008 17:15
[QUOTE=matilda;118371]mno ja vim jak se resetuje BIOS .... ale nejede nic.... a s tim zemedelskym merakem nemam sanci cokoli zmerit...tak poleti do popelnice aniz ybch si pohral:D[/QUOTE]

Neni to škoda? Když jí zničíš, tak se nic nestane, ale aspoň se něco naučíš... Třeba jak změřit napětí na gr. kartě a když se ti to povede nějak hoodně dobře zkratovat a GK půjde do kytek, tak se nic nestane.

Já bych s tím experimentoval sám, ale mám jen jednu AGP grafiku a dělám ty semestrálky, takže nemůžu riskovat, že nebudu mít PC...
wolf007 (653)|3.5.2008 12:16
nektera agp se mi necteli chytnout na prvni pokus chce to skusit parkrat ji vyndat zandat,pripadne ji tam skusit vic domacknout ale zase ne moc ;D
hl.hl (1387)|3.5.2008 12:27
Nejak tady nepadlo jakou grafiku vlastne dotycny ma, jakou desku, presny popis toho pipani a takto se ma najit nejake reseni. Jestli je to AGP grafika, tak board muze byt nejaka stara sunka s AGPx1 a nemusi vubec fungovat s touto grafikou. Atd, atd, atd.

A tady se uz resi mereni, pajeni a odpalovani.
wolf007 (653)|3.5.2008 13:41
[QUOTE=hl.hl;118959]Nejak tady nepadlo jakou grafiku vlastne dotycny ma, jakou desku, presny popis toho pipani a takto se ma najit nejake reseni. Jestli je to AGP grafika, tak board muze byt nejaka stara sunka s AGPx1 a nemusi vubec fungovat s touto grafikou. Atd, atd, atd.

A tady se uz resi mereni, pajeni a odpalovani.[/QUOTE] ati 9200 mi slapala na mb ktera mela chipset i440 bx agp 1.0
hl.hl (1387)|3.5.2008 14:52
[QUOTE=wolf007;118982]ati 9200 mi slapala na mb ktera mela chipset i440 bx agp 1.0[/QUOTE]

Ja netvrdim, ze to bude toto. Ale oni uz maji "nahratou pajku" ale nikdo vlastne nevi co ma za HW. A treba prijdeme na to, ze strka agp karty do pcie :-). No snad ne.
r34ktor (7477)|3.5.2008 16:05
Řekl bych, že bude prostě mrtvá. Řešil jsem několik reklamací řady 9200 se stejnými příznaky: po určitém čase (obvykle cca rok) běžného používání ze dne na den umřeli. Zdá se, že výrobce poněkud poddimenzoval na této řadě standardní chladič. Všechny úspěšně vyreklamovány výměnnou za nové.

Zkus ji v jiném PC. Pokud nepůjde, tak bych po dotyčném prodejci požadoval vrácení peněz.